تاریخ انتشار: ۰۰:۰۳ - ۰۲ آذر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱۴ نظر
رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با رویداد۲۴:

سران قوا به جای حل مشکل، غرب و شرق را نفرین می‌کنند/ راه حل مشکلات، برخورد خشن پلیسی نیست

جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی می‌گوید: راه حل مشکلات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور برخورد خشن پلیسی نیست بنابراین تا به اراده و نیاز مردم، پاسخ ندهیم، اعتراضات هم ساکت شود، مجدد ادامه پیدا می‌کند.

جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده مجلس

رویداد۲۴ محمد آیتی: جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به رویداد۲۴ می‌گوید: کشور دچار ضعف مدیریتی، فشار دشمن و تحریم‌ها و مشکلات ناکارآمدی سیستم است. مردم واقعاً نقد، اعتراض و خواسته و مطالبات دارند که معتقدم بخش عمده مطالبات و خواسته‌ها به حق است.

سران قوا به جای حل مشکل، غرب و شرق را نفرین می‌کنند

او می‌گوید: اگر قرار است سران قوا در جلسات و سخنرانی‌ها شرق و غرب عالم را نفرین کنند، دردی را دوا نمی‌کند زیرا مردم خواهان این موضوع هستند که مشکلات حل شود. مشکلاتی مثل وضعیت سیاست خارحی و مشخص شود، اینکه قرار است ما در سیاست خارجی چه کاری انجام دهیم و چه مقدار به سمت عقلانیت و خواسته‌های مردم حرکت کنیم، تا چه میزان می‌خواهیم خواسته‌ها و آرمان‌ها و مطالبات مردم را نادیده بگیریم؟ در سیاست خارجی چه میزان به دنبال تنش هستیم و به چه میزان می‌خواهیم به دنبال بهبود روابط با جهان باشیم؟

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌گوید: در سیاست خارجی تا چه میزان می‌خواهیم خلاف منافع کشور و ملت تصمیم بگیریم و بعد نیز این تصمیمات را هیچ وقت هم در داخل کشور در عرصه رفراندوم، رای‌گیری‌ها و انتخابات‌ها و در عرصه تصمیماتی که ملت اعلام نظر می‌کند به محک بررسی مردم نگذارند. در حوزه حریم خصوصی، حد حریم خصوصی کجاست و مردم تا چه میزان آزادی و کجا آزادی دارند، کجا ما حق داریم در حریم خصوصی مردم و بر اساس کدام قانون حق داریم در حریم خصوصی مردم سرک بکشیم؟ در حوزه رفتار‌های فرهنگی در جامعه تا چه میزان می‌خواهیم به مردم، باورها، ارزش‌ها و آرمان‌های آن‌ها احترام بگذاریم.

دیدگاه‌های مردم با دیدگاه‌های مسئولان متفاوت است

رحیمی‌جهان‌آبادی می‌گوید: به نظر بنده بخش قابل توجهی از دیدگاه‌های مردم، با دیدگاه‌های ما مسئولان متفاوت است؛ اگر ما منتخب این مردم هستیم، باید دیدگاه مردم را در اولویت قرار دهیم، اگر منتخب مردم نیستیم، آن‌ها حق دارند کسی را انتخاب کنند و جایگزین من‌ نماینده مجلس شود تا دیدگاه‌های آن‌ها را در مجلس بیان کند. در حوزه اقتصاد، مافیایی که اقتصاد ایران را اداره می‌کند، کیست؟ چه کسی جلوی واردات خودرو، کامیون، ماشین آلات معدنی را می‌گیرد و چه کسی مسئول این است که جلوی واردات خودروی با کیفیت جهانی گرفته شود تا خودرو با قیمت دو تا سه برابر به دست مردم برسد؟

حاکمان به جای تصمیم گرفتن، نفرین می‌کنند

این چهره اصلاح‌طلب مجلس می‌گوید: چه کسی مسئول ربا بالاتر از ۱۸ و ۲۰ درصد بانک‌ها است؟ چه کسی مسئول سنگ‌اندازی در حوزه اشتغال و کارآمدی مردم است؟ چه کسی روز به روز ارتباطات مردم در عرصه فضای مجازی و اینترنت را به هزار بهانه محدود می‌کند؟ ما تا به این سوالات پاسخ ندهیم و مشکلات را برطرف نکنیم، رفتن مسئولان و سران قوا در جمع مردم مثل نفرین کردن همان حاکمی می‌ماند که به جای تصمیم گرفتن، نفرین می‌کرد. کشور نیازمند تغییرات اساسی در ساختار سیاسی، در سیاست‌ها، در روش‌ها، در تصمیم‌گیری‌ها، در نگرش‌ها و منطبق کردن این مجموعه با خواست و اراده ملت است که یا می‌پذیریم یا نمی‌پذیریم و اراده و خواست خود را به ملت تحمیل و به اسم ملت، صحبت می‌کنیم.

چه کسی گفته روزنامه کیهان به نمایندگی از مردم صحبت می‌کند؟

رحیمی‌جهان‌آبادی می‌گوید: خیلی‌ها در حال حاضر در سطح جامعه از تریبون‌های رسمی به اسم مردم صحبت می‌کنند، در حالی که هیچ وقت مردم آن‌ها را انتخاب نکرده‌اند. به عنوان مثال چه کسی گفته روزنامه کیهان به نمایندگی از مردم صحبت می‌کند. بعضی از سخنران‌هایی که در سطح کشور از صبح تا شب تریبون رسمی در اختیار دارند، چه زمانی خود را در معرض رای مردم گذاشته‌اند که به نمایندگی از مردم صحبت می‌کنند؟ آیا یک تریبون انتصابی حق دارد به نمایندگی از مردم صحبت کند یا ما به عنوان نماینده مردم، باید حرف دل مردم را بزنیم؟ به نظر بنده، مردم مطالباتی دارند که اگر این مطالباتِ به حق، شنیده شود، پاسخ داده شود و مشکلات آن‌ها حل شود، نه منافق، نه معاند و نه تجزیه‌طلب نمی‌توانند به این کشور آسیب بزنند و مردم ما را تحریک کنند.

راه حل مشکلات کشور برخورد خشن پلیسی نیست

نماینده تربت‌جام می‌گوید: اگر به مشکلات، نیاز‌ها و خواسته‌های مردم پاسخ ندهیم، هر جوان ما به ابزار دست منافق و معاند و تجزبه‌طلب تبدیل می‌شوند و به کشور آسیب می‌زنند. راه حل مشکلات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور برخورد خشن پلیسی نیست. طی همین مدت اخیر دقت کنید کسانی که صحبت می‌کنند، چه میزان مطالبات واقعی مردم و تغییرات اساسی و ساختاری را در کشور بیان می‌کنند؟ همه می‌گویند منافق و معاند و تجزیه طلبان هستند و کشور در خطر است، بله همه این‌ها است و بنده هم به عنوان عضو کمیسیون امنیت ملی مستنداتی را می‌بینم که دخالت خارجی در همه ابعاد، وجود دارد، اما باید این موضوع را بپذیریم، ما تا به خواست و اراده و نیاز مردم، پاسخ واقعی ندهیم و سیستم کارآمدی خود را نشان ندهد، این جریان هم ساکت شود، مجدد ادامه پیدا می‌کند.

رحیمی‌جهان‌آبادی می‌گوید: مردم نیاز‌هایی دارند، این نسلی که به کف خیابان می‌آید با من نماینده مجلس، ۴۰ سال تفاوت سنی دارد. چهار دهه ارزش‌ها، آرمان‌ها، سبک زندگی و دیدگاه این نسل به جهان تغییر کرده و من حق ندارم آرمان‌های خودم را به این افراد تحمیل کنم، من باید صدا و نیاز آن‌ها را بشنوم و آن‌ها را راهنمایی کنم و آنجا که نیاز است، به خواسته‌هایشان پاسخ دهم، اگر به عنوان مسئول مردمی این اختیار به من داده شده است.

وی می‌گوید: تصویر آینده نسل دانش آموز و دانشجو از آینده برای اشتغال، مسکن و خودرو چیست؟ چه تضمینی وجود دارد کسی در خیابان به آن‌ها گیر ندهد یا وقتی با برادر یا دخترخاله خود در خیابان قدم می‌زنند، بازداشت نشوند و سر از فلان مکان در نیاورند؟ مسئول اگر بین مردم برود و فقط نفرین کند و مشکلات را به شمال و جنوب و غرب و شرق عالم وصل کند، هیچ دردی را دوا نمی‌کند.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۴
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۲
0
21
درود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۲
درود به شرفت
بالاخره یه نماینده ادم توی مجلس پیدا شد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۲
0
25
انقدر نفرین کردند و این چهل و اندی سال مرگ بر این و آن فریاد زدند که دقیقآ دامان خودشان را گرفت.
نامدار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۲
31
0
آقای رحیمی جهان آبادی شما در حال حاضر شما نماینده چند نفر از جمعیت ایران هستی؟ کل آرای شرکت کننده در حوزه انتخابیه شما چند نفر بود ؟ جنابعالی با چند رای انتخاب شدی ؟آیا همه آرای شما اصلاح طلب بودند؟ شما اعتراض دارید که سران قوا یا روزنامه کیهان مگر به آرای مردم عمل می کنند و خود دچار تناقض شده اید ! در حال حاضر اغتشاش گران با رای شما تخریب می کنند و آدم می کشند و رسانه های بیگانه با رای اکثریت شما به مردم آموزش تخریب و براندازی می دهند .؟ تریبون مجلس مردم را در دست گرفته ای و از طرف مردمی سخن می گویی که در اعتراض به اقدامات دوستان شما و در تشییع جنازه شهدای ملت به صورت اندوه و جمعیت ده میلیونی به مثابه رفراندوم در حمایت از راه شهیدان به خیابان می آیند ودر پای سخنرانی رهبر انقلاب اسلامی ایران و سران قوا فریاد تایید و پشتیبانی سر می دهند و هرگز با دعوت بیگانگان تجمع نمی کنند...... هرچند سخن بسیار است و معلوم است که برس یه دل چه خواندن وعظ میخ آهنین نورد بر سنگ ! معلوم است که شما از مجلس شورای اسلامی فقط حقوق نمی گیرید برای آنکه کفاف مخارج نهفته شما را نمی دهد و پاداش خود را از جاهایی می گیری که قصد جایگزین کردن آهاردار مسند امور داری شاید هم از روی جهل و نادانی فقط آب به آسیاب دشمن می ریزی و صرفا برای خودشیرینی و ذخیره رای معترضان اغتشاش گر سخن می گویی که اگر با این نیت باشی و بتوانی رای آ نهارادر دور بعدی بدست آوری خوب است ولی مطمئن باش که آشوبگران نه تا کنون به شما رای داده اند و نه بعد ازین در انتخابات شرکت خواهند کرد. مواظب باش باد درو نکنی .
پاسخ ها
زبیری
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۲
اولا اشتباهی منفی زدم ثانیا این طور که معلوم است آشوبگران از این روشنگری خوششان نیامده و باد در آستین آقای رحیمی جهان آباد میکنند کاشکی غذای بدبو نخورده بودن ،چون از رای منفی آنها بوی گند می زند بیرون !
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۲
آقای نامدار
تعداد منفی هایی که گرفتی معنیش چی می تونه باشه
ریاکاری بسه
یه تفر توی اون مجلس طویل داره خرف مردمو می زنه اینم میخواین خفه کنین لعنت بهت
امید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۲
4
20
انصاف نیست اگر نگویم ایشان چندبار صدای مردم بوده است،شورای نگهبان در ردصلاحیت ایشان کوتاهی کرده!و حتما اینبار جبران خواهد کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Sweden |
۱۵:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۲
شورای نگهبان و صدای مردم!؟ آه و ناله مرحوم آیات ..هاشمی رفسنجانی و این آخر صدای آقای لاریجانی که پشتوانه رهبری را هم دشت به جایی نرسید چه برسد به مردم.
D
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۲
0
9
واقع مطلب اینه که مسئولین منتصب ، صفر تا صد خواسته های مردم را می‌دانند. یک اقلیت خودخواه و لجوج .
منتها هیچ وقت حاضر نیستند منافع دنیوی خود را رها کنند ، به هر قیمتی که شده جیب خود را چسبیده اند . دین و ایمان و همه ی اینها هم بهانه س .
چون، این رفتارهایی که می‌کنند با هیچ دینی سازگار نیست .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۲
0
9
در حال حاضر تنها کاری که از مسئولین نظام برمی آید فرافکنی و انداختن تمام مشکلات کشور به گردن دشمنان خارجی است،تا بدین وسیله خود را تبرئه کرده و از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند،کسی نیست بگوید شما که از این مشکلات خبر داشتید چرا مسئولیت قبول کرده و به مردم قول حل آنها را دادید!؟
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
0
6
نفرین بر غرب! نفرین بر شرق! نفرین بر شمال! نفرین بر جنوب! هر چه ما می کشیم از دست شرق و غرب و شمال و جنوب است!! دشمن در همه جهات نفوذ کرده است و به کشور ما اجازه پیشرفت نمی‌دهد!! دولت و مسئولین هیچ تقصیری ندارند! همه اش تقصیر دشمن خارجی است...!
حقگو
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
0
6
درود بر شما نماینده واقعی مردم ای کاش بقیه صندلی های مجلس هم با حلال زادگانی همچون شما پر میشد تا دلگرم شویم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
1
4
احسنت...
شاکی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
0
2
۱۵:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
اگر کس به اصطلاح به دنبال عمل و اجرا قانون و عدالت در کشور است و باید مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و سایر مسئولان شرکت مخابرات ایران وشرکت مخابرات منطقه تهران به خاطر مشکلات کارمندان، کارگران و بازنشسته های شرکت مخابرات در دادگاه بررسی و رسیدگی و مجازات و محاکمه کند.
نظرات شما