تاریخ انتشار: ۱۱:۱۳ - ۰۴ بهمن ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۴ نظر

محسنی اژه ای: قطع اینترنت، راه قابل قبولی برای جلوگیری از تقلب در کنکور نیست

رئیس قوه قضاییه گفت: یکی از مشکلاتی که به واسطه تعطیلی متکثر مدارس در سال تحصیلی جاری رخ داد، مقوله دریافت وجوه از اولیاء دانش‌آموزان برای هزینه‌های مربوط به سرویس ایاب و ذهاب و تغذیه محصلان بود.

محسنی اژه ای: قطع اینترنت، راه قابل قبولی برای جلوگیری از تقلب در کنکور نیست

رویداد۲۴ به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در حاشیه نشستی در قوه قضائیه با اشاره به میزان تعطیلی مدارس طی سال تحصیلی جاری و مشکلاتی که از این ناحیه متوجه والدین و دانش‌آموزان شده است، گفت: به استثنای موضوعات مرتبط با مضامین آموزشی و تربیتی که در محل خود قابل بررسی است، یکی از مشکلاتی که به واسطه تعطیلی متکثر مدارس در سال تحصیلی جاری رخ داد، مقوله دریافت وجوه از اولیاء دانش‌آموزان برای هزینه‌های مربوط به سرویس ایاب و ذهاب و تغذیه محصلان بود؛ بعضا اولیاء دانش‌آموزان گلایه دارند که با توجه به تعطیلی زیاد مدارس در این سال تحصیلی، پول دریافت‌شده از آن‌ها برای سرویس رفت و آمد و همچنین تغذیه دانش‌آموزان، به آن‌ها مسترد نمی‌شود و حتی در مواردی مدارس برای وصول این چک‌های دریافتی از والدین دانش‌آموزان اقدام می‌کنند.

رئیس دستگاه قضا افزود: بر همین مبنا مطلوب است دادستان کل کشور ضمن شنیدن اظهارات مسئولان مربوطه در آموزش و پرورش و همچنین اولیا، تدابیر لازم را پیرامون رفع این مشکل اتخاذ کند.

رئیس قوه قضاییه: قطع اینترنت، راه منطقی قابل قبولی برای جلوگیری از تقلب در کنکور نیست

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای همچنین طی تذکر دیگری با اشاره به موضوع قطع اینترنت در برخی از مناطق همزمان با روز‌های برگزاری کنکور اظهار داشت: اینکه جهت حفظ حقوق شرکت کنندگان در کنکور و جلوگیری از تقلب تمهیداتی اندیشیده شود حتما امری ضروری و لازم است، اما قطع اینترنت در ساعات برگزاری کنکور برای مردم و امور روزمره و اداری آن‌ها به صورت قابل توجهی مشکل ایجاد کرد.

رییس عدلیه افزود: بر همین مبنا ضروری است رئیس سازمان بازرسی بررسی‌های ناظر بر این موضوع را از این حیث که چه راه‌های دیگر جایگزینی وجود دارد و در سایر کشور‌های دنیا چه تدابیری به منظور جلوگیری از وقوع تقلب در آزمون‌ها بدون قطع اینترنت صورت می‌گیرد، انجام دهد.

رئیس دستگاه قضا در همین راستا با بیان اینکه قطع اینترنت، راه منطقی قابل قبولی برای جلوگیری از تقلب در کنکور نیست، گفت: علی‌ایّحال باید برای کنکور‌های آتی تدبیری در این زمینه صورت گیرد.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
1
0
اینترنت ایران که چهار ماهه قطعه
اون شبکه ملی رو میگه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
0
0
یکی بهش بگه ، کنکور تمام شد ، اینترنت را هم قطع کردند ، شما هم برو به کارت برس !
آذربایجانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
0
0
حالا نمیخواد ادای مردم دوستی دربیاری اقای اژه ای نظرت در مورد کندی شدید اینترنت و فیلتراسیون و متعاقب اون فیلتراسیون گسترده و بازار و مافیای فروش فیلتر شکن چیه؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۵
0
0
۱۵:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۵
رئیسی هم متاسفانه مانند روحانی می خواهد از ملت ایران انتقام بگیرد
نظرات شما