تاریخ انتشار: ۱۶:۰۱ - ۰۷ فروردين ۱۴۰۲

پرسپولیسی‌ها در انتظار بازگشت مهاجمی که نیمکت نشینی را دوست ندارد

سرمربی پرسپولیس برای دیدار حساس مقابل مس رفسنجان به دنبال انتخاب ترکیبی ایده‌آل برای خط حمله تیمش است.

پرسپولیسی‌ها در انتظار بازگشت مهاجمی که نیمکت نشینی را دوست ندارد

رویداد۲۴ پرسپولیس در اولین مسابقه‌اش در سال ۱۴۰۲، باید روز جمعه یازدهم فروردین‌ماه در ورزشگاه شهدای مس در رفسنجان به مصاف شاگردان محمد ربیعی در تیم مس رفسنجان برود. سرخ‌پوشان پایتخت که پیش از تعطیلات فیفادی در دیداری حساس و سرنوشت‌ساز مقابل سپاهان متحمل شکست شدند، برای بقا در کورس قهرمانی و امیدوار ماندن به بازگشت دوباره به صدر جدول، راهی جز کسب پیروزی در رفسنجان برابر مس دارند.

شاگردان ربیعی در کنار سپاهان، کمترین شکست را در لیگ بیست‌ودوم متحمل شده‌اند، اما یکی از ۲ باخت نارنجی‌پوشان در لیگ بیست‌ودوم، در دور رفت مقابل پرسپولیس بوده و همین مسئله سرخ‌پوشان پایتخت را به رسیدن به موفقیت در رفسنجان امیدوار کند. دغدغه اصلی یحیی گل‌محمدی برای دیدار با مس رفسنجان، چگونگی چینش آرایش تهاجمی تیمش است و سرمربی پرسپولیس در تلاش است تا بتواند به ترکیبی ایده‌آل در خط حمله برسد.

اعتماد دوباره به زوج آل‌کثیر - دیاباته؟

یحیی گل‌محمدی برای دیدار با مس رفسنجان، لیاندرو پریرا را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد و در غیاب پریرا، سرمربی پرسپولیس به دنبال ایجاد یک زوج جدید در خط حمله سرخ‌پوشان پایتخت است. در ۳ بازی گذشته، مهاجم برزیلی پای ثابت ترکیب پرسپولیس بوده، اما حالا دریافت کارت قرمز در دیدار با سپاهان باعث شده تا پریرا شانس بازی در مصاف حساس مقابل مس رفسنجان را از دست بدهد.

عیسی آل‌کثیر یکی از گزینه‌های در دسترس یحیی گل‌محمدی برای حضور در خط حمله پرسپولیس است و در کنار آل‌کثیر، گل‌محمدی می‌تواند مجدداً روی شیخ دیاباته حساب باز کند. دیاباته بعد از گذراندن یک دوره مصدومیت نسبتاً طولانی، مجدداً توانسته به فرم ایده‌آل برسد و روز گذشته در دیدار دوستانه مقابل پیکان هم دقایقی برای سرخ‌پوشان پایتخت به میدان رفت تا آمادگی خود را نشان بدهد. آل‌کثیر و دیاباته در دیدار با صنعت‌نفت آبادان روز درخشانی را در کنار یکدیگر گذراندند و گل‌محمدی امید دارد که در صورت استفاده از این زوج در رفسنجان، بار دیگر آن‌ها موفق به درخشش در ترکیب پرسپولیس شوند.

بازیکن جوان و محبوب پرسپولیسی‌ها به پست اصلی اش بر می‌گردد/ سرخ‌ها در انتظار بازگشت مهاجمی که نیمکت نشینی را دوست ندارد

عبدی معادلات را تغییر می‌دهد؟

سرمربی پرسپولیس در بازی‌های گذشته از محمد عمری هم در پست مهاجم هدف استفاده کرده، اما به نظر می‌رسد برای دیدار با مس رفسنجان، تعدد مهاجمان در اختیار گل‌محمدی باعث خواهد شد تا عمری به پست تخصصی‌اش بازگردد و در قامت وینگر کارش را در ترکیب سرخ‌پوشان پایتخت دنبال کند. یکی از گزینه‌های احتمالی برای حضور در ترکیب اولیه پرسپولیس در دیدار با مس رفسنجان، مهدی عبدی است.

عبدی روز گذشته در قامت کاپیتان تیم پرسپولیس در دیدار دوستانه مقابل پیکان تهران به میدان رفت و توانست برای تیمش گل هم بزند تا با گلزنی به اعتماد یحیی گل‌محمدی پاسخ بدهد. مهاجم باتجربه سرخ‌پوشان پایتخت بعد از درخشش مقابل پیکان به دنبال آن است تا بتواند به ترکیب اصلی پرسپولیس بازگردد و با توجه به آمادگی بالای مهدی عبدی، دور از ذهن نیست که این مهاجم مجدداً بتواند به چهره محبوب یحیی گل‌محمدی تبدیل شود و در ترکیب اولیه سرخ‌پوشان پایتخت قرار گیرد.

مهدی عبدی در شرایطی شانس حضور در ترکیب اولیه پرسپولیس را دارد که در صورت اضافه شدن او به ترکیب اصلی، از میان عیسی آل‌کثیر و شیخ دیاباته یک بازیکن در ترکیب اولیه قرار خواهد گرفت که به نظر می‌رسد استفاده از آل‌کثیر محتمل‌تر است. احتمالاً در مصاف با مس رفسنجان، یحیی گل‌محمدی به سراغ بهره‌گیری از زوج عبدی-آل‌کثیر در خط حمله پرسپولیس خواهد رفت و دیاباته در نقش یار جانشین به ترکیب سرخ‌پوشان پایتخت اضافه خواهد شد.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: پرسپولیس تهران
نظرات شما
پیشخوان