تاریخ انتشار: ۱۹:۴۲ - ۰۸ مهر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۷ نظر

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس: احتمالا بعد از شفاف‌سازی پرونده مهسا امینی برخی شیوه‌ها را اصلاح کنیم

احمد راستینه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: ما واقعا ناراحتیم که یک فرزند ایران اینگونه از دنیا رفت و سبب ناراحتی و تالم شد. باید ابعاد پرونده روشن شود اینجا احتمال دارد که ما برخی از شیوه‌ها و روش‌ها را اصلاح کنیم.

احمد راستینه

رویداد۲۴ایلنا نوشت: سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: من به جریان‌های سیاسی به کما رفته توصیه می‌کنم که سرنوشت لیدر‌های سیاسی خود را یکبار دیگر مورد توجه قرار دهند و از دستگاه قضایی همانطور که رئیس قوه قضاییه تاکید کردند ما هم می‌خواهیم که ابعاد دقیق این پرونده شفاف بیان شود.

احمد راستینه عضو و سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درخصوص حوادث اخیر و اعتراضات نسبت به نحوه برخورد پلیس در مساله گشت‌های امنیت اخلاقی، گفت: در همه کشور‌ها اقتدار پلیس حفظ می‌شود و من خیلی متاسفم برای جریاناتی که با هر بهانه‌ای اقتدار پلیس را زیر سوال می‌برد. امکان دارد یک جایی در روشی نقد و اشکالی باشد که آن روش و فرآیند باید اصلاح شود، اما اینکه کلیت اقتدار پلیس را کسی زیرسوال ببرد، خدمت به کشور نیست.

وی ادامه داد: نکته دیگر اینکه یک اتفاقی رخ داده و خانواده‌ای داغدار شده است، ما از صمیم قلب به خانواده امینی تسلیت عرض می‌کنیم و ما هم از آنجا که ایشان فرزند ملت است از این حادثه به شدت متاثریم، اما اینکه عوامل شکل گیری این مساله چه بوده است این نیازمند بررسی دقیق است. بالاخره ما انقلابی کردیم که ۴۳ سال از آن گذشته و در این نظام دستگاه‌های قانونی وجود دارد، پرونده را بررسی کرده و ابعاد آن را تبیین می‌کنند. امکان دارد صرفا یک فوت بر اثر فشار‌های روحی و روانی باشد یا براساس یک حادثه‌ای باشد که آن باید در پرونده مشخص شود و قضاوت پیش از صدور احکام قضایی صرفا موج سواری بر یک فضای ناسالم مجازی است

نماینده مردم شهرکرد در مجلس افزود: متاسفانه عده‌ای عادت کرده‌اند بر این موج‌سواری حضور داشته باشند و طبیعتا افرادی که یک روز لیدر‌های آن‌ها، ندا آقاسطان را کلیدرمز آشوب خود قرار دادند، امروز تلاش می‌کنند مهسا امینی را کلیدرمز آشوب قرار دهند. همه باید مراقبت کنند، به جرأت عرض می‌کنم امروز متاسفانه یک جریانی اسم زن را به عنوان رمز آشوب‌های خود قرار داده‌اند و طبیعتا هیچ‌گاه آن‌ها به دنبال کرامت و حقوق زن نبوده‌اند حتی تجربه گذشته نشان داده است که آن‌ها در بزنگاه‌های مختلف کرامت و حقوق زن را زیرسوال برده‌اند.

وی ادامه داد: آن روزی که میترا استاد به دست آن لیدر جریان مشخص سیاسی به قتل رسید و قتلش احراز شد، آخرین کاری که کردند این بود که حرمت و کرامت زن را زیر سوال بردند و به او نسبت‌های ناروا دادند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی افزود: من به جریان‌های سیاسی به کما رفته توصیه می‌کنم که سرنوشت لیدر‌های سیاسی خود را یکبار دیگر مورد توجه قرار دهند و از دستگاه قضایی همانطور که رئیس قوه قضاییه تاکید کردند ما هم می‌خواهیم که ابعاد دقیق این پرونده شفاف بیان شود.

راستینه در پاسخ به این سوال که «شما به یک جریان سیاسی مشخص اشاره کردید، اما نوع اتفاقی که برای خانم امینی رخ داد به نحوی بود که بخش‌های زیادی از جریان انقلابی، مذهبی و دلسوزان نظام را نیز متاثر کرد، فکر نمی‌کنید حال که دلسوزان و خودی‌ها هم ناراحت هستند وقت تجدیدنظر در برخی روش‌ها در حوزه گشت ارشاد رسیده باشد؟»، گفت: ببینید هنوز ابعاد حادثه مشخص نیست، ما واقعا ناراحتیم که یک فرزند ایران اینگونه از دنیا رفت و سبب ناراحتی و تالم شد. باید ابعاد پرونده روشن شود اینجا احتمال دارد که ما برخی از شیوه‌ها و روش‌ها را اصلاح کنیم. اما این زمانی است که ما دقیقا بدانیم چه اتفاقی رخ داده است، وقتی شما نمی‌دانید که اتفاق چه بوده و براساس نادانسته‌ها قضاوت می‌کنید؛ این همان نقطه مجهولی است که یک جریان سیاسی هنوز مسیر و ابعاد پرونده مشخص نشده حکم صادر کرده، قضاوت کرده، اتهام زده، به نظام دروغ بسته است، خب نظام نباید با این‌ها مسامحه کند.

وی تاکید کرد: اصل موضوع که اشاره کردم هم سبب ناراحتی و تالم شد، هم امکان دارد بعد از اعلام نتیجه پرونده ناگزیر به سمت اصلاح فرآیند‌ها و برخی از روش‌ها حرکت کنیم.

خبر های مرتبط
برچسب ها: مهسا امینی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
ارش
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۸
0
5
خوبه ! تلویزیون هم گزارشی داشت که نشون می داد برای جمع کردن گند کاریها دست به دامن ورزشکارا شدن والتماس دعا داشتن که اونا معترضان رو ساکت کنن وزیر ارشاد هم چند روز پیش از هنرمندها التماس دعا داشت بهتر نبود مثل ادم با مردم برخورد می کردین که به التماس وغلط کردن نمی افتادین !
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۸
0
5
یعنی اگر انقلاب بشه با این ضریب هوشی حتی چوپان هم نمیتونید بشید...
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۳:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
این آدم حتا نمی تونه چوپانی کنه - درکش را ندارد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۸
0
3
احتمالا؟؟؟ جرات ندارید دیگه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۸
0
3
احتمالا؟؟؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۸
0
4
میترا استاد را شوهرش کشت نه در دست نیروهای انتظامی یک دولت رسمی کشور. اینقدر سطح ضریب هوشی تو پایین است
121
|
Netherlands
|
۲۳:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۸
0
5
(...ما واقعا ناراحتیم که یک فرزند ایران اینگونه از دنیا رفت و سبب ناراحتی و تالم شد)
شماها اگه دلسوز فرزندان ایران بودید بایستی روزی صد بار میمردید. این همه کشور رو نمیچاپیدید بعد وقیحانه دروغ بگید
نظرات شما