تاریخ انتشار: ۱۱:۴۸ - ۰۱ بهمن ۱۴۰۱

تردید روزنامه حامی دولت در برگزاری سالم کنکور

روزنامه جوان روزنامه حامی دولت از قطع اینترنت در روز‌های ۵ شنبه و جمعه انتقاد کرد.

تردید روزنامه حامی دولت در برگزاری سالم کنکور

رویداد۲۴ عمده انتقاداتی که به قطع اینترنت در این چند روز مطرح شده این است که چرا مسئولان آسان‌ترین راه حل را برای جلوگیری از انتشار سوالات کنکور انتخاب کرده‌اند و آن‌ها به مشکلاتی که برای کاربران اینترنت همراه ایجاد می‌شود اهمیتی نداده‌اند؟

کاربران اینترنت همراه می‌گویند که کنکور، آزمونی ثابت و سالانه است و سازمان سنجش، وزارت علوم و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات زمان زیادی را برای پیدا کردن یک راهکار اساسی برای تامین امنیت کنکور داشتند بنابراین می‌توانستند تمهیدات لازم برای امنیت کنکور به صورت پایدار و اصولی پیش بینی کنند.

مشکلات قطعی اینترنت چند ساعته در حالی گریبان کاربران اینترنت همراه را گرفته که برخی از کانال‌های تلگرامی تصویری از سوالات کنکور را منتشر کرده‌اند. البته عبدالرسول پورعباس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در این رابطه گفته: «روز گذشته ۲۹ دی ماه سه صفحه از دفترچه سؤالات قبل از پایان آزمون منتشر شد، اما به سرعت توانستیم متخلف را شناسایی و بازداشت کنیم.»

او با بیان اینکه «در کنکور امسال هیچ تقلبی صورت نگرفته است» ادامه داده: «در سال جاری، داوطلبان در مسیر تقلب، کمتر گام برداشته‌اند. در عین حال تمام شرایط برای برگزاری یک آزمون امن در نظر گرفته شده و تمام پاسخ‌نامه‌ها پس از برگزاری آزمون با استفاده از نرم‌افزار‌های خاص که در اختیار سازمان سنجش است، کنترل می‌شوند.»

حال باید منتظر ماند و دید که واکنش سایر مسئولان نسبت به انتشار سوالات در کانال‌های تلگرامی با وجود قطعی اینترنت چیست؟ و آیا این کنکور امسال در سلامت کامل برگزار شده است؟

خبر های مرتبط
برچسب ها: کنکور سراسری
نظرات شما