تاریخ انتشار: ۲۱:۲۵ - ۱۸ آذر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۳ نظر

وزیر آموزش و پرورش: کنکور آموزش و پرورش را بیچاره کرد

نوری گفت: نحوه برگزاری کنکور و حواشی مربوط به آن آموزش و پرورش را بیچاره کرده است.

نحوه برگزاری کنکور

رویداد۲۴   ایرنا نوشت: نوری گفت: نحوه برگزاری کنکور و حواشی مربوط به آن آموزش و پرورش را بیچاره کرده است.

یوسف نوری روز جمعه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اردبیل از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست تا به موضوع نحوه برگزاری کنکور ورود کرده و آن را به صورت اساسی حل کنند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نباید نظام آموزش و پرورش را به کنکور بست، بیان کرد: وضعیت کنکور باید به شکل منطقی سرو سامان یابد.

وی اضافه کرد: برای ساماندهی محتوا‌های آموزشی یک کار عالمانه جدی بر روی کتب درسی آغاز شده که نتایج آن بزودی مشخص خواهد شد.

نوری در ادامه با تاکید بر لزوم توجه ویژه به حوزه پرورشی و تربیتی نظام آموزش و پرورش گفت: این حوزه باید نسبت خود را با اولیا، رسانه‌ها، نهاد‌های عمومی، فناوری ارتباطات و حوزه آموزش مشخص کند.

وزیر آموزش و پرورش تربیت نیروی انسانی را یک اقدام زیرساختی در حوزه آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: در این زمینه توجه و اقدام جدی آغاز شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش تعطیلی دوساله آموزش حضوری به علت شیوع کرونا را موجب وارد شدن آسیب بر آموزش فرزندان کشور ارزیابی کرد و گفت: به خاطر همین آموزش غیر حضوری دوساله، فرزندان ما در سکو‌های دیگران بدون هیچ حفاظی تنها ماندند.

نوری نرخ بازگشت سرمایه در آموزش و پرورش را ۱۰ به یک عنوان کرد و گفت: تاثیر مثبت سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش بخصوص در حوزه نیروی انسانی در تولید ناخالص ملی بیشتر از تمام بخش‌هاست.

وزیر آموزش و پرورش خواستار مردمی‌سازی همه خدمات آموزشی و تربیتی در مدارس شد و اضافه کرد: طرح رتبه‌بندی معلمان با هدف ارتقای وضعیت معیشتی معلمان آغاز شده و مراحل اجرایی آن با دقت پیش می‌رود.

وی همچنین خواستار برگزاری اردو‌های تربیتی هدفمند برای دانش‌آموزان شد و اظهار کرد: معلمان و مدیران باید به بچه‌ها اجازه دهند که علاوه بر تدریس در کلاس، در روند اداره مدرسه نیز مشارکت کنند و از اولیای آن‌ها نیز باید کمک گرفته شود.

نوری در ادامه خواستار احداث دانشگاه جامع فرهنگیان اردبیل شد و گفت: اگر زمین مربوط به این طرح در استان تامین شود، وزارت آموزش و پرورش اقدامات لازم برای احداث آن را انجام خواهد داد.

وی همچنین از اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال برای نوسازی و بهسازی اردوگاه مقدس اردبیلی خبر داد و گفت: ۱۰۰ میلیارد ریال از این اعتبارات در سال جاری اختصاص یافته و مابقی نیز در سال آینده تخصیص می‌یابد.

وزیر آموزش و پرورش نسبت به برپیده شدن مدارس کانکسی و سنگی بالای ۱۰ نفر دانش‌آموز تا آخر سال تحصیلی جاری خبر داد و گفت: علاوه بر این ۲۶۰ میلیارد ریال برای اجرای سامانه سرمایشی و گرمایشی مدارس، ۴۰۰ میلیارد ریال برای آسفالت محوطه مدارس، ۵۰۰ میلیارد ریال برای تامین تجهیزات و ۵۰ میلیارد ریال هم برای اعتبارات اداری آموزش و پرورش استان اردبیل اختصاص می‌یابد.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش که صبح امروز برای سفری یک روزه وارد استان اردبیل شده است، در مراسم آغاز عملیات اجرایی مدرسه ۱۵ کلاسه دارالفنون حضور یافت. این مدرسه با سرمایه گذاری بانک پاسارگاد در فاضایی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع احداث می‌شود.

وی امروز همچنین با آیت الله سید حسن عاملی نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل دیدار و گفتگو کرد.

خبر های مرتبط
برچسب ها: آموزش و پرورش
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
محمدتقی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
0
0
خاک بر سرت! پس تو را گذاشتند آنجا که بنالی! خوب حلش کن! بی سواد بی شعور!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
0
0
کنکور نه شما
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۹
0
0
نه. بی کفایتی و بی سوادی مجموعه وزارت آموزش و پرورش، آموزش و پرورش را بیچاره کرد. اینکه دانش اموز معمولی با مدرک دیپلم دو جمله پیاپی انگلیسی یا عربی نمی تواند صحبت کند مقصرش کنکور است!؟ در مورد بقیه موارد هم همین است ریاضی، زیست، شیمی، ادبیات، فیزیک و .‌..
نظرات شما