تاریخ انتشار: ۲۱:۱۲ - ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۳ نظر

محکومیت حسین دهباشی به حبس

دادگاه تجدیدنظر حکم پیشین دادگاه درباره اهانت حسین دهباشی به مرحوم حاج احمد خمینی یادگار امام (ره) را تایید و او را به ۶ ماه حبس تعزیزی محکوم کرد.

حسین دهباشی

رویداد۲۴ همشهری آنلاین نوشت: دادگاه تجدیدنظر حکم پیشین دادگاه درباره اهانت حسین دهباشی به مرحوم حاج احمد خمینی یادگار امام (ره) را تایید و او را به ۶ ماه حبس تعزیزی محکوم کرد.

پس از توئیت اهانت‌آمیز دهباشی درباره نحوه فوت حاج احمد خمینی بسیاری از دوستداران امام خواستار رسیدگی قضایی به این افترا و اهانت‌های او شده بودند.


بیشتر بخوانید: توهین عجیب دهباشی به سیداحمد خمینی +عکس


یک منبع مطلع در این باره گفت:

۱- از حسین دهباشی دو شکایت مطرح شد. یکی از طرف موسسه تنظیم و نشر امام (ره) و دیگری از طرف خانواده. اولی را دادگاه به علت اینکه مدعی بود موسسه نمی‌تواند از طرف مرحوم سید احمد آقا شکایت کند رد کرد. ولی شکایت دوم را وارد دانست و آن را بررسی کرد.

۲- دهباشی در هیچ کدام از دادگاه‌ها سندی را ارائه نداده است؛ و اینکه مدعی است این مطلب را از آقای هاشمی شنیده دروغ است. چرا که هم خانواده اقای هاشمی رسما آن را تکذیب کرده‌اند و هم سندی بر مطلب خود ندارد. اگر جز این است مطلب اقای هاشمی را منتشر کند.

۳-دهباشی مرتباً می‌نویسد که چرا بیت امام (ره) علت فوت را اعلام نمی‌کنند؟ در حالیکه از همان روز اول رحلت یادگار امام علت مرگ ایشان سکته قلبی اعلام شده بود؛ و این مطلب در تمام این سال‌ها توسط اطبا اعلام شده و گواهی پزشکی قانونی هم در این باره موجود است.

۴- از روز اول طرح این ادعای زشت از طرف دهباشی، بیت امام (ره) اعلام کرده بود که اگر ایشان رسماً حرف خود را پس بگیرد و اعلام کند که سندی در این باره ندارد از شکایت صرف نظر می‌کند.

خبر های مرتبط
برچسب ها: حسین دهباشی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۶
1
0
آزاد بودن در جمهوری به اصطلاح اسلامی هزینه دارد درود بر شما که این هزینه با جان دل خریدی
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۸:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
خاک بر سر؛آزادی و آزادگی کجا بود؛این یه مارموزیه؛
نائب
|
Romania
|
۰۰:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
0
1
حسین اوباشی دیگه کی هست،تا دیروز این ور انور موس موس میکرد بدنبال کمک خرج تحصیلی فاند میگشت،تو امریکا سیر سیاحت میکرد با پول جمهوری اسلامی،حالا فکر کرده خبریه؛نه بابا جون خبری نیست بوی کباب نیست دارن خر داغ میکنن
از امریکا که برگشته گردن گلفت شده ،گردن کلفتی هم میکنه
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: