تاریخ انتشار: ۰۹:۰۴ - ۰۷ بهمن ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۸ نظر

آیت‌الله مکارم شیرازی: ما مشکلات را می‌گوییم، اما باید گوش شنوایی هم باشد/ خشونت و فشار در مسأله حجاب کارساز نیست

یکی از مراجع تقلید گفت: مسأله حجاب در حال حاضر با مسائل سیاسی گره خورده و عده‌ای می‌گویند اگر بتوانیم حجاب را حذف کنیم نظام جمهوری اسلامی کم رنگ می‌شود؛ در این شرایط خشونت و فشار در مسأله حجاب کارساز نیست و باید به دنبال راه‌های فرهنگی باشیم.

آیت‌الله مکارم شیرازی

رویداد۲۴ آیت الله مکارم شیرازی در دیدار اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد نقش این وزارتخانه را در تبیین مسائل فرهنگی مهم دانسته و گفتند: وزارت ارشاد باید به مسائل اسلامی و فرهنگی توجه بیشتری نماید.

وی با اشاره به بحث حجاببیان کرد: مسأله حجاب در حال حاضر با مسائل سیاسی گره خورده و عده ای می گویند اگر بتوانیم حجاب را حذف کنیم نظام جمهوری اسلامی کم رنگ می شود.

این مرجع تقلید خشونت و فشار را در مسأله حجاب کارساز ندانسته و افزود: مسأله حجاب راه های فرهنگی دارد، البته صدا و سیما نیز باید بیشتر از این، به مسأله حجاب اهمیت بدهد.

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه به مسائل و مشکلات حوزه چاپ و نشر پرداخته و گفت: یکی از مهم ترین راه های نشر فرهنگ، کتاب و مجله است اما متاسفانه در حال حاضر قیمت کاغذ چندین برابر شده است و این گرانی باعث مشکلاتی دیگری از جمله تعطیلی و بیکاری مراکز چاپ و نشر و اصناف وابسته به آن گردیده است.

وی همچنین به گرانی کتاب و لزوم ارائه تسهیلات در این زمینه اشاره کرده و افزود: افراد زیادی هستند که علاقمند به کتاب و کتاب خوانی هستند اما قدرت خرید کتاب را ندارند!

این مرجع تقلید با اشاره به افزایش هزینه حج، گفت: گرانی حج هم عواملی دارد که مهمترین آن، گرانی ارز است ولی دولت می تواند برای آن تسهیلات بیشتری بگذارد تا مردمی که سال هاست انتظار حج را می کشند بتوانند برای انجام مناسک حج به خانه خدا مشرف شوند.

وی کشورداری در این شرایط را کاری سخت دانسته و افزود: رئیس جمهور و وزرا بدانند که در شرایط سختی هستند؛ درست است که دشمن به شدت در حال فعالیت است اما چنان نیست که تمامی راه ها بسته باشد.

آیت الله مکارم با تأکید بر اینکه نباید طوری رفتار کنیم که دولت تضعیف شود، گفت: عدم تضعیف دولت به این معنی نیست که منتقد دولت نباشیم. مردم از ما می خواهند که شما صدای ما را برسانید و مشکلات را بگویید. ما مشکلات را می گوییم، اما باید گوش شنوایی هم باشد. بنابراین کاری کنید که این دولت إن شاء الله موفق بشود.

این مرجع تقلید در پایان گفت: وظیفه ما دعا کردن و تذکر دادن به دولتمردان و امید دادن به مردم است ولی باید توجه کرد که اگر امید از مردم گرفته شود کار مشکل می شود؛ باید کاری کنیم که مردم امیدوار باشند و امیدشان تبدیل به یأس نشود.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
مرد تاجیک
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۷
0
3
من با وجود ایرانی نبودن ،دلم برای زنان ایران می سوزد
که در اسارت این ها هستند ،دیروز کسی به من گفت
تو اشتباه میکنی ،جامعه ایرانی ،متعصب نیست
عوض شده است ،ولی در نظرات سایت هم ، تعصب بالا دیده می شود ..مثل اقایی که میگفت
بقیه مردان بروند ،دست مرد ایرانی که سر از تن زنش
جدا کرده را ببوسند ،به نظر من ،زن ایرانی باید به کشورهای دیگر پناه ببرد
پاسخ ها
ترانه
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۷
نه حالا توم جو نده همه مردان ایرانی اینقدر متحجرو ابله نیستن البته بجز عرزشیا که در اقلیتن
شهرزاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۷
0
3
این جماعت حرف رائفی پور و عباسی روگوش میدن نه فقهارو. اینها اتش به اختیاران هستن که برای حفظ خودشون قران رو هم منکرمیشن
زمانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۷
0
1
خدا پدرت را بیامرزد حرف های شما گوش شنوا می خواهد .
ناشناس
|
Germany
|
۱۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۷
0
2
جناب همه چیز خوبه؟! جای گرم و نرم نشستی و خواستی افاضه ای داشته باشی!
آزادی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۷
0
5
حجاب باید مثل ترکیه آزاد باشد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۷
0
3
نماد دین و مذهب تشیع بودید، ببینید چه بلایی سر ملت و کشور آوردید! خجالت بکشید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۷
0
4
شماها اگر در دوره ریاست خاتمی بود از بست نشستن در حرم دست نمی کشیدید تا به خواسته خودتان برسید طوری سخن می گویید کانه مردم از رفتار گذشته شماها بی خبرند شماها بعنوان مدعیان دین و تشیع در این کشور زندگی می کنید که در آن حاکمان به اصطلاح اسلامی بصورت و آشکار ربا می خورند و شماها ککتان نمی گزد اما با همه این تفاسیر بدانید که اینگونه سخنان رافع مسؤلیت شماها نخواهد بود
نظرات شما