تاریخ انتشار: ۱۳:۲۳ - ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۶ نظر

حمله کیهان به پزشکیان: چه کسی به همه دنیا فحش می‌دهد؟

واقعا چه کسی در کشور ما هست که با «دنیا» سر جنگ دارد یا به همه دنیا فحش می‌دهد؟ ملت ایران جز اعلام انزجار و بیزاری از سیاست‌های خصمانه آمریکا و رژیم صهیونیستی و یکی دولت اروپایی، برای کدام دولتمردان کشور دیگری طلب مرگ کرده است؟

حمله کیهان به پزشکیان: چه کسی به همه دنیا فحش می‌دهد؟
رویداد۲۴ روزنامه کیهان نوشت: واقعا چه کسی در کشور ما هست که با «دنیا» سر جنگ دارد یا به همه دنیا فحش می‌دهد؟ ملت ایران جز اعلام انزجار و بیزاری از سیاست‌های خصمانه آمریکا و رژیم صهیونیستی و یکی دولت اروپایی، برای کدام دولتمردان کشور دیگری طلب مرگ کرده است؟

مسعود پزشکیان نماینده مجلس در اظهاراتی خلاف واقعیات گفت: باید با دنیا «مدارا» کنیم. نمی‌شود به همه فحش داد؛ آن‌ها هم می‌گویند مرگ بر خودتان. پزشکیان که سابقه وزارت در دولت خاتمی را دارد، در گفتگو با خبرگزاری ایلنا و در پاسخ به این سؤال که «آیا دولت با تغییر افراد می‌تواند در عملکرد خود تحول ایجاد کند؟ و اساسا این دولت توان حل مشکلات کنونی را دارد؟»، گفت: با این روش فعلی خیر، ما دو مشکل اساسی داریم اولین مشکل وحدت و انسجام داخلی است. تفرقه از دید قرآن و در بیان خدا یعنی در پرتگاه آتش بودن. ما در پرتگاهیم، باید وحدت و انسجام داخلی ایجاد کنیم، وحدت و انسجام داخلی مال یک گروه، یک دسته و یک جناح نیست متعلق به کل مردم کشور است.

نکته دوم این است که باید با دنیا مدارا کنیم، نمی‌شود به همه فحش داد. بازهم در قرآن دستور که «وَلَا تَسُبُّوا الَّذِینَ یَدْعُونَ مِنْ دُونِ اللهِ فَیَسُبُّوا اللهَ عَدْوًا بِغَیْرِ عِلْمٍ» یعنی به آن‌هایی که غیر خدا را صدا می‌کنند، فحش ندهید. ما صبح و عصر و شام داریم فحش می‌دهیم مرگ بر فلانی، مرگ بر فلانی و مرگ بر فلانی خب آن‌ها هم می‌گویند مرگ بر خودتان. دو مشکل عمده داریم و چاره کار هر دو هم در قرآن آمده است و باید به آن عمل کنیم. اما همان ابتدای سؤال گفتم که با روش کنونی و تا وقتی که به این راه می‌رویم با عوض شدن افراد و این‌ها کار درست نمی‌شود.


بیشتر بخوانید: باید با دنیا مدارا کنیم/ صبح و عصر و شام می‌گوییم مرگ بر فلانی


اظهارات آقای پزشکیان درست در زمان تشدید عداوت‌های اروپا و آمریکا علیه ملت ایران است. اولا باید از ایشان سؤال کرد که چه کسانی با کدام انگیزه‌ها همواره در میان ملت ایران دودستگی درست کرده و درست مطابق نقشه دشمنان، به ایجاد دوقطبی و شکاف در داخل پرداخته‌اند؟ چه کسانی دشمنان تاریخی ملت ایران را که از جنگ تحمیلی و کودتا و حمایت از گروهک‌های تروریست و تجزیه‌طلب تا تحریم‌های ضدانسانی و توهین به مقدسات ملت ایران را در کارنامه خود تا به امروز داشته‌اند، دوست و شریک و طرف قابل تعامل جازده و می‌زنند و دشمنی‌های آن‌ها را می‌پوشانند؟

ثانیا واقعا چه کسی در کشور ما هست که با «دنیا» سر جنگ دارد یا به همه دنیا فحش می‌دهد؟ ملت ایران جز اعلام انزجار و بیزاری از سیاست‌های خصمانه آمریکا و رژیم صهیونیستی و یکی دولت اروپایی، برای کدام دولتمردان کشور دیگری طلب مرگ کرده است؟ آیا ملت ایران است که به مقدسات غربی‌ها دشنام می‌دهد، یا این دولت‌های مستکبر غربی هستند که از سلمان رشدی تا شارلی ابدو را برای توهین به مقدسات ملت ایران به کار می‌گیرند؟

ثالثا از امثال آقای پزشکیان انتظار می‌رود که علیه خباثت‌های طرف غربی در «تشدید تحریم‌ها، حمایت از نشریات هتاک مثل شارلی ابدو و تروریست خطاب کردن سپاه پاسداران (سازمان اصلی جمع‌کننده بساط تروریسم در منطقه)» موضع بگیرد، نه این که طرف خودی را به صرف کینه و حسادت داشتن نسبت به دولت رئیسی سرزنش نماید.

خبر های مرتبط
برچسب ها: مسعود پزشکیان
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
امید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۳
0
12
از نظر کیهان مرگ بر فلان کشور، فحش محسوب نمی‌شود بعبارت بهتر فحش تا ناموسی نباشد فحش محسوب نمیشود.
همراه بلوچ قهرمان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۳
0
12
انگلیس ، آلمان ، فرانسه ، اوکراین ، سوئد ، هلند ، بلژیک ، آذربایجان ، کانادا ، آرژانتین ، ترکیه ، عربستان ، امارات ، بحرین ، کره جنوبی ، مصر ، جیبوتی ، آلبانی ، لوکزامبورگ . . ‌. و مهمتر از همه اینها خود مردم ایران.
تنگه رو ببند.
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۳
0
9
کیهان چشم و گوش بسته داره در مورد ایران و جهان نظر میده
مفت از حق مردم میخوری و نعره مرگ بر این و اون سر میدی و از درد ملت خبر نداری ۴۴ ساله یه بار هم نشد به درد ملت بخوری یا دردی از مردم دوا کنی کیهان رو زنده خواران دارن اداره میکنن
محسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۳
0
8
شریعتمداری آدم بی ادبی است
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
0
1
جنس که از موتوری باشه ، بعضا به عالم و آدم فحش می‌دهند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
0
1
فعلا که خود شریعتمداری دشمن ملت است. اینهمه دشمنی افراطی وروان پریشانه با غرب ،مسبب اصلی مشکلات کشور است. من نمی دانم چه کسی به این ادم وکالت داده هر روز روی اعصاب ملت راه برود
نظرات شما