تاریخ انتشار: ۱۹:۱۵ - ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۹ نظر

حسن روحانی: تدبیر رهبری نقطه آغاز ترمیم شکاف‌های پدید آمده است / امیدوارم در دشواری دسترسی مردم به اینترنت هم گشایشی ایجاد شود

حسن روحانی، رئیس‌جمهور سابق ایران گفت: می‌توان با رعایت منافع ملی و حق هسته‌ای خود، با احیای برجام، هم پروژه امنیتی‌سازی ایران را ناکام گذاشت و هم امید تازه‌ای در فضای داخلی ایجاد کرد. علاوه بر آن با رفع دشواری‌های دسترسی مردم به اینترنت، هم رضایت عمومی ایجاد کرد و هم کسب‌وکار‌های مجازی را رونق بخشید.

واکنش روحانی به عفو رهبری

رویداد۲۴ حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی، رئیس‌جمهور سابق ایران صبح امروز در جلسه‌ای با همکاران و مشاوران خود با گرامیداشت ایام دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: این انقلاب به رهبری امام خمینی و به پشتوانه ملت ایران، پایان حکومت استبداد سلطنتی فاسد را رقم زد و با رای مردم بر اساس موازین اسلامی، نظامی بر پایه اسلامیت و جمهوریت تشکیل شد.

 روحانی با تاکید بر اینکه انسجام و وحدت ملی عامل حفظ انقلاب و نظام و ایران شده، افزود: جمهوری اسلامی بر اساس خواست مردم شکل گرفته و بزرگترین قدرت و سرمایه آن همین پایگاه مردمی است. این وظیفه همه ماست که برای حفظ این پایگاه مردمی، وحدت ملی را تقویت و برای ترمیم شکاف‌های ایجاد شده تلاش کنیم.

رئیس‌جمهور سابق با ابراز خرسندی از فرمان رهبر معظم انقلاب برای عفو گسترده محکومان و متهمان وقایع اخیر، اظهار داشت: تدبیر رهبر انقلاب، نقطه آغاز ترمیم شکاف‌های پدیدآمده و احیای سرمایه مردمی انقلاب است که آثار بسیار مهمی در فضای سیاسی و اجتماعی کشور خواهد داشت. این فرمان رهبری، دلسوزان کشور و نظام را امیدوار و انسجام ملی را تقویت خواهد کرد.

روحانی با اشاره به عبور سرافرازانه مردم ایران از جنگ‌های تحمیلی نظامی و اقتصادی، فشار و تحریم و تهدید، گفت: از هر تلاشی برای رفع مشکلات این مردم بزرگ و شریف باید استقبال کرد. حق این مردم زندگی در رفاه و امنیت و آسایش است. این مردم را باید ارج گذاشت و کرامت و عزت همه را حفظ کرد. همه مردم با هر آئین و قومیت و گرایشی در این کشور صاحب حق و نظر هستند. حفظ وحدت ملی و تمامیت ارضی فقط با جلب رضایت و رعایت حقوق همه مردم امکان‌پذیر است. هر کردار و گفتاری که کرامت زنان و مردان، حقوق همه اقشار اجتماعی و رضایت عمومی را خدشه‌دار کند، خلاف امنیت ملی و مصالح عمومی است.


بیشتر بخوانید: روحانی: مردمی که از ما برگشتند را باید برگردانیم / با دولت و مجلس اقلیت نمی توان مشکلات را حل کرد


او اظهار امیدواری کرد که همدلی ایجاد شده در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی منجر به گشایش‌های تازه‌ای در آینده شود و افزود: یکی از این گشایش‌ها، رفع تحریم‌ها و کاهش فشار اقتصادی بر مردم است. می‌توان با رعایت منافع ملی و حق هسته‌ای خود، با احیای برجام، هم پروژه امنیتی‌سازی ایران را ناکام گذاشت و هم امید تازه‌ای در فضای داخلی ایجاد کرد. علاوه بر آن با رفع دشواری‌های دسترسی مردم به اینترنت، هم رضایت عمومی ایجاد کرد و هم کسب‌وکارهای مجازی را رونق بخشید. همچنین همدلی بیشتری با مردم، به خصوص جوانان و زنان ایجاد و خواسته‌ها و مطالبات آن‌ها را تامین کرد. این گشایش‌ها به تقویت اعتماد و امید اجتماعی کمک می‌کند که بهترین پایه حفظ انسجام ملی و ترمیم شکاف‌های پدیدآمده است.

خبر های مرتبط
برچسب ها: حسن روحانی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۹
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
1
1
آقا جان یه مقدار زندانیانی که دستاوردی نداشت آزاد شوند هنوز ماجرای کلید یادمونه آقای روحانی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
1
3
مردک فاسد گم شو دیگه!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
1
2
آقای روحانی بواسطه شما و رهبری، سرمایه ملت در بورس سوخت! اکنون هم گرانی سرسام‌آور کمر مردم را شکست! حالا کشته های 98 وامسال بماند جای خود! یک مقدار خجالت بکشید!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
0
3
خیلی سطحی هستی اقای اصول گرا تقلیل خواسته های جامعه در حد فهم ومنافع خودتان ! اینجاست که جبهه ها مشخص می شود نه اقا جان فقط همه پرسی وتغییر کامل رژیم ! راه دیگری نمانده !
همراه بلوچ قهرمان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
0
3
مقام معظم رهبری ، ایران و خاورمیانه را به سعادت دنیا و آخرت هدایت میفرمایند.
سوگند
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
3
0
۵۰٪ از این افراد که به جامعه برگشتند در مقابل غربزده های وطن فروش بایستند خداوند هدایت را برای آنها به اجابت رسانده است.
بابک
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
1
2
چقدر پشیمونم بت رای دادم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
0
0
شما اقای روحانی شرایط را طوری پیش بردید که بتوانید مشکلات را با کلید باز کنید اما غولهای غربی چندین سال است بر اصل تصرف غارت و تجاوز بر کشورها و خانواده ها حکمرانی می کنند همانطور که ما برای تست قفل ماشین از زندان ماشین دزدان ماهر را برای تست قفل استفاده می کنیم آنها برای تمام موارد برجام از دزدان حرفه استفاده کردند برجامی که تورا خوشحال کرد یک تله بود که کشور را مقدار ببرد بالا و محکم به زمین بزند بهترین کار توضیح شما و عذر خواهی شما شاید از فشارهای روی دوش میهن پرستان کم شود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
0
2
روحانی خوش شانس...اگه کشف حجاب واین شرایط در دوره رییس جمهوری او بود الان خشتکشو کشیده بودن سرش. رییسی بدشانس تو بد وضعیتی گیر افتاده
نظرات شما