تاریخ انتشار: ۱۷:۰۳ - ۰۴ آذر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۳ نظر

کنعانی سخنگوی وزارت خارجه: اظهارات وزیر خارجه انگلیس متوهمانه و مداخله جویانه است

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه، اظهارات متوهمانه و مداخله جویانه وزیر خارجه انگلیس در مورد تحولات داخلی ایران را بشدت محکوم کرد و مردود دانست.

کنعانی سخنگوی وزارت خارجه

رویداد۲۴تسنیم نوشت:  ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات مداخله جویانه وزیر خارجه انگلیس در مورد تحولات داخلی ایران گفت: این اظهارات بی پایه و اساس بخشی از کارزار سیاسی دشمنانه‌ای است که این کشور و برخی دیگر از کشور‌های اروپایی تلاش می‌کنند علیه جمهوری اسلامی ایران به پیش ببرند.

 کنعانی افزود: انگلیس و برخی از کشور‌های اروپایی که می‌بایست بواسطه اقدامات ضد بشری‌شان علیه ملت ایران پاسخگو بوده و در مجامع بین المللی مسئول شناخته شوند، بی شک فاقد هرگونه صلاحیت اخلاقی برای طرح ادعا‌ها و اتهامات حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی ایران هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: لندن بجای طرح اتهامات تکراری و بی اساس در مورد نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه، بهتر است از تفرقه افکنی میان کشور‌های منطقه و مشارکت در جنایت علیه بشریت بواسطه فروش‌های میلیاردی تسلیحات مرگبار به برخی مشتریان منطقه ای، دست برداشته و صلح و ثبات منطقه‌ای را به خود کشور‌های منطقه بسپارد.

کنعانی همچنین تاکید کرد: برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران همواره کاملا شفاف و صلح آمیز بوده، فلذا انگلیس که بواسطه همراهی با آمریکا در زمره ناقضان برجام است، در جایگاهی قرار ندارد که با اتهام زنی‌های بی اساس، ماهیت برنامه هسته‌ای ایران را مورد تردید قرار دهد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی بار دیگر ادعا‌های بی اساس لندن در مورد ارتباط پهپاد‌های ایرانی با جنگ در اوکراین را تکذیب کرد و افزود: این طرف‌های غربی هستند که با گسیل تسلیحات گسترده به میانه این بحران، مرتبا فضا را برای حل و فصل سیاسی و مسالمت آمیز منازعه، تنگ‌تر می‌کنند.
 
کنعانی در پایان تاکید کرد: ما به حاکمان لندن توصیه می‌کنیم توان خود را بجای اتهام زنی به جمهوری اسلامی ایران، صرف ایجاد ثبات در دولت خود، توجه به مطالبات گسترده مردم این کشور و رفع تبعیض و ستم علیه مهاجران و مسلمانان کنند.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۷:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
5
0
انگلیس و امریکا گزینه نظامی در قبال ایران ایجاد نکرده اند و دست و پا می زنند.
جواد مقدم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
0
3
بیش از چهارصد تن از ملت را قتل عام کرده اید و دو قارت و نیمتان هم بالاست ؟ عجب رویی دارید !!
نوید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
0
1
خدایا این مملکت را از شر این متوهمان رهایی بده.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: