تاریخ انتشار: ۱۰:۴۴ - ۱۶ آذر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱۹ نظر
رئیسی در مراسم روز دانشجو:

توصیه کرده بودند امروز دانشگاه تهران نیایم/ به دنبال گشایش هستم

رئیس جمهو در جمع دانشجویان دانشگاه تهران اظهار داشت: اعتراضات را باید شنید و همواره ما برای شنیدن حرف‌های دانشجویان مصمم هستیم. اعتراض یا اغتشاش فرق دارد، اعتراض موجب اصلاح امور و کمال می‌شود و اغتشاش موجب تخریب و یاس آفرینی است.

توصیه کرده بودند امروز دانشگاه تهران نیایم/ به دنبال گشایش هستم

رویداد۲۴ به گزارش ایسنا به نقل از ریاست جمهوری، سید ابراهیم رئیسی صبح امروز چهارشنبه در آیین گرامیداشت روز دانشجو که در دانشگاه تهران برگزار شد، این روز را نماد دشمن‌شناسی، دشمن‌ستیزی، بصیرت و احساس مسئولیت جامعه دانشجویی کشور عنوان کرد و افزود: حقیقتاً شانزدهم آذر باید به عنوان نماد و نمود بالندگی و شناخت شرایط و وضعیت کشور از سوی دانشگاه‌ها همواره گرامی داشته شود.

ارتباط دولت با دانشگاه را یک ضرورت می‌دانم

وی با اشاره به ارتباط مستمر دولت با جامعه دانشجویی کشور در همه ایام و روز‌های سال گفت: بنده ارتباط دولت با دانشگاه را یک ضرورت می‌دانم و حقیقتا باور دارم دانشگاه به عنوان اتاق فکر دولت می‌تواند در مسئله‌شناسی و حل مسائل کشور یاریگر دولت باشد و به دولتمردان نیز تاکید کرده‌ام ارتباط با جامعه نخبگانی توامان با حضور در میان مردم مورد توجه باشد.

ایران قوی مطلوب آمریکایی‌ها نخواهد بود

وی با بیان این‌که «پیش از حضور در این مراسم برخی توصیه کردند در این مراسم شرکت نکنم»، تصریح کرد: بنده در پاسخ گفتم کسانی که به دنبال تعطیلی علم هستند به دانشگاه نمی‌روند و بنای دولت سیزدهم از ابتدا تقویت علم و علم‌افزایی در دانشگاه‌ها بوده است و از این جهت بود که پس از بهبود شرایط کرونایی کشور دولت اولین اولویت خود را از سرگیری فعالیت دانشگاه‌ها قرار داد چرا که نشاط و پویایی کشور و همچنین پیشرفت‌ها و افتخارات دانشمندان کشور محصول دانشگاه است.

رئیس‌جمهور افزود: امروز دانشگاه ما به دشمن ضربه زده و به همین دلیل می‌خواستند در این فضا آشوب ایجاد کنند و کلاس‌های درس را به تعطیلی بکشانند، اما اساتید و دانشجویان فرهیخته چنین اجازه‌ای به آن‌ها ندادند.

وی با تاکید بر تفاوت میان اغتشاش و اعتراض، با بیان این‌که «اعتراض به دنبال خود اصلاح امور و سازندگی را دارد، اما پیامد اغتشاش، تخریب و ناامنی است»، تصریح کرد: قطعاً یک ایران قوی مطلوب آمریکایی‌ها نخواهد بود و آن‌ها به دنبال یک ایران ویران شده همانند افغانستان، سوریه، لیبی و دیگر کشور‌های مورد تجاوز قرار گرفته از سوی این کشور هستند، اما ایران متفاوت از دیگر کشور‌ها و سرزمین‌ها، زنان و مردانی با عزت و باغیرت دارد که هرگز اجازه تحقق چنین توطئه‌هایی را به آمریکایی‌ها نخواهند داد.

وی در بیان چرایی عصبانیت و ناامیدی دشمنان از دانشگاه و جامعه دانشجویی کشور، گفت: دانشگاه‌های ما امروز سرمنشاء همه پیشرفت‌ها در کشور بوده و افتخارات دانشمندان ما در علم و فناوری، صنعت هسته‌ای، هوافضا و دستاورد‌های دفاعی و امنیتی محصول دانشگاه است، از این جهت دشمن به دنبال تعطیل کردن دانشگاه‌ها، از بین بردن نشاط دانشجویی و مقابل هم قرار دادن دانشجویان برآمد، اما جامعه دانشجویی ما نشان داد صدای واقعی دانشجوی ایرانی صدای ضد استکباری است.

حجم تجارت خارجی کشور ۴۸ درصد افزایش یافته است

رئیسی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در جمع دانشجویان با اشاره به تلاش دشمنان برای ممانعت از ایجاد تحول در مدیریت اجرایی کشور، از جمله تلاش برای متوقف کردن صادرات نفتی و غیرنفتی، سنگ‌اندازی در برقراری ارتباط موثر با کشور‌های همسایه و جلوگیری از افزایش حجم تجارت خارجی ایران تصریح کرد: برغم همه تلاش‌ها و توطئه‌ها امروز صادرات نفت ما به میزان پیش از تحریم‌ها افزایش یافته، ارتباطات ما با زیرساخت‌های آسیا از طریق پیمان‌های شانگ‌های و اوراسیا برقرار شده، حجم تجارت خارجی کشور ۴۸ درصد افزایش یافته و صد‌ها کارخانه نیمه تعطیل یا تعطیل به چرخه تولید بازگشته و یا در حال راه‌اندازی است.

وی با اشاره به تشکیل «اردو‌های راهیان پیشرفت» برای آشنایی دانش‌آموزان با دستاورد‌ها و پیشرفت‌های کشور در حوزه‌های مختلف، اظهار داشت: شما جامعه دانشجویی کشور نیز باید راویان این پیشرفت‌ها برای عموم مردم باشید.

وی با اشاره به دیدار خود با دبیرکل سازمان ملل و عذرخواهی او به خاطر ناتوانی در رفع تحریم دارویی کشورمان در دوران کرونا گفت: بنده خطاب به دبیرکل سازمان ملل گفتم امروز به رغم همه فشار‌ها و تحریم‌ها ما نه تنها با تولید شش نوع واکسن به دست متخصصان کشورمان از واردات واکسن کرونا بی‌نیاز شدیم، بلکه به صادرکننده واکسن نیز تبدیل شده‌ایم، اما زشتی و روسیاهی این مسئله برای مدعیان حقوق بشر باقی خواهد ماند.

چرا به دروغ می‌گویید به دنبال زندگی و آزادی برای مردم ایران هستید؟

رئیس جمهور با بیان اینکه پشت پرده اغتشاشات اخیر و ناامنی‌ها در کشور، متوقف ساختن پیشرفت‌ها، تعطیلی دانشگاه‌ها و ناامید کردن مردم بوده است، افزود: در همین راستا تلاش همه ما مسئولان و شما جامعه دانشجویی کشور و اساتید دانشگاهی باید بر امیدوار کردن هر چه بیشتر مردم با کار جهادی و فعالیت شبانه‌روزی باشد که اگر چنین شود یقین بدانید دشمن روز به روز ناامیدتر و مردم روز به روز امیدوارتر خواهند شد.

وی با بیان این‌که «کسانی که دانشجوی ما و مدافعان امنیت همچون شهید آرمان علی‌وردی و روح‌الله عجمیان را به شهادت می‌رسانند، مسئله‌شان مشکلات اقتصادی نیست»، تصریح کرد: مردم ما و جامعه دانشجویی کشور به خوبی تفاوت میان اعتراض و اغتشاش را می‌فهمند و به همین دلیل آن‌ها را ناکام گذاشتند.

وی با اشاره به سفر اخیرش به کردستان و حضور در بازار سنندج و مشکلاتی که در پی آن برای برخی از بازاریان از سوی اغتشاشگران ایجاد شد، تصریح کرد: چرا به دروغ می‌گویید به دنبال زندگی و آزادی برای مردم ایران هستید؟ شما دیدید که با آن بنده خدا که یک شکلات به ما تعارف کرد چه کردند، چه کسی دیکتاتور است؟ امروز ادعای کسانی که شعار زندگی و آزادی می‌دهند، اما با فشار و تحریم زندگی را از مردم ایران سلب کرده‌اند، ادعایی مضحک است!

رئیسی تاکید کرد: امروز مستبدترین و دیکتاتورترین حکومت دنیا هیئت حاکمه ایالات متحده آمریکاست و ۱۶ آذر روز مبارزه با ابردیکتاتور عالم یعنی آمریکاست. لعن و نفرین الهی بر آن‌ها که داعش را پایه‌گذاری کردند و جنایاتی نظیر جنایات حرم مطهر حضرت شاهچراغ را رقم زدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره برخی سوالات دانشجویان درباره نحوه انتصاب مدیران در دولت سیزدهم، میزان پیشرفت نهضت ملی مسکن، اشتغال، اینترنت، حذف ارز ترجیحی، بازار خودرو، بازار سرمایه و همچنین استفاده دولت از ظرفیت کانون‌های فرهنگی و دانشگاهی توضیحاتی ارائه کرد.

وی با بیان این‌که «دولت سیزدهم تنها دولتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی است که برنامه‌ای مدون برای حل مشکلات کشور دارد و برنامه خود را نیز به بوته نقد کارشناسان، نخبگان و فرهیختگان گذاشته است»، افزود: معتقدیم با توجه به ظرفیت‌های عظیم موجود در کشور و حمایت و پشتیبانی مردم، مشکلات قابل حل است و اقتصاد کشور و معیشت مردم نیز بهبود خواهد یافت.

رئیس جمهور در پایان ضمن قدردانی از دانشجویان و اساتید با بصیرت دانشگاه که با رونق کلاس‌ها و پافشاری بر ارزش‌ها اجازه ندادند فضای دانشگاه به محلی برای جولان اغتشاشگران تبدیل شود، به روح پاک همه شهدا به ویژه شهدای دانشجو و شهدای مدافع امنیت درود فرستاد.

پیش از آغاز سخنان رئیس جمهور امیرمحمد پولانی دانشجوی کارشناسی ارشد مطالعات منطقه‌ای، محمد هوش‌چیان دانشجوی مهندسی مکانیک بیوسیستم، امیرحسین سیدرحیم‌زاده دانشجوی رشته اقتصاد، فاطمه سادات هوشمند دانشجوی مقطع کارشناسی رشته هوافضا، زهرا کمالی دانشجوی زبان و ادبیات عرب، محمدهادی نصر دانشجوی مدیریت دولتی و معین رضیعی دانشجوی حقوق عمومی به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود درباره مسائل مختلف کشور پرداختند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۹
آریو برزن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
2
19
سید محرومان عزیز درست توصیه کرده بودند به شما قربونت برم.اول باید بری راهنمایی بعدش بری دبیرستان و بعدش به حول قوه اللهی میری دانشگاه ایشالا.آفرین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
غش غش ......
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
سید مرحومان
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
خخخخخ افرین من کامنتای شمارو دوس دارم
همدرد بلوچ مظلوم
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
این آیکیو بره اینهمه راه رو؟!!!
جالبه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
0
17
خیلی جالبه ،،،!!!سیما ی دولتی ایران ، کارزار رای گیری آقای مهرداد بدر پاش را مانند فوتبال با بیست ثانیه تاخیر پخش میکنه ،،،،مگر آنجا هم افراد بیحجاب هست ؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
1
13
خوب گشایش کردی دیگرکنترل ماتحت مان رانداریم
مادری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
2
14
اینها که الان تو سالن هستند همه گزینش شده اند نگران نباش ! فقط ساندیس ها رو اول جلسه بده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
فکر کنم هر چی بچه مودب و دست به سینه تو دانشگاه بوده جمع کرده بودن آورده بودن تو سالن!! اینها هم دست کمی از تیم ملی که با رئیسی ملاقات کردن نداشتند...!
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
1
10
با این آمارهای احمدی نژادی منظور اشان گشایش در اختلاس و غارت بیت المال است که بزودی از دستاوردها و پیشرفتهای چشمگیر اختلاس مورد حسادت دشمن رونمایی خواهد شد به حول و قوه الهی ....
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
2
13
باید فاتحه دانشجو و دانشگاهی را که یک شش کلاسه را بهش اجازه ورود برای سخنرانی داده خواند، من یقرا الفاتحه مع الصلوات......
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
فقط آفرین به دانشگاه امیر کبیر که رئیسش اجازه نداد معاون رئیسی خانم خزعلی بیاد تو دانشگاه سخنرانی کنه،مرحبا...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
1
7
حرف همش مملکت حرف و شعار عمل نه. از مسول و انشجو. تا این فرهنگ زدوده نشه تا ابد همینه. هر کی بیاد و بره
برقی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
1
7
سند باد علیه سلام در دانشگاه حتما چراغ جادوشم برده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
1
2
سید مرحومان به وعده اش داره عمل می کنه و همچنان قاطعانه داره همه نت دو یکی بعد از دیگری مرحوم نی کنه

#سیدمرحومان
#شاه_سلطان_حسین_رییسی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
1
4
مملکت اونقد خرتوخره شش کلاسه برای اساتیدو نخبه ها حرف مفت میزنه... دولت شس کلاسه همین روزا خلاصه
سازمان سنجش
|
Canada
|
۱۵:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
1
5
گفتند دانشگاه نیا چون برای رفتن به دانشگاه دیپلم لازم است که شما نداری !
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
1
3
این آقای رئیسی همون شیروی فیلم سلطان شبان است. البته نه اینکه روحانی و خاتمی بهتر از این آقا باشند. اونها هم
ب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
1
5
اولین قدم گشایش : استعفا جنابعالی، و برگزاری انتخابات آزاد ریاست جمهوری.
حتی این کار را هم نمی کنید.
زمانی این کار را انجام می دهید که کار از کار گذشته باشد.
نظرات شما