تاریخ انتشار: ۱۳:۳۸ - ۱۹ آبان ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت:

دشمن می‌خواهد به جای مباحثه، با هم بجنگیم/ اغتشاشات نگذاشت صدای اعتراضات مردم شنیده شود

سخنگوی دولت سیزدهم درباره اعتراضات اخیر در کشور گفت: کسانی که سنگ می‌اندازند و با خودرو دیگران را زیر می‌گیرند، در اقلیتند و حتی معترضان هم این رفتار‌ها را قبول ندارند. اغتشاشگران باعث می‌شوند صدای معترضان و مسئولان هیچکدام شنیده نشود.

دشمن می‌خواهد به جای مباحثه، با هم بجنگیم/ اغتشاشات نگذاشت صدای اعتراضات مردم شنیده شودرویداد۲۴ سخنگوی دولت سیزدهم گفت: باید توجه داشت در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های کشور توهمی برنامه‌ریزی نمی‌شود؛ یعنی تصور نمی‌شود تمام مردم یکسان فکر می‌کنند. سیاست‌گذاران ما می‌دانند که نظرات مخالف در جامعه زندگی می‌کنند و برای آنان هم باید تدبیری اندیشیده شود چراکه مخالفان هم ایرانی‌اند.

به گزارش ایسنا، علی بهادری جهرمی در نشست هم اندیشی با اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد صحبت‌های مهمی انجام داده است که در ادامه بخشی از آن را می‌خوانید.

*سخنگوی دولت محل اتصال دولت با مردم است و یکی از برنامه‌های ما این است که نکات مطرح شده در جلسات را به گوش مسئولان برسانیم و از آنان تقاضای پاسخ کنیم. قرار است گزارشات این گفت‌گو‌ها را هم به رئیس‌جمهور برسانیم. حداقل تاثیر این جلسات، همین نمایش تاکیدات جامعه نخبگانی و اقشار مختلف و مباحثه روی مسائل مشترک است. کشور نباید از نظرات اساتید محروم باشد چراکه آنان ذخایر ارزشمند کشورند.

*ایران ما متشکل از تمام نگاه‌های گوناگون است. در این جلسه نظراتی مطرح شد که با نظرات سایرین مغایر بود. اگر ایران قوی را می‌خواهیم، باید بدانیم ایران متشکل از تمام نگاه‌هاست. این هم برای حکمرانان مهم است و هم برای جامعه عمومی و نخبگان. البته باید توجه شود که پیشنهادات نباید صفر و صدی باشد. همه ما باهم ایران را تشکیل می‌دهیم.

*هنر ما در آن است که بتوانیم از حداکثر ظرفیت‌های کشور را استفاده کنیم و ضمن توجه به اکثریت، از نظرات اقلیت جامعه هم بهره‌برداری نماییم.

*اصلی‌ترین تمرکز دشمن بر ایجاد تقابل بین نگاه‌های متفاوت در کشور است. دشمن می‌داند کشور ما فرو نمی‌پاشد و می‌خواهد از طریق تقویت نقاط اختلاف، کشور را به تجزیه بکشاند. دشمن می‌خواهد ما به جای مباحثه، با هم بجنگیم. اگر از فضای علمی و مباحثه مبتنی بر دوستی و مودت خارج شویم، به سمت خواسته دشمن حرکت کرده‌ایم و در این هیاهوهاست که صدای حق شنیده نمی‌شود.

*دشمن از ابتدای انقلاب این مسیر را پیش رفته و بعضی اوقات مثل امروز این مسیر دشمن نمایان‌تر می‌شود. امروز می‌بینیم یک هیاهو چگونه بزرگ‌نمایی می‌شود. بخشی از همین درگیری‌های این ایام اعتراضات مدنی بود کما اینکه قبلا هم شاهد تجمعات معلمان، کارگران و... بودیم که مبتنی بر فرهنگ پارسی بود.

*در واقع فرهنگ ایرانی کاملا در این اعتراضات مشهود بود، اما در کنار این‌ها خیلی سوء استفاده و آشوب‌آفرینی هم مشاهده شد.

*ما باید هم از منتقدان استفاده کنیم و هم از کسانی که معتقد به شرایط فعلی‌اند. کسانی که سنگ می‌اندازند و با خودرو دیگران را زیر می‌گیرند، در اقلیتند و حتی معترضان هم این رفتار‌ها را قبول ندارند.


بیشتر بخوانید: فرشاد مومنی: کاری کرده‌اید که بگویند صد رحمت به دولت‌های قبلی!


اغتشاشگران باعث می‌شوند صدای معترضان و مسئولان هیچکدام شنیده نشود. سیاست دشمن همین است. هم معترضان و هم مسئولان باید بتوانند بین اعتراض و اغتشاش تفکیک قائل شوند.

*ما استعداد شگرفی داریم و از جغرافیای استراتژیک برخورداریم و در منابع طبیعی جایگاه پنجم دنیا را داریم و می‌توانیم در معادلات جهانی موثر باشیم و هندسه قدرت را تغییر دهیم.

*تغییر هندسه قدرت جهانی تنها ناشی از افول آمریکا نیست و بخشی از آن ناشی از تغییر شیوه بازیگری ماست. ما جزو کشور‌های تاثیرگذاریم و دشمن می‌بیند اگر ما را زمین نزند، منافع و تئوری‌اش زیر سوال می‌رود.

*اگر الگوی ایران اسلامی جواب دهد، تئوری حکمرانی سکولار غرب زیر سوال می‌رود؛ لذا دشمن تمام‌قد ما را تحریم می‌کند و جنگ رسانه‌ای هم علیه ما به راه می‌اندازد.

*دشمن ناکارآمدی‌ها را بزرگ می‌کند و اجازه نمی‌دهد کارآمدی‌های ما دیده شود. دشمن به دلیل اینکه رو به افول است، روی حکمرانی در فضای مجازی و جنگ رسانه‌ای سرمایه‌گذاری کرده است.

*آمریکا در دوران کرونا به دلیل اینکه حکمرانی فضای مجازی را در دست داشت و در خارج از فضای مجازی رو به افول بود، زمین بازی را در این فضا به نفع خودش وضع کرد.

*دشمن می‌بیند در دولت سیزدهم ضمن مذاکره برای رفع تحریم‌ها، هر ماه بیشتر از ماه قبل نفت می‌فروشیم. البته هنوز به میزان فروش قبل از تحریم نرسیدیم.

*ما در گذشته به دلیل صرف نظر کردن از ظرفیت‌های داخلی، اجازه دادیم دشمن تاثیرگذاری حداکثری خود را داشته باشد و نتیجه آن شرایط نامناسب اقتصادی ما شده و اکنون با سیاست‌هایی که دولت سیزدهم در پیش گرفته است، قدرت تحریم در حال کاهش است.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۳
همدرد بلوچ مظلوم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۹
0
9
هر اعتراضی اغتشاش است ، و اغتشاش هم که نمیگذارد صدای مردم شنیده شود ، پس این فلان فلانها هیچوقت صدای مردم را نخواهند شنید مگر آنروزی که . . .
حسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۹
0
13
احمق جان شما هر کس که ی اعتراض کرد یا پاسپورتشو گرفتین یا بازداشت یا اخراج ...چرا اینقدر جفنگ میگی
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۹
0
13
چرا اینا اینقدر از انسان بودن و انسانیت بیزارند؟؟؟
ناشناس
|
United States of America
|
۱۵:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۹
2
7
طرف آعتشاشگر همسایه هاش رو آزار داده زنگ زدن پلیس حتی زحمت نمیکشه بیاد!.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۹
0
8
نماد کامل حماقت، شماهایی که معترضین را اغتشاشگر می نامید،با اون گوشهای کر خودتون چه چیزی را می خواهید بشنوید؟ دشمن ! مباحثه ! خیلی پررویی انداختنت بیرون هنوز پررویی.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۹
0
7
خر خودتی آقای جهرمی همه اش تو دشمن ۴۳ساله گیر کردین
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۹
0
8
میگه دشمن می‌خواهد به جای مباحثه، با هم بجنگیم ، در صورتیکه دشمن ما همینجاست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۰
جناب سخنگوکسی داخل ادم حسابت نمیکنه باهات مباحثه کنه کجای کاری عروسک خیمه شب باز
جوادی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۹
0
7
مردم در انتخابات1400 اعتراض کردند شما نشنیدید
حرف از مباحثه برای شما یعنی ما بگوییم مردم فقط گوش کنند
در این44 سال کی مردم حق اعتراض داشتند و به کدام اعتراض مجوز دادید
اگر ما مقام 5 ام را داریم چرا اینقدر مردم زیر خط فقرند
دشمن چگونه کار آمدی شما را ناکار آمد نشان می دهد داخل مملکت همه چیز دست شماست پس این قدر بودجه های فرهنگی کجا حیف ومیل می شود
ایران وطنم
|
Finland
|
۱۶:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۹
0
6
جناب سخنگو! یا خوابید! یا خودتان را به خواب زده اید!
به اعتراضات و مطالبات مردم! چه وقت و کجا اهمیت و پاسخ دادید که با این افتخار سفسطه میکنید؟
دلایل به انحراف کشاندن اعتراضات و مطالبات بی اهمیتی شما! رفتار و گفتار شما میباشد! برای یک بار عذرخواهی میکردید و با مردم ایران عزیز دوستانه و مهربانانه و صادقانه صحبت میکردید! هیچگاه وضعیت به اینجا ختم نمی شد!
همیشه و در همه حال با غرور و ارباب رعیتی و خودی وغیر خودی برخورد کردید! مردم را تحقیر کردید! هر فردی اعتراض کرد یا مطالباتی داشت! انگ منافق! ضد انقلاب و وابسته زدید!
بارها عرض کردم با این کارها زمینه بازی را برای دشمن خارجی مهیا کرده و بهانه به دست آنها میدهید! قبل از هر کاری! دشمن داخلی ایران و ایرانی را ریشه کن کنید! دشمن خارجی خود بخود ناپدید می شود!
حدود دو ماه از این جریانات گذشته! گفتار یکایک مسؤلان را مشاهده کرده و خواندم! همگی تحقیرآمیز و تحریک کننده بوده و حاضر نیستید سر سوزنی به مطالبات مردم اهمیت بدهید!
طی این سالها جز افزایش دغدغه زندگی! گسترش فقر و گسترش اختلاس و هزاران امور منفی چه کاری انجام دادید؟
متاسفانه اینجا مکان مناسبی برای انتشار مطالب مورد نظر بدلایل محافظه کاری سایت های داخلی از جمله رویداد۲۴ (البته برای همین نظرات منتشره و گاهی منتشر نشده نیز تشکر میکنم نکته جالب اینکه بنده هیچگاه توهین و بی احترامی نکردم! باز عدم انتشار میزنند) نمیباشد!
نادر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۹
0
7
یکی دوستش رو برد جنگل وقتی رسیدند گفت رسیدیم به جنگل، دوستش گفت درخت‌ها نمیزارن جنگل رو ببینیم!!!! حالا شده قصه این یارو. احمق جان همین به گفته تو اغتشاشات همون صدای مردمه.
الم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۹
0
5
تو که هیچ ان اساتید احمق چه کسانی بودند که نشستند به مزخرفات تو گوش گوش دادن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۹
0
4
برو بگو بزرگترت بیاد
نظرات شما