تاریخ انتشار: ۰۹:۱۷ - ۱۹ دی ۱۴۰۱

فقط یک نفر می‌داند دلیل ناکامی استقلال چیست!

کارشناس فوتبال با بیان اینکه استقلال مقابل تراکتور پرانتقاد ظاهر شد و دلیل این اتفاق را باید سرمربی تیم توضیح دهد گفت: اگر این روند بخواهد ادامه پیدا کند، مدیران باشگاه تغییرات را اعمال کنند

فقط یک نفر می‌داند دلیل ناکامی استقلال چیست

رویداد۲۴ حسن روشن در گفتگو با خبرنگار مهر با انتقاد از عملکرد استقلال برابر تراکتور که منجر به شکست دو بر صفر آبی پوشان شد، گفت: یک بازی پر از انتقاد، بی انگیزه و بی هدف را از استقلال دیدیم. یاد ندارم در طول سال‌هایی که در این تیم بازی کرده ام و یا دیدارهای استقلال را تماشا کرده ام اینقدر این تیم را ناهماهنگ و ضعیف دیده باشم. بازیکنان از دادن یک پاس سالم به هم عاجز بودند و جز اعتراض به داوری کار دیگری انجام ندادند.

وی ادامه داد: از حق نگذریم که تراکتور بازی خوبی از خود ارائه داد، مستحق پیروزی برابر استقلال بود و به آن هم دست یافت و اگر آبی پوشان با همین روند بخواهند پنجشنبه هفته جاری و این بار در تهران باز هم مقابل تراکتور بازی کنند به طور حتم یک شکست دیگر را پذیرا شده و از گردونه رقابت‌های جام حذفی کنار خواهند رفت.

وی در پاسخ به این پرسش که چه راهکاری وجود دارد که استقلال از این بن بست خارج شود، گفت: اول باید ببینیم چرا ساپینتو پاسخگوی این اتفاقات نیست، او که به عنوان سرمربی هر روز کنار بازیکنان است، آنها را به خوبی می‌شناسد و بازیکنان زیر نظر او تمرین می‌کنند چرا باید این گونه ضعیف ظاهر شوند. سرمربی استقلال هر بار نتایج ضعیفش را به گردن دیگران انداخته است اما باید قبول کند ضعف اصلی از خود اوست و حالا باید صادقانه با مردم صحبت کند و اگر مشکلاتی است که مردم نمی‌دانند آنها را بازگو کند. در حال حاضر تیغ انتقادات او را مورد خطاب قرار داده و باید جوابگوی مردم باشد.

روشن در ادامه گفت: با این روندی که استقلال در پیش گرفته به اعتقاد من تغییرات اساسی در کادر فنی و بازیکنان الزامی است، بعضی بازیکنان در حد و اندازه‌های نام استقلال بازی نمی‌کنند و برخی‌ها هم آنقدر نیمکت نشین شده اند که هیچ انگیزه‌ای ندارند. بنابراین باید هر چه زودتر اقدامات لازم صورت بگیرد تا استقلال از این شرایط بد خارج شود.

بیشتربخوانید: هواداران در شوک؛ سقوط باورنکردنی استقلالِ قهرمان!

کارشناس فوتبال در پاسخ به این پرسش که آیا تغییر کادر فنی می‌تواند راهگشای استقلال باشد، گفت: این را باید مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره تصمیم بگیرند آنها هم زیر فشار انتقاد هستند بنابراین باید دور از احساسات و حواشی به وجود آمده جلساتی را با کادر فنی برگزار کرده و به دنبال برطرف کردن مشکلات باشند و اگر دیدند ساپینتو در استقلال به بن بست رسیده و توانایی کار کردن را ندارد بهتر است وضع از این بدتر نشده تغییرات را در تیم به وجود بیاورند تا استقلال از این بحرانی که در آن است خارج شود.

وی در مورد دیدار روز پنجشنبه استقلال برابر تراکتور در مرحله یک هشتم جام حذفی هم گفت: تراکتور با بردی که مقابل استقلال در هفته پانزدهم لیگ برتر به دست آورد حالا با روحیه ای خوب خود را آماده این دیدار خواهد کرد، بازی که شاید سرنوشت ساپینتو را تغییر دهد، هواداران از استقلال برد می‌خواهند و می‌دانند اگر در این بازی هم شکست بخورند یک جام را از دست خواهند داد. بنابراین باید مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره تصمیمات منطقی بگیرند. با بازیکنان صحبت کنند آنها را از لحاظ روحی و روانی آماده کنند تا ببینیم استقلال در این دیدار چه نتیجه‌ای را کسب خواهد کرد.

روشن در مورد فصل نقل و انتقالات و اینکه استقلال چه بازیکنانی را نیاز دارد تا نقاط ضعفش برطرف شود، گفت: با شرایطی که در استقلال وجود دارد این تیم به چند بازیکن کلیدی نیاز دارد، صادقانه باید گفت در تمام خطوط استقلال ضعف دارد و بازیکنان بی انگیزه هستند، به نظر من آبی پوشان به خون تازه نیاز دارند تا از این وضعیت خارج شوند. فصل نقل و انتقالات زمان حساسی است باید بر اساس نقاط ضعف بازیکن جدید گرفت بنابراین همه باید دست به دست هم بدهند تا بازیکنانی را جذب کنند که برای استقلال کارآیی دارند.

روشن در پایان خاطرنشان کرد: اگر از وضعیت موجود انتقاد می‌کنیم به خطر این است که دل مان برای استقلال می سوزد، دوست نداریم این تیم را ضعیف ببینیم نه تنها من بلکه همه پیشکسوتان و علاقه منداتن به استقلال نگران این تیم هستیم بنابراین از مدیرعامل باشگاه و اعضای هیأت مدیره انتظار داریم بهترین تصمیم را گرفته تا آبی پوشان از این وضعیت بحرانی خارج شوند.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
برچسب ها: استقلال تهران
نظرات شما