تاریخ انتشار: ۱۲:۳۵ - ۱۸ آذر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۵ نظر

رئیس سازمان انرژی اتمی: به اذعان اسرائیل یک گاوداری، یک معدن متروکه و یک ضایعات‌فروشی محل فعالیت‌های هسته‌ای ایران بوده

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: مکان‌هایی که بازرسی کرده‌اند، یکی گاوداری، یکی معدن متروکه و یکی ضایعات‌فروشی است که به گفته سرویس‌های بیگانه و منافقین، محل فعالیت هسته‌ای ایران بوده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی

رویداد۲۴ محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی می‌گوید محصول 20سال مذاکره با طرف‌های غربی بر سر پرونده هسته‌ای ایران، سند برجام بود؛ سندی که با امضای آن قرار بود ادعاهای بی‌پایه و اساس غربی‌ها درباره فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران پایان یابد.

به گزارش همشهری، بخش هایی از گفت و گوی اسلامی را در ادامه می خوانید:

این همان متن‌هایی است که صهیونیست‌ها می‌نویسند و وجاهت سازمان‌های بین‌المللی با نفوذ لابی‌های صهیونیست، بی‌اعتبار می‌شود. این نیز از نوبرانه‌های محیط سیاسی و امنیت بین‌الملل است. لازم است بگویم دوربین‌های آژانس و نظارت‌های آنها در تمام مراکز هسته‌ای ایران، نصب شده و در حال انجام است.

نظارت آژانس در همه سایت‌های ما بر اساس ضوابط بین‌المللی، برقرار است. با توجه به همین نظارت‌هاست که خود آژانس 16بار در گزارش‌های رسمی تأکید و تأیید کرده است که انحرافی در فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران مشاهده نکرده است.

نکته مهمی وجود دارد در سند استراتژی امنیت ملی آمریکا که اخیرا منتشر شده است و برای تحریک اغتشاشات در ایران، آن را به‌روزرسانی کرده‌اند. به‌روشنی اعلام کرده‌اند که اطمینان داریم ایران برنامه هسته‌ای نظامی ندارد و آن را دنبال نمی‌کند اما ایران، نباید هسته‌ای شود. این به آن معناست که آنها با اصل هسته‌ای‌شدن ایران و دستیابی آن به فناوری هسته‌ای مخالفت دارند.

مکان‌هایی که بازرسی کرده‌اند، یکی گاوداری، یکی معدن متروکه و یکی ضایعات‌فروشی است که به گفته سرویس‌های بیگانه و منافقین، محل فعالیت هسته‌ای ایران بوده است.

در یک ضایعاتی نمونه‌برداری کرده‌اند و این ضایعات از کشورهای مختلف، وارد کشور شده است. کارخانه‌های ذوب‌آهن گوناگونی در کشور داریم که کالای مورد نیاز خود را از کشورهای مختلف، تهیه و وارد کشور می‌کنند. ممکن است جایی ضایعاتی وارد شده باشد که آلودگی داشته باشد.

این موضوع به آن معنا نیست که محل کشف این ضایعات، محل فعالیت هسته‌ای است یا ادعا شود سایت فعالیت‌های هسته‌ای اعلام‌نشده در ایران کشف شده است. ضایعات از عراق و کشورهای مختلف می‌آید. در موارد بسیاری شاهدیم ضایعاتی که از عراق، از سوی بخش خصوصی یا افرادی که در کار خریدوفروش ضایعات هستند وارد می‌شود، آلودگی‌هایی دارد. ما نمونه‌برداری کرده‌ایم و جلوی واردشدن بسیاری از این ضایعات و کالاها را گرفته‌ایم.

این آلودگی است و مواد هسته‌ای نیست. می‌خواهند بدانند منشأ آلودگی چیست؛ ما نیز پاسخ‌های مستند و مستدل به آنها داده‌ایم. حالا ابهام دارند و اصرار دارند این را تکرار کنند. اما صادقانه برخورد نمی‌کنند و اراده سیاسی برای تحت فشار قرار دادن ایران دارند. وقتی 3وزیر پای نامه‌ای را امضا می‌کنند و نامه‌ای تهاجمی می‌نویسند مشخص است که سیاسی است و پایه درستی ندارد و ما نیز بر اساس اقدام راهبردی مصوب مجلس اقدام متقابل انجام می‌دهیم که مؤثر واقع شده است.

دلیلی که این ادعا مطرح می‌شود ناشی از توافق برجام است. در برجام ما حد مجاز غنی‌سازی، حد محدود غنی‌سازی، حد محدود نگهداری مواد داریم؛ اما چون طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکرده است ملاک عمل برای ما قانون مصوب مجلس است. هر روزی که آنها تحریم‌ها را لغو کنند و به تعهدات‌شان برگردند ما نیز به تعهداتی که در قالب سند برجام داده‌ایم برمی‌گردیم.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
خاقان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
0
7
جناب اسلامی، از لات بازی دست بردار. این کارها در ایران جواب می‌دهد، ولی دنیا بر اساس عقل و منطق اداره می شود.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
0
4
کم سفسطه بکنید...تو این مکانها اورانیوم شناسایی شده...اینقدرام ادعاها بی اساس نیست استاد. چی فرض کردین مستمعین رو
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
0
3
مردک مگر در زمان احمدی نژادنبود که می‌گفت زیرزمین خانه هاهم انرژی اتمی می سازیم
امید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
0
4
اینجا قهوه خانه محلتون نیست جناب اسلامی!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
0
1
معلوم نیست مشغول چه غلطی هستین مملکت رو به گند کشیدید
نظرات شما