تاریخ انتشار: ۲۲:۱۸ - ۳۰ بهمن ۱۴۰۱

اسم فرهاد مجیدی را از این لیست خط بزنید!

خبرگزاری تسنیم امروز فهرستی ۶ نفره از نامزد‌های احتمالی هدایت تیم ملی المپیک زیر ۲۳ سال ایران منتشر کرد که شامل مربیانی از تیم‌های مختلف است.

اسم فرهاد مجیدی را از این لیست خط بزنید!

رویداد۲۴ در شرایطی که بحث مربوط به انتخاب سرمربی تیم ملی به عنوان مهم‌ترین خبر فوتبال ایران توسط علاقه‌مندان به فوتبال در حال پیگیری است، خبرگزاری تسنیم امروز فهرستی ۶ نفره از نامزد‌های احتمالی هدایت تیم ملی المپیک زیر ۲۳ سال ایران منتشر کرد که شامل مربیانی از تیم‌های مختلف است.

صرف نظر از رسمیت یا عدم رسمیت این فهرست ۶ نفره، نکته جالب، بی‌ربط بودن صد در صدی اسامی موجود در این لیست است که البته شواهدی هم مبنی بر احتمال صحت آن وجود دارد. بخصوص که مثل همه لیست‌های پیشین مربیگری این تیم، بخشی از نامزدی موضوع تیم ملی المپیک به مسئله ارتباط مربیان و افراد تصمیم‌گیر باز‌می‌گردد.

اما به نفرات بازگردیم و درباره ناهمگونی این مجموعه، بحث کنیم. اینکه این لیست، شامل یک مربی در اولین سال حضور حرفه‌ایش به عنوان سرمربی (سعید دقیقی) آن هم در لیگ دسته اول تا یک مربی بازنشسته (حمید درخشان) می‌شود. همچنین، محرم نویدکیا دیگر نامی است که اگر چه خبر‌های مختلفی درباره احتمال حضورش در تیم ملی امید منتشر شده، اما ظاهرا او همچنان تمایلی به کار در فوتبال ایران ندارد. البته محرم نویدکیا سرمربی جوانی است و انتخاب مناسبی برای تیم ملی امید خواهد بود، اما به شرط اینکه بعد از پایان کار در سپاهان، واقعا بخواهد دوباره به عرصه رقابت در فوتبال بازگردد.

اسم فرهاد مجیدی را از این لیست خط بزنید!

محرم نویدکیا که پس از هدایت سپاهان از فوتبال کناره گرفته از گزینه‌های مدنظر فدراسیون برای پست سرمربیگری تیم امید است


بیشتر بخوانید: پنهان‌کاری بزرگ در اعلام اسامی گزینه‌های ایرانی تیم ملی


بعد از این سه نفر، به وحید هاشمیان می‌رسیم که به عنوان مربی سابق تیم ملی، بعد از جدایی از دراگان اسکوچیچ، دور از فضای کلی فوتبال ایران بوده و با وجود آنکه تنها فردی است که در این جمع مدرک پرولایسنس اروپا را دارد، اما درباره احاطه‌اش به این سطح از فوتبال ایران تردید وجود دارد. البته هاشمیان به واسطه کار در تیم ملی طی چهار سال گذشته، باید این شغل را در همان عرصه جدی‌تر ادامه می‌داد و چه بسا باید زودتر به عنوان سرمربی تیم ملی امید و در حین دستیاری تیم ملی بزرگسالان انتخاب می‌شد.

اسم فرهاد مجیدی را از این لیست خط بزنید!

وحید هاشمیان دستیار سابق دو سرمربی تیم ملی شانس خوبی برای هدایت تیم امید دارد

رسول خطیبی نیز در حال حاضر مدیر باشگاه مس سونگون است و اگر چه همواره صحبت‌هایی درباره علاقه‌اش به کار با جوان‌ها و دید خوبش در انتخاب بازیکنان مطرح بوده، مشخص نیست که بخواهد از آن پست مهم یا حضور در فوتبال باشگاهی، به اشتغال در تیم امید برسد.

اسم فرهاد مجیدی را از این لیست خط بزنید!

رسول خطیبی مدیر باشگاه مس سونگون یکی دیگر از نام‌های مطرح شده برای هدایت تیم امید است

نام دیگر این فهرست هم فرهاد مجیدی است که سال گذشته با استقلال قهرمان فوتبال ایران شده و امسال به عنوان تنها مربی لژیونر در لیگ امارات حضور دارد و طبعاً هر پیشنهادی به جز هدایت تیم ملی بزرگسالان را قبول نخواهد کرد و اساساً از همین اکنون حضورش به عنوان یکی از نامزد‌های هدایت تیم ملی امید، رد شده است. مجیدی قبلا هم سرمربی تیم امید بوده و به نظر نمی‌رسد که دیگر علاقه‌ای به این کار داشته باشد.

اسم حسین عبدی نیز در این بین مطرح شده تا شگفتی‌ها کامل بشود. البته همان‌طور که گفتیم، این فهرست رسمی نیست و قاعدتاً شامل سلایق افرادی است که قرار است درباره سرمربی آینده تیم ملی المپیک ایران تصمیم بگیرند. فهرستی که به جز یک مورد، خالی از اسم‌هایی است که سابقه کشف استعداد‌های مهم فوتبال ایران در سال‌های اخیر را دارند.

منبع: ورزش سه
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: فرهاد مجیدی
نظرات شما
پیشخوان