تاریخ انتشار: ۱۸:۱۵ - ۱۰ مهر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: سپاه و بسیج بدون سلاح در میدان حضور پیدا کردند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: نیرو‌های سپاه و بسیج بدون سلاح در میدان حضور پیدا کردند، البته سپاه در یکی از واکنش‌های خود به مقر برنامه‌ریزی فکری جریانات جدایی طلب در اقلیم شمال عراق حملات موثری داشته است.

اعتراضات مردمیرویداد۲۴ به گزارش تسنیم: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: نیروهای سپاه و بسیج بدون سلاح در میدان حضور پیدا کردند، البته سپاه در یکی از واکنش های خود به مقر برنامه‌ریزی فکری جریانات جدایی طلب در اقلیم شمال عراق حملات موثری داشته است.

ابوالفضل عموئی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست امروز یکشنبه 10 مهرماه این کمیسیون، اظهار داشت: جلسه امروز با موضوع بررسی تحولات امنیتی کشور برگزار شد، در چند روز گذشته شاهد تحولاتی در کشور بودیم، مجلس با آغاز فعالیت خود و پس از یک هفته حضور در حوزه‌های انتخابیه، این تحولات را مورد بررسی قرار داد. البته صبح امروز جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی ناآرامی ها با حضور وزیر کشور و فرمانده نیروی انتظامی در صحن قوه مقننه تشکیل شد.

وی افزود: عصر امروز نشستی برای بررسی جزئیات بیشتر و بررسی ابعاد امنیتی موضوع، در کمیسیون امنیت ملی با حضور سردار نیلفروشان معاون عملیات سپاه پاسداران برگزار شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: موضوع تحولات کشور ابعاد مختلفی دارد؛ پرونده خانم مهسا امینی به صورت تخصصی در کمیسیون امور داخلی کشور در حال بررسی و گزارش در حال تهیه است. ما در کمیسیون امنیت ملی ابعاد امنیتی این موضوع را دنبال کردیم البته در حوزه میدان تمرکز اصلی با هدایت فرماندهی نیروی انتظامی کشور بوده و سپاه در چارچوب وظایف ذاتی، ابعاد امنیتی موضوع را بررسی کرده است.

عموئی با اشاره به گزارشی که سردار نیلفروشان در کمیسیون، گفت: بر اساس این گزارش و ارزیابی امنیتی انجام گرفته، دشمنان ما فارغ از موضوع مهسا امینی مترصد فرصتی برای به انحراف کشیدن مطالبات و ایجاد یک فضای ناامن در کشور بودند و برنامه‌ریزی‌هایی از قبل صورت گرفته است. متاسفانه جریان نفاق و گروهک‌های تجزیه طلب که وابستگی آنان به دشمنان ایران مسجل است، با برنامه ریزی از قبل اقداماتی را صورت دادند و سعی کردند سوالات و ابهامات مردم را به انحراف بکشانند و با حضور خیابانی خود شرایط را به سمت ناامنی سوق دهند.

وی تصریح کرد: مردم ما هوشیارانه و با بصریت با موضوع مواجه شدند و ضمن پیگیری سوالات خود، تحت تاثیر این فضاسازی قرار نگرفتند، القای یک فضای روانی ناامن موفق نبوده است و شاهد افول اغتشاشات هستیم.


بیشتر بخوانید: نماینده مجلس: عملکرد مسئولان آسیب جدی به اعتماد مردم وارد کرده است


عمویی تاکید کرد: سپاه پاسداران و نیروهای بسیج بدون سلاح در میدان حضور پیدا کردند و طبق دستورالعملی که داشتند، برای حفاظت از مراکز حساس بدون تجهزات مسلحانه، کار دفاع را انجام دادند. گروه‌هایی که از قبل برنامه‌ریزی داشتند اما با سلاح سرد و سلاح‌های غیر سازمانی به نیروهای مدافع امنیت در کشور حمله کردند و تعدادی از نیروهای امنیتی کشور صدمه دیدند و مجروح شدند و تحت درمان هستند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: سپاه پاسداران یکی از واکنش هایی که نشان داده این بوده که به مقر برنامه‌ریزی فکری جریانات جدایی طلب در اقلیم شمال عراق حملات موثری را داشته است، اطلاعات کشورمان نشان می‌دهد این افراد در حال برنامه‌ریزی برای نفوذ و خرابکاری در کشور بودند و اقدام صورت گرفته به موقع بوده و ضربات اساسی به این گروه های تجزیه طلب و برانداز زده است.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
0
0
من تا حالا انقدر بسیجی و سپاهی تا بُن دندان مسلح در خیابان های ایران ندیده بودم.
دیگه یه چیزایی رو که با چشم قابل دیدن هست رو هم دروغ میگن!.
نظرات شما