تاریخ انتشار: ۰۹:۰۸ - ۱۵ مهر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۶ نظر

روایت قوه قضاییه از ماجرای فوت سارینا اسماعیل‌زاده/ مرگ سارینا به حوادث اخیر ارتباطی ندارد

رئیس کل دادگستری استان البرز درباره جزئیات فوت سارینا اسماعیل‌زاده گفت: در نخستین دقایق روز دوم مهرماه در حدود ۲۰ دقیقه بامداد، طی تماس تلفنی کلانتری ۱۴ رسالت کرج، گزارش یک مورد سقوط از ارتفاع به قاضی کشیک دادسرای ناحیه یک کرج ارائه شد.

سارینا اسماعیل زاده

رویداد۲۴ سارینا اسماعیل زاده دختر نوجوان ۱۶ ساله ای که این روزها نامش در کنار حدیث نجفی و نیکا شاکرمی به عنوان کشته شدگان اعتراضات پس از مرگ مهسا امینی در ایران ادعا شده برده می شود.

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه نوشت: در ادامه پروژه کشته‌سازی، پرونده‌سازی مشابهی از مرگ یک دختر در کرج به نام سارینا اسماعیل‌زاده صورت گرفته است که ادعا شده در تجمعات و بدست نیروهای امنیتی کشته شده است.

خبرگزاری قوه قضائیه افزود: در همین حسین فاضلی هریکندی درباره جزئیات فوت سارینا اسماعیل‌زاده گفت: در نخستین دقایق روز دوم مهرماه در حدود ۲۰ دقیقه بامداد، طی تماس تلفنی کلانتری ۱۴ رسالت کرج، گزارش یک مورد سقوط از ارتفاع به قاضی کشیک دادسرای ناحیه یک کرج ارائه شد. پس از دریافت این گزارش بازپرس کشیک دادسرای مذکور شخصا در محل حادثه حاضر شده و با بررسی های اولیه مشخص گردید جسد متعلق به دختر نوجوانی حدودا ۱۶ ساله است که در محل ورودی پارکینگ پشتی ساختمان همسایه منزل مادر بزرگ متوفی در عظیمیه کرج قرار داشت.


بیشتربخوانید: توضیحات فرمانده کل انتظامی درباره حادثه مهسا امینی و نیکا شاکرمی/ نیروهای ما در ناآرامی‌ها اسلحه غیرکُشنده دارند


رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به اینکه بلافاصله تحقیقات اولیه در این خصوص از سوی خود بازپرس از مامور کلانتری، مادر و مادربزرگ متوفی آغاز گردید، بیان داشت: با بررسی های اولیه مشخص شده است، متوفی که به همراه مادر خود در همان شب در منزل مادربزرگ خود بودند از راه‌پله منزل مادر بزرگ، خود را به پشت بام طبقه پنجم رسانده و از آنجا پس از ورود به پشت بام همسایه به پایین پریده و طبق بررسی‌های اولیه خودکشی کرده است.

وی با بیان اینکه تحقیقات بازپرسی از مادر ایشان مشخص کرده است که متوفی سابقه خودکشی ناموفق با مصرف قرص داشته، متذکر شد: پلیس نیز با تماس تلفنی همسایه از موضوع سقوط از ارتفاع مطلع و به محل مراجعه کرده و با حضور اورژانس در محل مشخص گردیده که وی متاسفانه فوت نموده است.

فاضلی هریکندی در ادامه به گزارش پزشکی قانونی در این خصوص اشاره کرد و گفت: طبق این گزارش علت فوت، شوک ناشی از ضربه به دنبال صدمات و شکستگی های متعدد و خونریزی به واسطه سقوط از ارتفاع بوده است.

رئیس کل دادگستری استان البرز در پایان گفت: منطقه وقوع این حادثه جزو مناطق بدون اغتشاش در کرج بوده و ادعاهای مطرح شده در خصوص فرد فوت شده در برخی از رسانه های معاند کذب است. خانواده متوفی شامل مادر، برادر و دایی وی نیز با حضور در شعبه ۱۳ بازپرسی دادسرای ناحیه یک کرج از انتشار این اخبار کذب ابراز ناراحتی کرده و خواستار صدور تکذیبیه شده‌اند.

منبع: میزان
خبر های مرتبط
برچسب ها: اعتراضات مردمی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
نادر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
0
9
یه دفعه مریخی‌ها اومدن همه رو از ساختمان پرت کردند و رفتند!!!!! چه دروغگوهای هستید!!!!
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
0
10
علت مرگ سارینا با مهسا امینی یکسان هست
هر دو خودشون مردن و اقایان وسیله بودن!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
0
7
خیلی چالب است سقوط ازارتفاع مورددوم اخراینهاداستان مهسا راچطوری دارند خودشان رارسوامی کنند امادن ۲۰۰تا۳۰۰نفرازملت راکشتن تاملت باورکند که ارشاد مهسا را نکشت باباشمادوباره ملت رانکشید ماباورمی کنیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
0
9
جالبه، دخترها این روزها در ساختمانی غیر از خانه خودشان، ولی در نزدیکی ، از پشت بام سقوط میکنند. البته قبلاً خیلی ها بیماری قلبی داشتند و در بازداشت سکته میکردند. بعدها مد شد که گردن خودشان را بکشند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
0
8
کلاً مملکت به مردم هیچ ارتباطی نداره. کلا نظام هیچ ربطی به مردم نداره. اصلاً به مردم چه ربطی داره
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
0
4
تا کی می خواهید به دروغگویی هایتان ادامه بدهید؟
نظرات شما