تاریخ انتشار: ۲۰:۴۰ - ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۲ نظر

واکنش محمد مخبر به بیانیه میرحسین موسوی: جریان معاند فرهنگ شهادت و مدافعین حرم را زیر سوال می‌برد

مخبر با محکوم کردن تلاش‌های اخیر جریان معاند برای زیر سوال بردن فرهنگ ایثار و شهادت، جریان مقاومت و مدافعین حرم، گفت: لازم است شورای عالی انقلاب فرهنگی و دستگاه‌های مرتبط با حوزه فرهنگ برای پاسخگویی به این گونه سخنان که برنامه ریزی شده و وابسته به جریان معاند هستند، اقدامات لازم را انجام دهند.

واکنش محمد مخبر به بیانیه موسویرویداد۲۴ دوازدهمین جلسه ستاد هماهنگی نقشه مهندسی فرهنگی کشور ظهر امروز (شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

محمد مخبر در ابتدای این جلسه با محکوم کردن تلاش‌های اخیر جریان معاند برای زیر سوال بردن فرهنگ ایثار و شهادت، جریان مقاومت و مدافعین حرم، گفت: لازم است شورای عالی انقلاب فرهنگی و دستگاه‌های مرتبط با حوزه فرهنگ برای پاسخگویی به این گونه سخنان که برنامه ریزی شده و وابسته به جریان معاند هستند، اقدامات لازم را انجام دهند.

معاون اول رییس جمهور افزود: آنچه قدرت جمهوری اسلامی ایران را از دیگران متمایز می‌کند، روحیه و فرهنگ ایثار و شهادت است چرا که همه کشور‌ها از سلاح و تجهیزات نظامی برخوردار هستند، اما روحیه ایثار و شهادتی که در ملت ایران متبلور است، ما را از سایر کشور‌ها متمایز ساخته است.

وی ادامه داد: فرهنگ ایثار و شهادت امروز در عرصه بین الملل نشر پیدا کرده و بدین جهت دشمنان مقابله با این فرهنگ را در دستور کار خود قرار داده اند و به صورت برنامه ریزی شده به دنبال تضعیف و زیر سوال بردن مدافعین حرم و جریان مقاومت هستند.


بیشتر بخوانید: حمله تند روزنامه خراسان به میرحسین موسوی و اصلاح طلبان


معاون اول رییس جمهور همچنین از مراسم راهپیمایی اربعین به عنوان فرصتی فوق العاده و استثنایی برای ترویج ارزش‌های دینی و فرهنگی یاد کرد و افزود: دولت آمادگی دارد تمامی امکانات لازم را برای تکمیل زیرساخت‌های فرهنگی و ترویج ارزش‌ها در این مراسم پراهمیت فراهم کند.

وی همچنین به اهمیت دیپلماسی فرهنگی نیز اشاره و تصریح کرد: دیپلماسی فرهنگی و دیپلماسی منطقه‌ای از رویکرد‌های مهم دولت سیزدهم است که باید اقدامات بیشتری در این بخش صورت گیرد.
مخبر بر لزوم احصاء دقیق شاخص‌های فرهنگی و کمی شدن این شاخص‌ها تاکید کرد و گفت: استفاده از ظرفیت کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و بهره گیری از اندیشکده‌های دانشگاهی و دانشجویی می‌تواند برای احصاء شاخص‌های فرهنگی موثر و مفید باشد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۲
0
1
زنده خوران تشنه خون مردم دم از فرهنگ شهادت و ایثار میزنند ....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۳
0
1
ی توضیحی درباره حصر این جریان معاند بده تا روشن بشیم
نظرات شما