تاریخ انتشار: ۰۹:۰۵ - ۰۸ مرداد ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۳ نظر

نماینده مجلس: پرداخت یارانه نقدی از ابتدا خلاف قانون و دور زدن مجلس بود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بهتر است که اگر در زمینه جراحی اقتصادی دولت قانونی لازم است خودشان در جلسه سران قوا تصویب کنند، مجلس را درگیر این کار نکنند و خودشان هم مسئولیتش را بپذیرند که چه اتفاقی می‌خواهد دوباره رخ دهد.

نماینده مجلس: پرداخت یارانه نقدی از ابتدا خلاف قانون و دور زدن مجلس بود

رویداد۲۴حجت‌الاسلام محمد باقری بنابی نماینده بناب در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درخصوص لایحه جدیدی که از سوی دولت به مجلس آمده و طی آن دولت به دنبال حذف قید تامین کالا‌های اساسی مردم با قیمت شهریور ۱۴۰۰ از بند (ص) تبصره ۱ بودجه است، گفت: اقدام دولت در بحث اصلاح قیمت‌ها و جراحی اقتصادی کار خوبی بود که شروع کرده و باید هم ادامه پیدا کند، ولی ما از اول گفتیم که دولت برای این کار برنامه ندارد و باید برنامه مدون خودش را بیاورد تا در مجلس تصویب کنیم.

وی ادامه داد:، اما متاسفانه از آنجا که قوانینی که ما تصویب می‌کنیم با توجه به اینکه به پشتوانه کار کارشناسی نیست و افرادی که می‌خواهند طرح یا لایحه‌ای را بیاورند در کف خیابان واقعیت‌ها را نمی‌بینند، در نتیجه یک تئوری‌هایی که در دانشگاه‌ها خوانده‌اند آن‌ها را می‌آورند برای مردم قانون تصویب می‌کنند و بعد از ۲-۳ ماه که می‌گذرد با مشکل اجرا مواجه می‌شوند.


بیشتر بخوانید: خط و نشان تکنسین‌ها و سوپرانقلابی‌ها/ مدیران جدید جهادی با شلوارهای گلی می‌آیند!


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: اولا این بحث اصلاح قیمت‌ها و پرداخت یارانه نقدی که این‌ها اکنون پرداخت می‌کنند، خودش خلاف قانون و دورزدن مجلس است که اکنون ما مشاهده می‌کنیم که مجلس را دور زدند و همان کار خودشان را انجام می‌دهند. اگر این‌ها مصوبه دوباره می‌خواهند دیگر به مجلس کار نداشته باشند در همان جلسه سران قوا خودشان تصمیم بگیرند و هرطور که دلشان می‌خواهد آنجا تصویب کنند. لازم نیست که دوباره آن را مجلس بیاورند و مجلس را متهم کنند.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم بهتر است که اگر در این مساله قانونی لازم است خودشان در جلسه سران قوا تصویب کنند، مجلس را درگیر این کار نکنند و خودشان هم مسئولیتش را بپذیرند که چه اتفاقی می‌خواهد دوباره رخ دهد.

باقری بنابی ابراز داشت: حالا که تا الان ۴ ماه این کار را خلاف قانون انجام دادند، در ادامه مسیر هم با مصوبه خود سران قوا این کار را انجام دهند بدون مجلس که خود سران قوا مجلسی در عرض مجلس شورای اسلامی شده است.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۸
0
0
مصوبات هیئت دولت قانونی است نماینده مجلس باید رعایت موازین قانونی را بشناسد
دولت یعنی قوه مجریه ، تفکیک وظایف سه قوه را بخوانید
آریو برزن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۸
0
1
مجلسی که توش امثال شماها باشن همون باید دور زده بشه
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۸
0
0
خدایی‌حجت‌اسلام‌محمدباقری‌بنابی‌از اقتصاد چی‌میدونی‌که میگی یارانه نقدی از اول اشتباه بوده، چشمتون دنبال یِ ذره یارانه نقدی هست که سر اینو هم بکنین زیر آب ؛به ولله قباحت داره خجالت بکشین ؛نمیخاد شما برای مردم دلسوزی کنین
نظرات شما