تاریخ انتشار: ۱۰:۱۶ - ۱۹ دی ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۲۷ نظر
قوه قضاییه اعلام کرد:

صدور حکم اعدام برای ۳ نفر دیگر از پرونده‌های حوادث اخیر

قوه قضاییه اعلام کرد احکام اولیه متهمین پرونده حادثه محله خانه اصفهان که منجر به شهادت ۳ نفر از نیرو‌های مدافع امنیت شده بود صادر و ۳ تن از متهمین شامل صالح میرهاشمی بلطاقی، مجید کاظمی شیخ شبانی و سعید یعقوبی کردسفلی به اعدام محکوم شدند.

صدور حکم اعدام برای ۳ نفر دیگر از پرونده‌های حوادث اخیر
رویداد۲۴ قوه قضاییه اعلام کرد احکام اولیه متهمین پرونده حادثه محله خانه اصفهان که منجر به شهادت ۳ نفر از نیرو‌های امنیتی شده بود صادر و ۳ تن از متهمین به اعدام محکوم شدند.

به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه ۲۵ آبان ماه بود که بر اثر یک حمله مسلحانه­ در میدان نگهبانی محله خانه اصفهان، ۳ نیروی امنیتی به نام‌های محسن چراغی، محسن حمیدی و محمد کریمی به شهادت رسیدند.

در این حادثه تعدادی نیرو‌های امنیتی نیز مجروح شدند.

پس از دستگیری عوامل تیراندازی و صدور کیفرخواست، دادگاه رسیدگی به اتهامات ۶ نفر از متهمان این پرونده در ۴ جلسه طی تاریخ‌های ۷ و ۸ و ۱۰ دی ماه در دادگستری استان اصفهان برگزار شد.

صدور حکم اعدام برای ۳ نفر از متهمین این پرونده

قوه قضائیه اعلام کرد: براساس احکام صادره صالح میرهاشمی بلطاقی فرزند سید کاظم متهم ردیف اول پرونده به اتهام محاربه از طریق کشیدن سلاح کلت کمری، تشکیل و اداره گروه مجرمانه به قصد برهم زدن امنیت کشور و اجتماع و تبانی منتهی به جرائم ضد امنیت داخلی به اعدام و به اتهام عضویت و همکاری با گروهک منافقین به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد.

مجید کاظمی شیخ شبانی فرزند محمدرضا متهم ردیف دوم پرونده به اتهام محاربه از طریق کشیدن سلاح کلاشینکف به اعدام و برای اتهامات عضویت در دسته‌جات و جمعیت غیرقانونی به قصد برهم زدن امنیت کشور و اجتماع و تبانی منتهی به جرایم ضد امنیت داخلی به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد.

سعید یعقوبی کردسفلی فرزند کرمعلی متهم ردیف سوم پرونده به اتهام محاربه از طریق اقدام به کشیدن اسلحه و استفاده از کلت کمری به اعدام و برای اتهامات عضویت در دسته‌جات و جمعیت غیرقانونی به قصد برهم زدن امنیت کشور و اجتماع و تبانی منتهی به جرایم ضد امنیت داخلی کشور به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم گردید

امیرنصرآزادانی فرزند محمد متهم ردیف چهارم پرونده به اتهام عضویت در دسته‌جات غیرقانونی به قصد برهم زدن امنیت کشور به ۵ سال حبس تعزیری، برای اتهام اجتماع و تبانی منتهی به جرایم ضد امنیت به ۵ سال حبس تعزیری و برای اتهام معاونت در محاربه به تحمل ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شد.

سهیل جهانگیری فرزند عبدالحسین متهم ردیف پنجم پرونده از بابت اتهام اجتماع و تبانی منتهی به جرایم ضد امنیت داخلی کشور به ۲ سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت محکوم شد.

برای جابر میرهاشمی فرزند هاشم متهم ردیف ششم این پرونده نیز حکم برائت صادر شده است.

در جلسات دادگاه چه گذشت؟

جلسات رسیدگی به این پرونده در چهار نوبت برگزار گردید.

در این جلسات، نماینده دادستان، متهمان و وکلای آنها، شهود، شکات و وکلای خانواده شهدا حضور داشتند.

صالح میرهاشمی، متهم ردیف اول پرونده نخستین فردی بود که در دادگاه به اتهاماتش رسیدگی شد.

نماینده دادستان با اشاره به اقدامات و اقاریر متهم ردیف اول صالح میرهاشمی گفت: متهم صالح میرهاشمی در رابطه با ارتباط خود با گروهک تروریستی منافقین عنوان کرده است «یک صفحه به نام بی باک به من پیام داد که حاضر به همکاری با ما هستید؟ که در ادامه من هم چندین نقطه را برای اطلاع منافقین شناسایی و ارسال کردم، از جمله حوزه علمیه لیمجیر، پایگاه سپاه در خانه اصفهان و پایگاه بسیج که از طریق تلگرام آدرس این اماکن را برای آن‌ها ارسال و اعلام کردم که مسلح هستم»

نماینده دادستان ادامه داد: متهم به همراه همدستان خود در یک اصطبل اقدام به ساخت کوکتل مولوتوف کرده بود و تصاویر کوکتل‌ها را برای گروهک منافقین ارسال می‌کرده است.

وی افزود: متهم همچنین در ارتباطاتی که با عوامل گروهک منافقین داشته، عنوان کرده است که «ما یک تیم ۵ نفره مسلح هستیم و و از نظر مالی و پشتیبانی به هیچ کسی احتیاجی نداریم.»

نماینده دادستان گفت: متهم همچنین تصاویری را از محله خانه اصفهان برای گروهک منافقین ارسال کرده است.

نماینده دادستان درخصوص سلاح کمری متهم نیز گفت: متهم عنوان کرد که سال ۱۴۰۰ در کردستان اسلحه کلت کمری را به همراه تعدادی تیر به قیمت ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان با یک خشاب اضافه خریداری کرده است

نماینده دادستان ادامه داد: متهم صالح میرهاشمی در اقاریر خود نزد ضابط قضایی اعلام کرد که چهار حلقه لاستیک در زمین حسن نفتی را برداشته به سمت فلکه نگهبانی خانه اصفهان رفته و آن‎ها را به وسط خیابان انداخته و اقدام به سر دادن شعار کردیم.

نماینده دادستان گفت: متهم صالح میرهاشمی در اقاریر خود عنوان کرد که مجید کاظمی متهم دیگر پرونده با اسلحه کلاش از زمین کنار قرض الحسنه وارد خیابان شد و شروع به تیراندازی کرد.


بیشتر بخوانید: شرایط محاکمه‌ها قانع‌کننده نبوده است/ مردم مشکوک و بی‌اعتمادند


تشریح دفاعیات متهمان پرونده محله خانه اصفهان در جلسات دادگاه

متهم صالح میرهاشمی در دادگاه با اشاره به شب تیراندازی که منجر به شهادت سه مامور حافظ امنیت شد، گفت: در شب وقوع حادثه در محل حاضر بودم، اما مسلح نبودم، زمانی که مجید کاظمی شروع به تیراندازی کرد به سمت وی ایستادم و گفتم که روبرو شلوغ است، در محل سر و صدای زیادی بود و متوجه حرف من نشد. شروع به دویدن کردم که متوجه شدم فردی از پشت سر با سلاح کلت در حال تیراندازی به سمت شهید اسماعیلی است.

متهم ادامه داد: زمانی که ماموران آمدند، مجید در حال تیراندازی بود، از پشت یک نفر را دیدم که اقدام به تیراندازی کرد، صورت وی پوشانده شده بود، اما از نظر هیکل و ظاهر شبیه سعید یعقوبی بود.

وی همچنین در رابطه با اسلحه خود به قاضی گفت: حدود یک سال و نیم گذشته بود که کلت کمری ترکیه‌ای را به همراه ۱۲ فشنگ از فردی به نام «حمید‌لره» خریداری کردم و هیچ استفاده‎ای از آن نکردم. در شب وقوع حادثه اسلحه در پارکینگ خانه و در زیر زین موتور من بود.

در ادامه جلسه دادگاه وکیل متهم صالح میرهاشمی برای دفاع از موکل خود در جایگاه حاضر شد.

وکیل مدافع متهم میرهاشمی گفت: در بحث جرایم علیه امنیت و آسایش عمومی و سردستگی گروه برخی از متخصصین علم حقوق، گروه را داشتن مرام نامه، اساسنامه و اهداف و برنامه معین، اعتبار مالی و کارت عضویت می‌دانند، از این رو اتهام سردستگی گروه به موکل بنده صحیح نیست.

وی همچنین گفت: از این رو نمی‌توان جمع شدن چند نفر را بدون وجود سازمان و مرکزیت گروه مجرمانه نامید.

پس از اخذ دفاعیات متهم میرهاشمی و وکیل وی، اتهامات متهم ردیف دوم پرونده مجید کاظمی شیخ شبانی مورد رسیدگی قرار گرفت.

به گفته نماینده دادستان، این فرد در اغتشاشاتی که منجر به شهادت سه مامور حافظ امنیت شد، با استفاده از سلاح کلاش به سمت ماموران تیراندازی کرده است.

مجید کاظمی شیخ شبانی در دفاعیات خود در دادگاه درخصوص اسلحه‌ای که در شب حادثه همراه خود داشته است گفت: درباره اسلحه کلاش باید بگویم که این سلاح را در روستا برای شکار به همراه بچه‌های خاله‌ام و تیراندازی در عزا و عروسی استفاده می‌کردم. در زمان دستگیری ما، سلاح‌های کلاش و کلتی که سعید یعقوبی به من داده بود در اصطبل کشف شد.

شیخ شبانی: تیراندازی هوایی کردم به کسی شلیک نکردم

متهم گفت: من یک خشاب تیراندازی هوایی انجام دادم. به هیچ ماموری تیراندازی نکردم. اگر من یک خشاب تیر را به سمت ماموران می‌زدم که به جای سه نفر ۵۰ مامور کشته می‌شد. اشتباه من فقط این بود که با اسلحه و با اصرار سعید یعقوبی تیراندازی هوایی انجام دادم.

متهم شبانی در جلسه دادگاه در پاسخ به سوال قاضی که آیا اتهام خرید و فروش اسلحه را قبول داری یا خیر؟ پاسخ داد: یکبار سلاح کلاش خریدم.

وکیل متهم شیخ شبانی نیز در دفاع از موکل خود در دادگاه گفت: موکل بنده کرارا بیان کرده است که در آن صحنه تیر هوایی شلیک کرده و اسلحه را یک سال و نیم پیش به دلایل شخصی خریداری کرده بود. در واقع این خرید برای هدف مشخص و رقم زدن حادثه‌ای نبوده است.

وی در مورد اتهامات موکل خود گفت: تشکیل گروه، انسجام و نظم می‌خواهد بنابراین گروهی تشکیل نشده است.

پس از صحبت‌های متهم شبانی و وکیل وی، متهم ردیف سوم پرونده سعید یعقوبی کرد سفلی در جایگاه قرار گرفت و از خود دفاع کرد.

یعقوبی: مجید فقط به زمین شلیک کرده بود

متهم یعقوبی ماجرا را این چنین شرح داد: شب اغتشاشات در خانه بودم که صالح به من زنگ زد و گفت که به نگهبانی خانه اصفهان بیا. در حین رفتن و در مسیر به مجید (متهم ردیف دوم) زنگ زدم که او هم در مسیر آمدن به آنجا بود. زمانی که به محل رفتم دیدم که اغتشاش شروع شده است. در محل سهیل و صالح را دیدم. کمتر از ۱۰۰ نفر وسط معرکه و ۲۰۰ نفر نیز در حال تماشا بودند. در همین زمان ماموران آمدند و دیدم که مجید از زمین خاکی تیراندازی کرد. مجید اسلحه را روی یک خودرو گذاشته بود و تیراندازی می‌کرد.

متهم ادامه داد: بعد از این ماجرا به همراه مجید به یک کبابی رفتیم. در آنجا مجید از من خواست تا از وی فیلم بگیرم. در زمان فیلمبرداری صاحب کبابی ما را دید و فکر می‌کنم که صحبت‌های مجید را شنید. مجید از من خواست آنجا را ترک کنیم. مجید به من گفت که من را جایی ببر تا فشنگ بخریم، من که چند نفر را کشتم آب از سرم گذشته، بگذار همه را بکشم.

پس از اخذ دفاعیات متهم، وکیل وی در جایگاه قرار گرفت و گفت: موکل بنده اتهام واسطه‌گری برای فروش سلاح را نپذیرفته است. با مداقه در پرونده مشاهده می‌کنیم که معامله‌ای نیز صورت نگرفته است، چون واسطه گری زمانی مطرح است که معامله صورت گرفته و سلاحی خریداری شود، از این رو ارکان تحقق جرم محقق نشده است.

امیر نصر آزادانی فرزند محمد، متهم ردیف چهارم بود که در دادگاه به دفاع از خود پرداخت.

متهم آزادانی در دفاعیات خود ماجرا را اینگونه شرح داده است: بعد از آشنایی با صالح میرهاشمی از طریق یکی از دوستانم، من را وارد یک گروه مجازی کردند. صالح به من گفت یک گروهی داریم که حتی مسلح هم هستند و در این گروه هر کسی یک وظیفه‌‎ای دارد.

متهم امیر نصر آزادانی گفت: بعد از مدت‌ها روز چهارشنبه صالح زنگ زد و گفت باید یک جا جمع شویم. گفت بیا فلکه نگهبانی. من به فلکه نگهبانی رفتم تا ببینم قضیه از چه قرار است. تصمیم گرفته بودم برای اعتراض به خیابان بروم. دوربین‌های مداربسته زمان ورود و خروج من به محل را ثبت و ضبط کردند. من زمانی که به محل رفتم لاستیک‌هایی در زمین خاکی آتش زده شده بودند و به من اتهام زدند که بنزین آورده است.

وی افزود: چند نفری آنجا بودند که شنیدم مواد منفجره دست ساز دارند، به یکی از آن‌ها گفتم که به من هم می‎دهی؟ کیسه مواد منفجره دست ساز را به من دادند در محل یک دختر خانمی بود از من خواست که به او هم بدهم که من هم به وی چند تا دادم. ۲ تا از مواد منفجره دست ساز را در محل زدم، اما نه به سمت مامور و نه به قصد تعرض به جان کسی.

نصر آزادانی در دادگاه با اشاره به ماجرا‌های بعد از شب حادثه گفت: بعد از مدتی با امیرحسین دیدار داشتم که به من گفت به خانه مهدی آمدیم و بیا اینجا. زمانی که وارد خانه شدم دیدم صالح دارد قلیان می‌کشد. از وی علت زخمی بودنش را سوال کردم و برایم ماجرا را شرح داد.

در ادامه وکیل متهم امیر نصر آزادانی با حضور در جایگاه از موکل خود دفاع کرد و گفت: نحوه عضوگیری این گروه نشان از عدم هماهنگی و بی‌ثباتی آن‌ها دارد، از این رو تجمعمات دسته جمعی را نمی‌توان گروه منسجم دانست.

وی ادامه داد: اظهارات سایر متهمین نیز نشان می‌دهد، حسابی بر روی موکل بنده باز نکرده بودند و وظیفه و تکلیف تعیین شده‌ای را برای او در نظر نگرفته بودند. موکل بنده بیشتر تحریک شده است تا آن که تحریک کننده باشد.

متهم سهیل جهانگیری فرزند عبدالحسین نیز در ادامه جلسه دادگاه به دفاع از خود پرداخت.

جهانگیری در دفاعیات خود گفت: صالح پسردایی من است و هیچ رفت و آمدی با وی ندارم. هر روز به بنگاه دایی‌ام (پدر صالح) می‌رفتم و با آن‌ها سلام و علیک می‌کردم. یک ماه قبل از وقوع حادثه، طبق عادت که به بنگاه دایی‌ام رفتم صالح و سعید را در آنجا دیدم حین سلام و علیک کردن، شنیدم که سعید به صالح گفت: آن طرف شهر فایده ندارد، اگر بچه‎ها به این طرف شهر بیایند می‎توانند تفنگ هم با خود به همراه بیاورند.

متهم در بخشی از دفاعیات درباره شب حادثه گفت: خانه ما در نزدیکی فلکه نگهبانی است، برای سرکشی و اینکه در آنجا چه خبر است، به آن محل رفتم. دیدم که افرادی خیابان را بسته و در حال شعار دادن هستند. بعد از آمدن مامورین من از محل فرار کردم حین فرار شنیدم که صدای تیراندازی می‌آید. دیدم که یک نفر از کنار خیابان با کلت و نفر دیگری هم با کلاش در حال تیراندازی هستند.

وی افزود: بعد از این ماجرا به سمت خانه آمدم در حیاط باز بود که دیدم صالح و ۳ نفر دیگر به خانه ما آمدند.

در ادامه جلسه وکیل متهم سهیل جهانگیری با حضور در جایگاه ضمن قرائت لایحه از موکل خود دفاع کرد و گفت: موکل من درهیچ گروه و جمعیتی عضویت نداشته، بلکه ماهیت اتلاق گروه بر اقدامات صورت گرفته توسط اشخاص دیگر و فقدان هر گونه اقدام عقیدتی و هم فکری در اشخاص ثالت نسبت به موکل مفقود است.

متهم جابرمیرهاشمی، ششمین و آخرین متهم پرونده بود که در دادگاه به دفاع از خود پرداخت.

وی در دادگاه اعلام کرد در گروهی عضویت نداشته و اقدامی هم در این رابطه انجام نداده است.

وکیل مدافع متهم میرهاشمی نیز گفت: موکل به موجب کیفرخواست در حالی متهم به حضور در دستجات به قصد برهم زدن نظم عمومی است که هیچ یک از مستندات موید اثبات این امر نیست.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲۷
مازیار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۹
6
26
من بیشتر متن را خواندم . هیچکدام از این سه نفر اتهام را قبول ندارند که کسی را کشته اند . در حکم هم گفته متهم به کشیدن اسلحه نه کشتن کسی . واقعا عجیب است که حکم اعدام گرفته اند . این بی عدالتی است . چیزی اثبات نشده .
پاسخ ها
سادات
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
دقیقا اینا هم مثل قاتلان امام حسین ع و یاران امام ، فقط مقصر شمر بوده که از چاله در اومده و سر امام حسین ع به دستش بوده! فقط شمر مقصره حضرت قاضی !!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۹
4
20
اونایی که مردم رو کشتن کی محاکمه و اعدام می کنید نکنه بگید مردم خودکشی و کردن کشته نشدن.
پاسخ ها
ناشناس
| Turkey |
۱۹:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
مردم نه اوباش
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
عزیزم!! اونا یا بیماری زمینه ای داشتن! یا سکته کردن! یا از بلندی سقوط کردن! یا تصادف کردن! یا خودکشی کردن! و یا اینکه خود بخود مردن! بیخود برادران خدوم را متهم نکن!!!
مازیار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۹
6
22
علی بیجه را یادتان هست . کسی که در ورامین و... ۲۷ کودک را بعد تجاوز کشت . محاکمه او تا اعدام ۶ ماه طول کشید . در حالیکه قاتل بودن او قطعی بود . پس چرا اینجا اینقدر سریع و بدون تفکر حکم می دهند ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
برای اینکه اصلا(مغزی)برای فکر کردن ندارند!!
مازیار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۹
6
22
خفاش شب یادتان هست ؟ او محکوم به اعدام شده بود ولی فرار کرد . مجددا که بدلیل کشتن ۹ زن دستگیر شد با وجود حکم اعدام قبلی ، ۶ هفته طول کشید تا حکم اعدام دادند . ولی در این معترضین اغلب زیر سه هفته کار را تمام می کنند . حتی فرصت اعتراض نمی دهند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۹
تو داری به جاشون اعتراض میکنی زیاد غصه نخور
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۹
5
18
از اول اعتراضات دست‌کم ۵۰۰ نفر از مردم بیگناه کشته شدن، چرا کسی محاکمه و اعدام نمیشه...
پاسخ ها
ناشناس
| Turkey |
۱۹:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
مردم نه اوباش
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۹
5
17
پس اون مامور های که مردم رو کشتن چی پس قاتل کیان و مهسا و آیلار اونا چرا محاکمه نمیشن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۹
یعنی می گی واسه ارعاب و ایجاد ترور و وحشت در جامعه، نیروهای قاتل خودشون رو محاکمه کنند؟
امید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۹
3
13
اینکه متهمان پرونده تاکید دارند که در«اغتشاشات»!!!شرکت داشته اند،اعتبار همه حرفهایشان را زیر سوال نمیبرد؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۹
1
4
گنه کرد در بلخ آهنگری / به شوشتر زدن گردن مسگری
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۹
1
6
بچه هاشون آنوردنیاباپول همین جوانان عشق حال میکنن دیگرفکرآه مادرداغداررانمیکنن تاکی ،،،،،،،،،،،،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۹
یک مشت بیمار روانی اند .
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۹
1
7
حکومت توانایی تامین امکانات زندگی به مردم رو نداره ولی در عوض خیلی در گرفتن زندگی جوانان و مردم قدرت و اصرار داره!
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۴:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۹
1
7
اینها مامور ومعذور هستند و اراده ای از خودشان برای توقف اعدامها ندارند ! این اعدام ها با چراغ سبز یک دولت خارجی شروع شده و اینها دارند برای آنها دم تکان میدهند. درست زمانیکه افکار عمومی دنیا مشغول مسابقات جهانی فوتبال بود تئاترهای عجولانه قضایی شروع شد.
مدیر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۹
10
1
شرکت در، و همراهی و همکاری با هر حرکت و اغتشاشی که نتیجه اش بر هم زدن امنیت و به هم ریختن جامعه و بردن آن به سمت از هم پاشیدگی و هرج و مرج و آنارشیزم و چه بسا جنگ داخلی است، حکمش اعدام است! خواه کسی را کشته باشی، خواه نکشته باشی!! اعتراض ها ناشی از نداشتن مسئولیت در قبال جامعه است! قابل طرح و اعتناء نیست!
پاسخ ها
برکه
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۹
اهان ،قسمتت بشه پس
زمین گرده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۹
چه مدیری بشی تو
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
مدیر بمیر !
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
خاک بر سرت رویداد که جواب خط بهخط مستند من روبه این بی شعور ندادی عوضش یاوه های این ادم رو گذاشتی معلومه پس پرده دستت با اینا تویه کاسه است خاک
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
برادر عرزشی!! چرا برادر کشی!؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
4
2
به نظر من چون با منافقین همکاری کردن حکمشان باید شدیدتر از محسن شکاری مظلوم و کرمی و حسینی و بقیه باشه ولی در توبه همیشه باز است اگر بتوان کاری بهشان محول کرد که این جرمشان جبران شود بهتر است
هر چند که قصد همه این حکم اعدام ها برای باقی ماندن حکومتشان است اما اگر ظلم هم می کنید با عدالت ظلم کنید نه اینکه اونی از همه یتیم تر و کسی رو نکشته بکشید و اونی هم که با منافقین بوده بعد از چند سال زندان بکشید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
ببخشید این با عدالت ظلم کنید یعنی چه!؟ من که هر چه فکر کردم نفهمیدم!!! شاید از افعال معکوس برره ای استفاده کردید!؟
نظرات شما