تاریخ انتشار: ۱۶:۱۵ - ۱۷ اسفند ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۳ نظر

وکیل دادگستری: پلمب مغازه‌ها به خاطر حجاب خلاف قانون است

یک وکیل دادگستری گفت: در آستانه عید و شرایط بحرانی اقتصادی و مشکلاتی که برای مردم صنوف وجود دارد باید تاکید کرد که حفظ مانع زدایی از کسب و کار و فعالیت‌های صنوف باید در دستور کار مرجع قضایی و انتظامی قرار گیرد.

وکیل دادگستری: پلمب مغازه‌ها به خاطر حجاب خلاف قانون است

رویداد۲۴ صالح نقره‌کار وکیل پایه یک دادگستری، درباره ابعاد حقوقی بسته شدن برخی از اماکن تجاری برای عدم رعایت حجاب توسط صاحب صنف و یا مشتریان آن گفت: نکته حائز اهمیت این است که در سیاست‌گذاری عمومی اصل بر رفع موانع کسب و کار است و با لحاظ این که در هر صنفی رعایت نظامات مربوطه جزو تکالیف واحدهای تجاری و اداری یا هر چیزی به عنوان واحد خدماتی تلقی می‌شود باید نظامات انجام شود. 

 بخش هایی از گفت و گوی نقره کار را در ادامه می خوانید:

منتها این که اعمال محدودیت‌های مرتبط با حوزه اصناف توسط برخی از مراجع به آن‌ها انجام شود به نظر می‌رسد اقدام خلاف قانون است و با اصل آزادی فعالیت صنوف و مجموعه در تناقض است.

علی القاعده مرجع قضایی باید هر فعل و یا ترک فعلی را که باعث محدودیت حقوق شهروندان شود، مورد تعقیب قرار دهد و در برخی از موارد این‌ها جنبه عمومی دارد.

به نظر می‌آید باید از مرجع قضایی خواست نسبت به گزارش‌هایی که باعث ایجاد محدودیت در فعالیت کسب و کار شهروندان به خصوص در آستانه عید و شرایط بحرانی اقتصادی که مشکلاتی برای مردم صنوف وجود دارد شده بیشتر تامل کنند و باید تاکید کرد که حفظ مانع‌زدایی از کسب و کار و فعالیت‌های صنوف باید در دستور کار مرجع قضایی و انتظامی قرار گیرد. 

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: حجاب اجباری
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۷
0
0
چرا برج میلاد و هتل اسپیناس پالاس بدلیل کشف حجاب مایا صباغ و دیگر زنان تاثیرگذار پلمپ نشد!؟
محمدحسین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۷
1
0
بهترین کارو کردم پلمب کردن،۲۵سانتی متر روسری حاضر نیستن بذاره به خاطر قانون ،حقشونه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۸
0
0
وقتی یک مشت مریض ، مدعی و طلب کار از مردم ، صاحب اختیار و قدرت می شوند ، بهتر از این نخواهد شد .
نظرات شما