تاریخ انتشار: ۱۷:۰۷ - ۳۱ شهريور ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۴ نظر

توصیه پزشکیان به مردم و خانواده مهسا امینی

پزشکیان در توصیه‌ای به مردم گفت: مردم مساله را از راه قانونی پیگیری کنند و ما هم در مجلس دنبال خواهیم کرد که رییس مجلس هم تاکید داشتند، تلاش می‌کنیم پیگیری‌ها قاطعانه باشد به هر حال ضعف‌هایی در سیستم‌های مدیریتی داشته و کار‌هایی کردیم که بهانه به دست آن طرف آبی داده‌ایم؛ کاری نکنیم آن‌ها بتوانند سواستفاده کنند.

فوت مهسا امینیرویداد۲۴ یک نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی با تاکید بر پیگیری قاطع پرونده «مهسا امینی» و اطلاع رسانی شفاف و دقیق به مردم گفت: باید با مقصران برخورد شود تا دفعه دیگر این اشتباهات تکرار نشود؛ این حرف حق است ‌و باید مطالبه کرد اما این‌که توی خیابان بریزند، توهین به رهبری کرده، پرچم ایران را آتش زده، روسری از سر خانمی بردارند و نیروی انتظامی را کتک زنند، دقیقا همان چیزی است که دشمن می‌خواهد.

مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با ایسنا در واکنش به حرکات تند در تجمعات دو روز گذشته و بعد از فوت «مهسا امینی» گفت: تاکید ما این است که باید موضوع خانم امینی پیگیری شده و با قاطعیت هم پیگیری می‌کنیم تا در صورت رخ دادن اتفاقی، طبق قانون و شرع با آن برخورد شود منتها اینکه عده‌ای در خیابان ریخته و نیروی انتظامی را کتک زده، توهین به رهبری کرده، ‌حجاب از سر کسی پایین کشیده و پرچم ایران را سوزانده و پاره کردند، یعنی افرادی هستند که از آن طرف آب درس گرفته و از این غلط‌ها می‌کنند.

وی با بیان این‌که «اینگونه حرکات هدفمند است»، افزود: معتقدم مردم و آن‌هایی که دنبال احقاقند، صف خود را از این آدم‌ها جدا کنند وگرنه بین حق و باطل بهم خورده و نظام با چالش مواجه می‌شود. همچنین خوراکی به دست آن طرف آبی‌ها می‌دهیم که علیه مملکت ما هر غلطی که خواستند، انجام دهند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: چه کسی مملکت ما را به این روز کشانده است؟ کسی غیر از آمریکا و اروپا است که کشورمان را تحریم چندین ساله قرار داده و با اعمال تحریم دارو و غذا و سایر کالاها مشکلاتی برای مردم به وجود آورده است؟ در چنین شرایط هم عده‌ای از مردم بدون آن که متوجه باشند توهین به رهبری کرده و پایه‌های نظام زیر سوال برده و شعارهای نامناسبی داده که آدم از شنیدنش حالش بهم می‌خورد.

پزشکیان با تاکید مجدد بر پیگیری پرونده مهسا امینی گفت: در این موضوع مدیری به درستی مدیریت و اطلاع رسانی نکرده است. قطعا باید با قاطعیت پرونده خانم امینی رسیدگی شود. همچنین با مقصران برخورد شده تا دفعه دیگر این اشتباهات تکرار نشود؛ این حرف حق است ‌و باید مطالبه کرد اما اینکه توی خیابان بریزند، توهین به رهبری کرده، پرچم ایران را آتش زده، روسری از سر خانمی بردارند و نیروی انتظامی را کتک زنند، دقیقا همان چیزی است که دشمن می‌خواهد.

وی ادامه داد: دشمن به دنبال ایجاد تفرقه و راه انداختن جنگ داخلی است تا مملکت را با چالش مواجه کنند؛ قطعا امریکا و کشورهای منطقه به فکر مردم ما نیستند. حرف‌هایی که از آزادی هم می‌زنند تا وقتی برایشان معنا دارد که به نفعشان باشد و بعد از آن موضوعیتی ندارد. آمریکا که از تمام حکومت‌های دیکتاتور منطقه دفاع می‌کند، چرا در آن کشورها حرفی از آزادی نمی‌زنند بعد ایران را نشانه گرفته که زیر بار حرف زور آن‌ها نمی‌رود.

پزشکیان اضافه کرد: ما هم وجود نواقص را قبول داریم اما این که در داخل حل کنیم یک بحث است و این که در خارج بخواهند برای ما دایه دلسوزتر از مادر شوند، بحث دیگری است؛ آن‌ها باید سر جای خود بشینند و اگر مر د هستند، حق و حقوق مردم ایران را نخورند و زور نگویند.

این نماینده اصلاح طلب مجلس درباره این که چرا تجمعات اعتراضی به حرکات رادیکالی کشیده شده است؟ گفت: رسانه‌های خارجی و آن‌هایی که دنبال فرصت بوده تا از یک اشتباه، یک جریان ساخته و بعد سوار بر احساسات مردم شوند، از این شرایط سواستفاده می‌کنند. از آن طرف هم مقداری مدیریت ما درست نبوده که سریع و قاطع و شفاف همه چیز را برای مردم توضیح دهد. یک گروه پزشکی از داخل و خارج تعیین کنند تا پرونده را بررسی کرده و همه چیز را شفاف به مردم بگویند.

وی با اشاره به این‌که «رییس جمهوری اعلام کرد که موضوع خانم امینی پیگیری شود» خاطرنشان کرد: ولی این پیگیری قاطع باشد تا بهانه به دست کسانی ندهند که پرچم مملکت را سوزانده و به رهبری توهین کنند؛ رهبری نباشد کل مملکت با هرج و مرج مواجه می شود، آیا اینها می‌خواهند کشور را با هرج و مرج روبرو کنند؟

پزشکیان در توصیه‌ای به مردم گفت: مردم مساله را از راه قانونی پیگیری کنند و ما هم در مجلس دنبال خواهیم کرد که رییس مجلس هم تاکید داشتند، تلاش می‌کنیم پیگیری‌ها قاطعانه باشد به هر حال ضعف‌هایی در سیستم‌های مدیریتی داشته و کارهایی کردیم که بهانه به دست آن طرف آبی داده‌ایم؛ کاری نکنیم آن‌ها بتوانند سواستفاده کنند.

وی افزود: خانواده محترم مهسا امینی نیز مواظب باشند که آن طرف آبی‌ها از آن ها سواستفاده نکنند؛ سعی می‌کنیم تا جایی که می‌توانیم پیگیری کرده و حقوق و حقوق آن‌ها را شفاف کنیم تا با کسانی که اقدامی خلاف روند عادی و قانونی انجام دادند، برخورد شود که این کارها برای بار دوم و سوم تکرار نشود.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۱
0
2
اميرالمؤمنين عليه السلام فرمود: مبغوض‏ترين مردم نزد خدا دو نفرند:
1 : مرديكه خدا او را بخودش وا گذاشته از راه راست منحرف گشته، دلباخته سخن بدعت شده، از نماز و روزه هم دم ميزند، مردمى بوسيله او بفتنه افتاده‏ اند، راه هدايت پيشينيانش را گم كرده و در زندگى و پس از مرگش گمراه كننده پيروانش گشته، باربر خطاهاى ديگرى شده و در گرو خطاى خويش است.
2 : مردى كه نادانى را در ميان مردم نادان قماش خود قرار داده، اسير تاريكيهاى قتنه گشته، انسان نماها او را عالم گويند در صورتيكه يكروز تمام را صرف علم نكرده، صبح زود بر خاسته و آنچه را كه كمش از زيادش بهتر است (مال دنيا يا علوم بيفائده) فراوان خواسته چون از آب گنديده سير شد و مطالب بيفائده را انباشته كرد، بين مردم بر كرسى قضاوت نشست و متعهد شد كه آنچه بر ديگران مشكل بوده حل كند، اگر با نظر قاضى پيشينش مخالفت مى‏كند اطمينان ندارد كه قاضى پس از او حكم او را نقض نكند چنانكه او با قاضى پيشين كرد، اگر با مطالب پيچيده و مشكلى مواجه شود برهاتى از نظر خويش براى آن بافته و آماده مى‏كند و حكم قطعى می‏دهد شبهه بافى او مثل تار بافتن عنكبوت است، خودش نمىیداند درست رفته يا خطا كرده، گمان نكند در آنچه او منكر است دانشى وجود داشته باشد و جز معتقدات خويش روش درستى سراغ ندارد، اگر چيزى را به چيزى قياس كند (و بخطا هم رود) نظر خويش را تكذيب نكند و اگر مطلبى بر او تاريك باشد براى جهلى كه در خود سراغ دارد آن را پنهان مىسكند تا نگويند نمىیداند سپس گستاخى كند و حكم دهد اوست كليد تاريكيها (كه در نادانى بر مردم گشايد) شبهاترا مرتكب شود، در نادانيها كوركورانه گام بر دارد، از آنچه نداند پوزش نطلبد تا سالم ماند و در علم ريشه ‏دار و قاطع نيست تا بهره برد. روايات را در هم می‏شكند همچنانكه باد گياه خشكيده را، ميراثهاى بناحق رفته از او گريانند، و خونهاى بناحق ريخته از او نالان، زناشوئى حرام بحكم او حلال گردد، و زناشوئى حلال حرام شود، براى جواب دادن بمسائلى كه نزدش ميآيد سرشار نيست و اهليت رياستى را كه بواسطه داشتن علم حق ادعا مى‏كند ندارد. (كافی جلد 1 ص 70 ش 6 )
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
0
1
ماله کش
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
0
2
محمد بن مسلم گويد امام صادق (ع) فرمود: گمان نكنی كه من خوبان و بدان شما را نمی شناسم ؟ چرا بخدا كه بدان شما كسی است كه دوست دارد پست سرش راه روند به ناچار دروغ پرداز يا ناتوان در رای میباشد . (كافی جلد 3 ص 407 ش 8 )

امام صادق(ع) فرمود: رسولخدا (ص) فرمود: خدای عزوجل فرمايد: وای بر كسانيكه دين را دام بدست آوردن دنيا كنند. وای بر كسانيكه مردمی را كه به قسط دستور دهند بكشند . وای بر كسانيكه مومن در ميان آنها با خوف و تقيه بسر برد ، اينها بمن مغرور می شوند يا بر من گستاخی می كنند به حق خودم سوگند فتنه ای برای آنها پيش آورم كه خردمندشان سرگردان شود . (كافی جلد 3 ص 407 ش 1 )
محمدبن فرج گويد: امام باقر(ع) بمن نوشت: زمانی كه خدای تبارك و تعالی بر خلقش خشم كند ما را از مجاورت آنها دور كند . (كافی جلد 2 ص 145 ش 31 )
مهردادا
|
United States of America
|
۰۶:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
0
0
اقای پزشکیان اگر این حرف را بعد از برنامه تلویزونش داره میزنه۰ باسیتی بگیرینش و چوپوق تو استینش کنید۰ بسیار ادم زیرک ،هوشیار، حراف و خطر ناک۰ مهردادا۰
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: