تاریخ انتشار: ۱۱:۵۵ - ۱۶ آذر ۱۴۰۱

جدیدترین آمار کرونا در جهان؛ ۱۶ آذر

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۵۰ میلیون و ۹۵۲ هزار و ۶۶۱ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۴۹ هزار و ۹۲۰ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

جدیدترین آمار کرونا

رویداد۲۴ به گزارش ایسنا، همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۱۰۰.۹ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۸.۱ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۲ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۰,۹۶۲,۶۶۰ ۱,۱۰۷,۷۹۴
۲ هند ۴۴,۶۷۴,۸۷۴ ۵۳۰,۶۳۸
۳ فرانسه ۳۸,۱۸۴,۰۸۱ ۱۵۹,۳۶۲
۴ آلمان ۳۶,۶۴۹,۹۷۹ ۱۵۸,۵۵۹
۵ برزیل ۳۵,۴۸۲,۲۵۲ ۶۹۰,۴۶۵
۶ کره جنوبی ۲۷,۴۸۳,۵۶۸ ۳۰,۸۴۷
۷ ژاپن ۲۵,۴۰۵,۳۵۰ ۵۰,۶۰۸
۸ ایتالیا ۲۴,۴۸۸,۰۸۰ ۱۸۱,۷۳۳
۹ انگلیس ۲۴,۰۲۴,۷۴۶ ۱۹۷,۲۵۳
۱۰ روسیه ۲۱,۶۲۸,۸۲۹ ۳۹۲,۳۴۲

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۹۵۸ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۴۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: ویروس کرونا
نظرات شما
پیشخوان