تاریخ انتشار: ۱۵:۴۸ - ۰۸ آذر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۳ نظر

نظر وزارت خارجه آمریکا درباره بازی امشب ایران و آمریکا

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که بازی امشب تیم ملی کشورش با ایران یک مسابقه ورزشی است و جنبه سیاسی ندارد.

بازی ایران و آمریکا

رویداد۲۴ الجزیره نوشت: آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در اظهاراتی گفت که بازی امشب تیم ملی آمریکا و ایران در جام جهانی قطر یک مسابقه ورزشی است و جنبه سیاسی ندارد.

پیش از این، الینا رومانوفسکی، سفیر آمریکا در بغداد در صفحه توییتر خود نوشت که امشب مسابقه فوتبال جام جهانی بزرگ خواهد بود؛ تیم ملی آمریکا مقابل تیم ملی ایران به میدان خواهد رفت.

وی نوشت: در حالی که من طرفدار تیم ملی آمریکا هستم، هر یک از تیم ها به خاطر مردم خود و آرزوهای آنان بازی خواهد کرد. امشب خواهیم دید که چگونه ورزش می‌تواند فراتر از سیاست باشد و مردم را درخصوص هر چیزی که مثبت باشد و در آن عشق است متحد کند.

سفیر آمریکا در بغداد همچنین «بازی زیبا» و «قطر ۲۰۲۲ » را هشتگ کرد.

تیم ملی فوتبال کشورمان امشب ساعت ۱۰:۳۰ به وقت ایران به مصاف تیم ملی آمریکا خواهد رفت.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
1
0
چقدر شما دروغ می گویید؟! دو ماه است علیه فوتبال ایران به شیوه های مختلف اقدام می کنید! حالا برای حفظ پرستیژ به اصطلاح متمدنانه سخن از سیاسی نبودن فوتبال می زنید! چرا زمانیکه اردوی تیم ملی فوتبال را در کانادا بهم زدید، هنگامیکه اراذل و اوباش اجاره ای را در قطر ردیف کردید..و انواع حرکتهای زشت دیگر... فوتبال سیاسی بود!
حسین اراکی جمالو
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
0
1
آفرین به این انسان خردمند،مسیولین غیرمسئول ایران بدانندکه نفرت وخشونت انتقالی واموختنیست همانگونه که به خیلی از مردم علیه خودشان منتقل شده این همه از دستاوردهای تمدن غربی برای رفاه خودشان استفاده می کنندازاین استادامریکایی هم حکمت و مصلحت بیاموزند
ناشناس
|
Iraq
|
۱۷:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
1
0
ما با شما هیچ دوستی الفتی نداریم ذات شما هم بر کسی پوشیده نیست بیخود ژست ایران دوستی نگیرید شما همان شیطان بزرگ ی هستید که امام خمینی رحمته الله علیه فرمود
نظرات شما
پیشخوان