تاریخ انتشار: ۱۴:۴۲ - ۰۸ اسفند ۱۴۰۱

آخرین وضعیت انتخاب سرمربی تیم‌ملی از زبان تاج

رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرد سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران تا قبل از بیست‌وهشت اسفند سال جاری معرفی خواهد شد.

آخرین وضعیت انتخاب سرمربی تیم‌ملی از زبان تاج

رویداد۲۴ مهدی تاج درباره کناره‌گیری برخی از گزینه‌های داخلی برای هدایت تیم ملی فوتبال ایران، اظهار داشت: شرایط فدراسیون این بود که از بهترین ظرفیت‌های خودش استفاده کند، به همین دلیل از مربیان با توان که می‌توانستند اداره تیم ملی را برعهده بگیرند، دعوت شد. اگر برخی سرمربیان خودش را آماده نمی‌بینند، فدراسیون حتماً از دیگران استفاده خواهد کرد.

وی در مورد اینکه فدراسیون ترجیح می‌دهد سراغ گزینه خارجی برود یا داخلی، تصریح کرد: در نظرسنجی چیزی که به فدراسیون رسیده بود، رفتن مردم به سمت گزینه خارجی بود. در کشورمان مربیان خوبی داریم که اگر انتخاب شدند بسم‌الله، در غیر این صورت به سمت گزینه خارجی می‌رویم.

رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به بحث جلسه او با محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور خاطر نشان کرد: اعتقادمان این است که باید از همه ظرفیت‌ها از جمله دولت استفاده شود. درخواست‌کننده جلسه با مخبر ما بودیم و دنبال این موضوع هستیم.

تاج در پاسخ به این سؤال که آیا فدراسیون به گزینه خاصی رسیده است یا نه، گفت: اگر رسیده بودیم، اعلام می‌کردیم. اگر همین امروز اردوی تیم ملی را تشکیل دهیم بازیکنی نمی‌توانیم در اختیار تیم ملی قرار دهیم، چون لیگ را در پیش داریم و ملی‌پوشان تنها در فیفادی می‌توانند به تیم ملی ملحق شوند. ما در فیفادی دو بازی تدارکاتی در فروردین ماه سال آینده خواهیم داشت. اردوی تیم ملی از 28 اسفند سال جاری آغاز می‌شود و حتماً تا قبل از آن سرمربی تیم ملی اعلام خواهد شد.

وی در رابطه با اینکه گفته می‌شود سرمربی سابق قطر از بین گزینه‌های خارجی و امیر قلعه‌نویی در داخلی‌ها، در اولویت هستند، تأکید کرد: گزینه‌های ایرانی همین‌هایی بودند که اعلام شد و یکی دو نفر دیگر نیز پیشنهاد شده است. فوتبالی‌ها ظرفیت کشور را می‌دانند. در مورد مربی خارجی، اما گزینه‌هایی هستند که یکی از آنها سرمربی قطر است. سعی می‌کنیم از بهترین گزینه برای تیم ملی استفاده کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به اینکه با بالا رفتن قیمت دلار نگران جذب سرمربی خارجی نیست، یادآور شد: اگر مربی خارجی بیاوریم و نتوانیم پول بدهیم به مشکل می‌خوریم. برای انتخاب سرمربی خارجی دو مشکل داریم، یکی انتقال پول است، مثل پرونده ویلموتس که نتوانستیم پول او را انتقال دهیم، بنابراین نمی‌خواهیم پرونده جدیدی تشکیل شود. اگر دو ماه پول مربی را ندهیم می‌توانند طبق قوانین فیفا یک طرفه قراردادشان را فسخ کنند. هر کسی در کشوری قراردادی ببندد که مغایر با فیفا باشد، فیفا از قوانین خودش برای جریمه کردن استفاده می‌کند، مثل ماجرای استراماچونی، کالدرون، برانکو و ویلموتس. آنها از این بند استفاده و قراردادشان را فسخ کردند. ما نمی‌خواهیم دچار این مشکل شویم و از طرف دولت و خودمان قصد داریم مطمئن شویم که مشکلی پیش نیاید. اگر این اتفاق نیفتد سراغ گزینه داخلی می‌رویم.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
برچسب ها: سرمربی تیم ملی
نظرات شما