تاریخ انتشار: ۱۵:۳۱ - ۱۵ مرداد ۱۴۰۱

علت فوت ۳ معلول در یک مرکز بهزیستی/ ماجرای انتقال ۸ معلول به بیمارستان در یک روز

رئیس بهزیستی شهرستان ممسنی علت فوت ۳ معلول را در یکی از مراکز نگهداری معلولان تحت نظارت این سازمان اعلام کرد.

معلول آزاری

رویداد۲۴ مهین‌تاج کراری رئیس بهزیستی شهرستان ممسنی درباره خبر منتشر شده در برخی از سایت‌ها و خبرگزاری‌ها مبنی بر فوت چندین نفر به صورت دسته جمعی در مرکز نگهداری معلولان در شهرستان ممسنی گفت: این خبر شایعه‌ای بیش نیست و تنها ۳ نفر در روزهای ۲۹ و ۳٠ و ۳۱ تیرماه سال ۱۴۰۱ در مرکز نگهداری معلولان آقایان که هر ۳ نفر به دلیل بیماری گوارشی، ریوی و سکته فوت کردند که در گواهی فوت آنها توسط پزشکان قید شده است. چون مرگ هر ۳ نفر آنی بوده است حتی یک روز هم در بیمارستان بستری نبودند. ۲ نفر بالای ۵۰ سال و یک نفر ۴۱ سال سن داشت.

وی در مورد شایعه منتشر شده افزود: در روز اول مرداد ماه ۸ نفر از معلولان مرکز به دلیل بیماری ویروس اسهال به بیمارستان ولی عصر (عج) شهر نورآباد منتقل شدند و با معاینات انجام شده با تشخیص پزشک نیاز به بستری نداشتند و حتی تست کرونا نیز از آنها گرفته شد که هیچ مشکلی نداشتند و تست همگی منفی بود و از این ۸ نفر تنها یک نفر علت اینکه اکسیژن خون وی پایین‌تر از ۹۰ بود یک شب بستری شد و ۷ نفر دیگر به مرکز برگشتند.

۳ نفر از این ۸ نفر در روز بعد از مرخصی باز به بیمارستان منتقل شدند که یک شب بستری بودند و مرخص شده اند و الان در مرکز بدون هیچ مشکلی زندگی می‌کنند.

کراری افزود: مواد غذایی توسط شبکه بهداشت و درمان ممسنی و واحد بیماری‌های واگیردار این شهرستان بررسی شد که هیچ گونه مشکلی نداشته است او همچنین اضافه کرد: غالباً در این مرکز معلولین ذهنی شدید نگهداری می‌شوند و عمر این عزیزان به جهت شدت معلولیت سیر عادی ندارد و بیماری تنفسی در آنها شایع است.

خبر های مرتبط
برچسب ها: معلولان
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: