تاریخ انتشار: ۱۷:۲۱ - ۱۷ آبان ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۴ نظر

سخنگوی مجلس: نمایندگان بر قصاص قاتلان اصرار دارند نه اعدام

سید نظام الدین موسوی با بیان اینکه نمایندگان بر قصاص قاتلان اصرار دارند، گفت: در بیانیه نمایندگان حرفی از اعدام زده نشده و بر تفکیک اعتراض و اغتشاش تاکید شده است.

اعتراضات مردمی

رویداد۲۴ تسنیم: سیدنظام الدین موسوی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانیه اخیر نمایندگان که در صحن علنی مجلس قرائت شد، اظهار داشت: در روزهای اخیر جریان سازی شدیدی علیه بیانیه نمایندگان صورت گرفته است که ضروری است تاکید کنیم نمایندگان بر قصاص قاتلانی که خون مردم را ریخته‌اند تاکید می‌کنند اما خوب است مردم بدانند در بیانیه نمایندگان بین اغتشاش و اعتراض تفکیک قائل شده و اساسا هیچ اشاره ای به کسانی که معترض هستند اما دست به خشونت یا خون ریزی نزده اند، نشده است بله تاکید شده با محاربین که مانند داعش با سلاح‌ به جان و مال مردم تعرض کرده‌اند برخورد قاطع شود.


بیشتر بخوانید: جزییات جدید از دانش آموزان بازداشتی اعتراضات +فیلم


سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: برخلاف چارچوب سازی دروغین که رسانه های غربی انجام داده اند در این بیانیه؛ اشاره ای به حکم اعدام نشده بلکه بر «قصاص» محاربین که جان مردم را گرفته اند تاکید شده است. قصاص هم درباره کسانی اجرا می شود که جان دیگران را گرفته باشند. این که کسانی به بهانه اعتراض، با سلاح به جان مردم بیفتند و آن ها را سلاخی کنند به هیچ عنوان پذیرفته شده نیست و هیچ مماشاتی در قبال این جنایت ها قابل قبول نیست و باید قاطعانه با این جانی ها برخورد شود.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۷
0
10
نمایندگان خیلی خیلی نفهم تشریف دارن وگرنه میکفتن بیایید باهم گفتگو کنیم اینان هم فرزندان همین آب وخاکن چراانقلابگری میکنید ننگ ونفرین برهمه شما شما مگه ایرانی نیستید؟
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۷
1
7
خدا را شکر پس پلیس و لباس شخصی های اغتشاش گر که جوان و نوجوان میکشند به سزای اعمالشان میرسند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۷
1
3
مردم اصرار به معرفی و محاکمه فوری و قصاص قاتلین پلیس نما دارند.
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۸
0
1
فعلا که از نظر حکومت و به خصوص نمایندگان مجلس فرقی بین قاتلین و معترضین گذاشته نمی‌شود و با هر دو یکسان رفتار می‌شود و اصولا حق اعتراض به رسمیت شناخته نشده است،در همان کشورهای غربی که این همه به درست یا غلط بر ضد آنان تبلیغ می‌شود حق اعتراض به رسمیت شناخته شده و حتی در تظاهرات پلیس از آنان حفاظت می‌کند پس چرا جمهوری اسلامی اینگونه رفتار نمی‌شود!؟
نظرات شما