تاریخ انتشار: ۰۹:۱۵ - ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور/ افزایش آلودگی هوای شهر‌های صنعتی

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور و آلودگی هوای چهار شهر صنعتی خبر داد.

بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور/ افزایش آلودگی هوای شهر‌های صنعتی

رویداد۲۴ صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی سه روز آینده در ارتفاعات البرز رگبار پراکنده برف، در سواحل دریای خزر، جنوب فارس، بوشهر، ارتفاعات زاگرس واقع در کرمان، یزد و غرب هرمزگان افزایش ابر و بارش پراکنده رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: پنجشنبه (۶ بهمن) در استان‌های مازندران، گلستان همچنین در فارس، بوشهر، کهکیلویه و بویراحمد، غرب هرمزگان، جزایر واقع در شرق خلیج فارس و شرق کرمان بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: جمعه (۷ بهمن) در برخی مناطق استان فارس، کرمان، هرمزگان، جنوب بوشهر، جزایر واقع در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز، کرمان و یزد بارش پراکنده ادامه خواهد داشت همچنین با گذر امواج تراز میانی جو در دامنه‌های زاگرس واقع در غرب و جنوب غرب ابرناکی و بارش باران و برف رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: طی این مدت در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، اصفهان و اراک افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان طی روز‌های سه‌شنبه تا پنجشنبه (۴ تا ۶ بهمن) شرق خلیج فارس و تنگه هرمز و مناطق دور از ساحل دریای عمان در بعضی ساعات مواج و متلاطم خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۴ بهمن) کمی ابری همراه با غبارمحلی و در بعضی ساعت‌ها غبارآلود با حداقل دمای ۳- و حداکثر دمای ۵ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه (۵ بهمن) کمی ابری همراه با غبار محلی و در بعضی ساعت‌ها غبارآلود با حداقل دمای ۳- و حداکثر دمای ۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۳ و ۴ بهمن) بندرعباس با دمای ۲۲ درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با دمای ۲۱- و ۱۹- و همدان با دمای ۲۰- و ۱۹- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور هستند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
پیشخوان