تاریخ انتشار: ۲۲:۵۰ - ۲۳ آبان ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۴ نظر

راهکار مجلس برای مقابله با اعتراضات در جام‌جهانی

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقشه‌های برخی افراد برای ایجاد دوقطبی در زمان بازی‌های تیم ملی فوتبال در جام جهانی قطر گفت: برای مقابله با این اقدام تمهیداتی همچون حضور لیدرهای ورزشی و افراد با تجربه در جام جهانی اندیشیده شده است.

تیم ملی فوتبال

رویداد۲۴ ایسنا: بیژن نوباوه در خصوص تمهیدات اندیشیده شده برای مسابقات تیم فوتبال ایران در جام جهانی قطر گفت: طبق شواهد ما و به خصوص با فیلم‌هایی که از رسانه‌های معاند پخش شده، آنها شدیدا در صدد دو قطبی کردن جامعه هستند به طوری که می‌خواهند برخی از ایرانی‌ها با پرچم سلطنت‌طلبان در جام جهانی حضور پیدا کنند؛ البته قرار است قطر با آنها برخورد کند. در کنار این افراد هم طرفداران تیم ملی خودمان حضور دارند.

وی ادامه داد: آنها به دنبال سوء استفاده از این شرایط هستند تا بگویند ملت ایران، ملتی است که با خودش درگیر است و ما را در بین سایر کشورها مردمی غیرمتمدن معرفی کنند لذا باید خدعه دشمن را شناخت؛ قطعا دشمن درصدد دو قطبی کردن و ضربه‌زدن به ماست. آن‌ها می‌خواهند باخت تیم ملی را به حساب بی‌لیاقتی ما و برد را به حساب خودشان بگذارند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «رفتار ملی بسیار مهم است»، گفت: اگر اعتراضی هم وجود دارد باید در خانه خودمان بیان کنیم و نباید آن را به خارج از کشور و سایر کشورها بکشانیم پس باید ایجابی و نه با ارعاب و تهدید کار کنیم؛ ایجابی به معنای فرهنگ سازی است.

وی توضیح داد: براین اساس پیشنهاد ما این بود که بسیاری از مسئولان به جام جهانی نرفته و به جای آنها پدران و مادران فوتبالیست‌ها و پیشکسوتان ورزش در جام جهانی حضور پیدا کنند چون وقتی چشم جوانان ما به این افراد می‌افتد، اهمیت ورزش را بیش از پیش درک کرده و می‌دانند که چقدر موضوع مهم است.

نوباوه با بیان این‌که «باید همه ما و رسانه‌ها روحیه سازی کرده تا جوان‌ها متوجه رفتارشان شوند»، اضافه کرد: در این شرایط جوان ورزشکار بعد از کسب قهرمانی دستش را روی سینه گذاشته و سرود جمهوری اسلامی ایران را می‌خواند؛ این یعنی ماجرا را فهمیده است، وقتی یک ورزشکار در مسابقه‌ای می‌برد با افتخار ایرانی است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در جمع‌بندی با بیان این‌که دشمنان در جام جهانی و در قالب تماشاگر فوتبال به دنبال ایجاد دو قطبی هستند، گفت: دشمنان به دنبال دوقطبی کردن طرفداران در داخل ورزشگاه هستند.

وی درباره تمهیدات اندیشیده شده برای جلوگیری از این اتفاق گفت: قرار است بسیاری از لیدرهای ورزشی و افراد با تجربه به جام جهانی بروند همچنین پیشنهاد دادیم که دولت کمک‌هایی را در نظر گیرند تا قیمت هواپیما، هتل و محل اقامت برای حضور تماشاگران به خصوص اقشار کم‌درآمد ارزان‌تر تمام شود یا این‌که فقط تماشاچیان از ایران برای دیدن بازی بروند و شب را به ایران بازگشته و مثلا در کیش بخوابند. با این تمهیدات تعداد بیشتری از جمعیت متعهد ورزش دوست واقعی می‌تواند در ورزشگاه حضور پیدا کند.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
ناشناس.
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۳
0
1
والله ما که ارزو داریم زودتر زیر خاک برویم.خانه ما قبر ماست.من جوانی هستم ۲۸ ساله به خدایی خدا قسم که از زندگی متنفرم و هر روز خدا شاهده ارزوی مرگ می کنم.روزی که بمیرم ان روز بهترین روزه منه.ان روزی که در دنیا به دنیا امدم عذاب ما شروع شد تا اخرین روز حیات بنده ادامه دارد.البته خدا را هزار بار شکر که این ۲۸ سال از بین رفته و دیگه تا ابد هم بر نمی گرده و باید به۲۹ سالگی دیگه کم کم سلام کنم. پس با تمام وجود می گویم الحمدالله.الحمدالله.الحمدالله.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
0
2
آقای نوباوه ؛
وقتی در همین مجلس ، صدا و میکروفون نمایندگان همکار شما (آقایان سعیدی و محمودوند) قطع میشه ، چطور دم از امکان اعتراض در داخل و خانه میزنی؟ لابد اینها هم اغتشاشگران مجلس هستند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
0
1
برای همین راهکارهای درپیت ماهی چند ده میلیون ازبیتالمال حقوی می گیرید ! اما راهکار اینجانب ! به جای تماشاچی ار از این ادمکهای که کنار جاده های در. دست تعمیر پرچم تکون می دن چند هزارتا بخرین توشکم هرکدوم هم یه بلندگو کار بزارین سرود میلی رو از سوت شروع تا سوت پایان براتون بخونن که چشم دشمن درآد .
مازیار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
0
1
شما چرا اینقدر ترسیدید؟ چرا مثل بید می ارزید ؟ مگه نمی گید کل معترضین چند هزار نفرند؟؟ قدیما شجاع تر بودید الان تمرکزمان بهم خورده وهذیان میگید . چند سال خوردید و بردید بس نبود؟ حالا مردم و البته ورزشکاران و... حقشان را میخواهند .
نظرات شما