تاریخ انتشار: ۱۶:۳۳ - ۰۱ بهمن ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۲ نظر

مرگ سالانه ۴۵ هزار ایرانی در پی آلودگی هوا!

رئیس مرکز تحقیقات آلودگی هوا نسبت روند افزایشی آلودگی هوا هشدار داد و گفت: سالانه ۴۵ هزار مرگ ناشی از آلودگی هوا وجود دارد که در این میان هفت درصد مرده زایی است.

مرگ سالانه ۴۵ هزار ایرانی در پی آلودگی هوا!

رویداد۲۴ دکتر محمد صادق حسن وند صبح امروز در مراسم رونمایی از بسته حمل و نقل پاک که با حضور شهردار تهران برگزار شد، گفت: برای اولین بار در تاریخ کشور پنج سال است که روند افزایش غلظت آلاینده‌ها را شاهد هستیم و تقریبا غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون افزایش شش برابری پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه دو سال است که شاهد برگشت دی اکسید گوگرد هستیم که این نشان می‌دهد وضعیت خوبی نداریم، گفت: سالانه ۴۵ هزار مرگ ناشی از آلودگی هوا وجود دارد که در این میان هفت درصد مرده زایی است این در حالیست که ما به دنبال جوانی جمعیت هستیم.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید کرد: پنج برنامه توسعه‌ای داشتیم که در همه آن‌ها تاکید شده است که هوای پاک حق مسلم است اما در هیچ کدام از این برنامه‌ها این حق به وجود نیامده است.

حسن وند در پایان گفت: اثر باد خیلی بیشتر از اقدامات مسئولان در کاهش آلودگی هوا بوده است این در حالیست که ۹۹ درصد مردم دنیا با آلودگی هوا مواجه هستند و حتی جمعیت زیادی از مردم آمریکا در محل‌هایی زندگی می‌کنند که هوا آلوده است اما روند آلودگی آن‌ها کاهشی است اما در کشور ما از سال ۹۷ روند افزایشی است و به نظر می‌رسد نیازمند اقدامات و مدیریت علمی فارغ از ایده‌پردازی‌های لحظه‌ای هستیم و انتظار می‌رود که مسئولان حقیقتا به فکر سلامتی مردم باشند و اقداماتشان علمی و بر اساس مطالعات و بر اساس هزینه - فایده باشد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: آلودگی هوا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Singapore
|
۲۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱
0
0
كسي در حكومت هست كه به خونخواهي اين ٤٥٠٠٠ مقتول فريادي بزند؟
قوه قضاييه و دادستان كل، پيشنهادي ندارند؟
براساس قانون اساسي، حفظ حيات مردم بعهده دولت هست؟ يا خير؟
اگر هست؟ چرا به تقصيرات محيط زيست ، وزارت نفت، شهرداري تهران، وزارت بهداشت و وزارت كشور رسيدگي نميشود؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱
0
0
وحدود بیست هزار نفر در تصادفات جاده ای ! جاهای دیگر که بماند !
نظرات شما