تاریخ انتشار: ۱۸:۱۰ - ۰۱ مهر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۵ نظر

نخست وزیر لبنان: ایران از کمک ۶۰۰ هزار تُنی سوخت خبر داده / این کمک رایگان و بدون شرط است

«نجیب میقاتی» نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان درباره کمک ایران گفت: ایران از کمک ۶۰۰ هزار تُنی خبر داده است، اما مشکل کوچکی وجود دارد که در دست بررسی است. این کمک رایگان و بدون شرط است و اگر موانع رفع شود ما از این موضوع استقبال می‌کنیم، زیرا ما به این کمک نیاز داریم.

بخشیدن سوخت به لبنانرویداد۲۴ نخست وزیر لبنان از موافقت ایران با تامین ۶۰۰ هزار تن سوخت برای لبنان، استقبال کرد.

«نجیب میقاتی» نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان ابراز امیدواری کرد که نشست‌های هفته آتی با میشل عون رئیس جمهور لبنان، تکلیف دولت را مشخص کند.

وی افزود: کشور به دولتی نیاز دارد که بتواند مشکلات را حل کند و امیدواریم که با همکاری با مجلس بتوانیم بر این مشکلات فائق آییم.

میقاتی در گفتگو با ام تی وی در نیویورک اعلام کرد: در تمامی دیدارها، اوضاع لبنان و چالشهایی که ما با آن روبرو هستیم را تشریح کردم.

وی اولویت کنونی این کشور را تعیین انتخابات ریاست جمهوری دانست و بر ضرورت برگزاری آن در موعد مقرر تاکید کرد.

میقاتی تاکید کرد که بحث ترسیم مرز دریایی در دیدارهایش از محورهای اصلی بوده است.

وی از پیشرفته حاصل شده در این زمینه خبر داد.

میقاتی درباره پرونده برق هم تاکید کرد: ما همه تلاش خود را برای حل مشکل برق به کار می‌گیریم. ما نیاز به سوخت برای راه اندازی نیروگاههای برق داریم.

وی درباره کمک ایران گفت: ایران از کمک 600 هزار تُنی خبر داده است اما مشکل کوچکی وجود دارد که در دست بررسی است. این کمک رایگان و بدون شرط است و اگر موانع رفع شود ما از این موضوع استقبال می‌کنیم زیرا ما به این کمک نیاز داریم.

شبکه «المنار» سه شنبه گذشته خبر داد که ایران به هیئت لبنانی در تهران موافقت خود را با تامین 600 هزار تن سوخت برای لبنان در مدت 5 ماه اعلام کرد.


بیشتر بخوانید: سفارت ایران: تهران آماده ارسال سوخت به لبنان است


از زمان اعلام این توافق، بسیاری از لبنانی‌ها با استفاده از هشتگ «شکراً_إیران» تشکر و قدردانی خود از جمهوری اسلامی ایران را ابراز کردند.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری با اصحاب رسانه در این باره گفت: ایران بر مبنای خواست دولت لبنان اعلام آمادگی کرد که راهکارهای کمک اقتصادی به لبنان را بررسی کند و در همین چارچوب گفتگوها ادامه دارد. ما حتما آمادگی داریم در چارچوب منافع دو جانبه و حل مشکلات لبنان به این کشور کمک کنیم. گفتگوهای ما در خصوص تامین انرژی در قالب یک بسته در حال مذاکره است و مسئله ارسال رایگان سوخت وجود ندارد.

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
Joe
|
United States of America
|
۱۹:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
0
4
بولله خودمون بیشتر نیاز داریم ،به باقی کشورا مجانی سوخت میدم بعد واس خودمون گرون میکنین؟ لااقل با قیمت ارزان بفروشید نه مجانییییییییی :(
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
0
5
همینه دیگه شهر ما بالای 30 لیتر نمیشه بنزین گرفت... گرون کنن بفرستن لبنان!
ارش
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
0
5
اره مال مفته از کیسه خلیفه می بخشند رایگان ،!و بدون شرط بیحیایی وبی شرمی هم حدی داره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
0
4
مال این ملت را به ایادی شان می بخشند و در داخل مردم با فلاکت و بدبختی بسر می برند اونوقت در ایام انتخابات میگه رای حق الناس است ثروت این مردم رو بدون اجازه آنهابه دیگران می بخشین آنجا از حق الناسی خبری نیست شماها تو کدام قبر می خواهید بخوابید!
564
|
United States of America
|
۰۰:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
0
5
حرام است.والله حرام است بالله حرام است.ان مسلمانی لبنانی یا مسیحی که در کلیسا که در زیر نوری که با این سوخت رایگان که از اموال ملت ایران به لبنان بخشیده شده عبادت میکند باطل است
چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: