تاریخ انتشار: ۱۳:۱۹ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۱

جزئیات جریمه ۱۰۵ هزار تومانی برای رانندگان متخلف

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ از اعمال جریمه ۱۰۵ هزار تومانی برای خودروهای متخلف در اجرای طرح زوج و فرد از در منازل خبر داد.

جریمه رانندگی

رویداد۲۴ سرهنگ احسان مؤمنی رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ با تشریح جزئیات اعمال جریمه ۱۰۵ هزار تومانی برای خودروهای متخلف در اجرای طرح زوج و فرد از در منازل گفت: برابر مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوا، طرح زوج و فرد امروز و فردا در شهر تهران از در منازل انجام می‌شود و افرادی که رعایت نکنند مسلماً جریمه می‌شوند.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: قبلا مبلغ این جریمه ۲۰ هزار تومان بود اما برابر مصوبه هیأت وزیران این مبلغ به ۱۰۵ هزار تومان رسیده است و از آذرماه که این قانون مصوب شد، اجرایی نشد چراکه پلیس راهور در حال تذکر و آموزش به شهروندان بوده است اما از امروز این جریمه اعمال می‌شود و تمامی دوربین‌ها در سطح شهر اعمال قانون می‌کنند.

وی تصریح کرد: پلیس تاکنون بیشتر در حال تذکر بوده اما از امروز به بعد این قانون عملی شده و اجرایی می‌شود. در حال حاضر روی دوربین‌های ثبت طرح تخلف این مبلغ برنامه‌ریزی شده است.

مؤمنی اظهار کرد: این ۱۰۵ هزار تومان به سایت پلیس راهور برمی‌گردد و شهروندان می‌توانند از طریق پلیس راهور جریمه خود را پرداخت کنند. در حال حاضر امروز و فردا رصد خواهد شد و در برنامه‌های آتی اطلاع‌رسانی خواهد شد که در شهر تهران چه تعداد خودرو جریمه شده‌اند.

خبر های مرتبط
برچسب ها: جریمه رانندگی
نظرات شما