تاریخ انتشار: ۱۴:۳۹ - ۰۳ آذر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۸ نظر
ناصر ابراهیمی:

به ولز باختید شبانه به تهران برگردید/ آقای کی‌روش به جای دخالت در سیاست تیمت را درست ارنج کن!

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: اگر بخواهم یک جمله به کی روش بگویم از او خواهش می‌کنم کاری به سیاست نداشته باشد و فقط تیمش را درست ارنج کند.

به ولز باختید شبانه به تهران برگردید/ آقای کی‌روش به جای دخالت در سیاست تیمت را درست ارنج کن!
رویداد۲۴ ناصر ابراهیمی، سرمربی سال‌های دور تیم ملی فوتبال کشورمان در گفتگو با خبر ورزشی، درباره اتفاقات اخیر و شکست تیم ملی مقابل انگلیس با نتیجه‌ای غیرقابل انتظار اظهار داشت: حقیقتا من بازی اول را ندیدم، اما وقتی هایلایت‌های آن را نگاه کردم و یا از دیگران پرسیدم متوجه شدم که ترکیب اولیه تیم ما درست نبوده است. این از تیم ملی ما و کادر فنی اش که اینقدر راجع به آن‌ها تبلیغات شده بود بعید به نظر می‌رسید.

وی افزود: باید به آقایان تاج و دوست همیشگی اش کفاشیان تبریک گفت که چنین بلایی بر سر فوتبال ایران آورده اند. خدا می‌داند تاج از کجا سفارش شده بود که آمد، اسکوچیچ را برداشت و کی‌روش را آورد.

کارشناس فوتبال کشورمان اضافه کرد: کارلوس کی روش سال‌ها پیش دستش برای انگلیسی‌ها رو شد و او را از خاکشان اخراج کردند. این مرد در کشور خودش پرتغال هم جایی ندارد. در این سال‌ها هم از وقتی از ایران رفت نه در کلمبیا و نه د رمصر، هیچ کجا او را نگه نداشتند. چون فقط پول را می‌شناسد.

ابراهیمی در رابطه با همین موضوع به برد تیم‌های ژاپن و عربستان مقابل آلمان و آرژانتین اشاره کرد و گفت: ژاپن ۶۰ سال پیش برای آسیا زنگ تفریح بود، اما آن‌ها با پایه گذاری درست در فوتبالشان و حتی ساختن کارتون فوتبالیست‌ها و اقداماتی این‌چنینی، امروز به جایی رسیده اند که آلمان را شکست میدهند.

وی ادامه داد: عربستان هم ۵۰ سال پیش جایی در فوتبال آسیا نداشت. آن زمان کویت و میانمار رقبای اصلی ما بودند، اما حالا آن‌ها از فوتبال عقب افتاده اند، ولی عربستان تیمی شده که خود ما ۲۱ سال است نتوانسته‌ایم آن‌ها را شکست بدهیم.

سرمربی قدیمی تیم ملی فوتبال کشورمان در این باره که گفته می‌شود روحیه بازیکنان تیم ملی بعد از شکست مقابل انگلیس با شش گل از هم پاشیده شده بود توضیح داد: من هم این موضوع را شنیدم که البته طبیعی است. تیمی که ۶ گل می‌خورد آن هم در جایی مثل جام جهانی که همه دنیا متوجه شکستش می‌شوند به این راحتی نمی‌تواند سرپا بایستد. حتی شنیدم گلر تیم ملی از ناراحتی یک روز لب به غذا نزده است. در حالی که حسینی روی هیچ یک از گل‌ها مقصر نبود.

وی خاطر نشان کرد: گلر تیم کاستاریکا، گلر تیم پاری سن ژرمن فرانسه است، اما او هم روی هیچ گلی مقصر نبود، چون تیم اسپانیا با تیکی تاکای معروفش توانست کاستاریکا را از هم بپاشد. من بازی اسپانیا را می‌دیدم که آن‌ها در یک صحنه ۳۸ بار به یکدیگر پاس دادند. اما می‌خواهم این را بگویم که من اصلاً حسینی را درست و حسابی نمی‌شناسم، اما به عنوان دروازه بان تیم ایران روی هیچ گلی مقصر نبود.

پیشکسوت فوتبال کشورمان درباره بازی دوم تیم ملی مقابل ولز گفت: امیدوارم ولز را ببرند، ولی این را باید بدانند که اگر دوباره شکست بخورند باید بعد از مسابقه به تهران برگردند. چون دیگر بازی سومی برایشان وجود ندارد. منظورم این است که اگر با آمریکا هم هر نتیجه‌ای بگیرند دیگر صعود نمی‌کنیم، اما حداقل مساوی مقابل ولز می‌تواند تیم ما را به صعود امیدوار نگه دارد. تنها امید باقیمانده برای تیم ملی فوتبال ما در بازی با ولز، گرفتن امتیاز از این تیم است تا با چهار امتیاز صعود کنیم.

ابراهیمی در این باره که گفته شده شاید تیم ملی باید با دو مهاجم مقابل ولز به میدان برود توضیح داد: به طور کلی سیستم تیم ملی ما ۱-۵-۴ است. یعنی سردار آزمون باید مهاجم هدف باشد و در مواقع لزوم ۲-۴-۴ تغییر سیستم بدهیم تا طارمی به آزمون اضافه شود. چون مهدی به خوبی از پشت حرکت می‌کند و وارد محوطه می‌شود.

ناصر ابراهیمی در پایان در این خصوص که اگر بخواهد یک جمله به کی روش درباره بازی فردا بگوید آن چه خواهد بود گفت: من با این مرد هیچ کاری ندارم و اصلا نمیخوام حرفی با او بزنم. فقط این را می‌گویم که به سیاست کاری نداشته باش و خودت را داخل مسائل مردم نکن. به فکر تیم ملی ایران باش و لااقل این بار تیمت را درست ارنج کن تا وسط دو نیمه مجبور نشوی در حالی که سه گل از حریف عقب هستی سه بازیکنت را به نیمکت برگردانی.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
hooman
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
1
7
ترس از گل خوردن و تاثیر بازی قبل ، یا ایران را تدافعی تر میکند که یعنی نهایتا یک‌مساوی. در صورت بازی احساسی و تهاجمی حساب نشده هم گل خواهیم خورد. کارنامه ایران در این‌جام‌تمام شد. به فکر ۲۰۲۶ باشید
ناشناس
|
Russian Federation
|
۱۷:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
2
3
کفاشییان و تاج نابود کننده فوتبال ایران . هر دو هم پرونده های فساد مالی دارند . لیکن مافیا از این دو نفر حمایت می کنند و مصونیت دارند.
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
5
3
بازی ایران ولز 2-1 به نفع ایران تموم میشه و سه امتیاز میگیریم. از پیامم اسکرین شات بگیرید و به یاد حرفم باشید. ولز رو میبریم.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
1
3
این تیم قادر نیست سبک تهاجمی بازی کند حتی اگر قادر هم باشد از پس این تیمهای اماده بر نمی اید
کوشش
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
2
1
دسیسه علیه تیم ملی فوتبال ایران برای حضور ضعیف در جام جهانی به دلیل حضور انگلیس و آمریکا در گروه ایران، حداقل از زمان لغو اردوی تیم ملی ایران در کانادا شروع شد! ..کی روش یک نفوذی است... یک حراف ..یک سفسطه باز.... . ..
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
1
3
آب كه سر بالا بره ، قورباقه ابو عطا مي خواند. حالا ديگه همه مربيان "بزن زيرش " مدعي كيروش شده اند!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
1
2
وقتی سیاست توی حلق فوتباله مربی و بازیکنان هم تحت فشار هستن مجبوبه برای کم کردن فشار مربی هم سیاسی حرف بزنه
ایران دوست
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
1
0
آقای ابراهیمی کاملا بحق حرف زده.. آمدن تاج واون انتخابات مسخره اول اشتباه والکی بودکه باعث استعفای خیلی هادرفدراسیون شدوهرچه درکشور وفوتبال برتر دادوبیدادشدکار به جایی نبرد. واینکه ترکیب تیم ازاول اشتباه بود.. کنعانی... خلیل زاده وپورعلی گنجی مثلث تیم ملی بوده که نگذاشت وچشمی هافبک بود اورایک خط عقب آورد. وصدهااشتباه دیگر. واینکه درحق اسکوچیچ نمک ناشناسی شد.
نظرات شما