تاریخ انتشار: ۰۱:۳۰ - ۱۳ فروردين ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
محمدمهدی اسماعیلی؛

وزیر ارشاد: بازگشت به برهنگی و کشف حجاب مصداق ارتجاع است

وزیر ارشاد گفت: در مسیر پرشکوه تحقق تمدن نوین اسلامی توجه به فرهنگ قرآنی در راس همه فعالیت‌ها قرار دارد. در این مسیر نورانی عقب‌گرد و ارتجاع معنا ندارد. بازگشت به برهنگی و کشف حجاب مصداق ارتجاع است و ملت ایران مقابل ارتجاع می‌ایستد.

بازگشت به برهنگی و کشف حجاب مصداق ارتجاع است

رویداد۲۴ محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در آئین گشایش سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم که با مراسم تجلیل از خادمان قرآنی همراه بود، با بیان اینکه توجه به فرهنگ قرآنی در رأس تمامی فعالیت‌های دولت مردمی قرار دارد، اظهار کرد: برای رسیدن انقلاب اسلامی از مرحله دولت اسلامی به مرحله جامعه اسلامی باید یک اتفاق بزرگ و تاریخی رخ دهد. انقلاب و نظام جمهوری اسلامی در دوازدهم فروردین ماه تثبیت پیدا کرد و بعد از آن با شکل‌گیری قانون اساسی و تثبیت ارکان حاکمیت، دولت اسلامی شکل گرفت و در اینجا باید گفت که در طلیعه گام دوم دولت مردمی و انقلابی مأموریت مهم آن عبور از مرحله دولت اسلامی به جامعه اسلامی و زمینه سازی برای تحقق تمدن نوین اسلامی است.

وی افزود: در مسیر پرشکوه تحقق تمدن نوین اسلامی توجه به فرهنگ قرآنی در رأس تمامی فعالیت‌ها قرار دارد. در این مسیر نورانی عقب‌گرد و ارتجاع معنا ندارد. بازگشت به برهنگی و کشف حجاب مصداق ارتجاع است و ملت ایران مقابل ارتجاع می‌ایستد.

وزیر فرهنگ با بیان اینکه جامعه هر روز باید به سلوک مومنانه بیشتر آراسته شود به تشریح اقدامات دولت در حوزه قرآن و عترت پرداخت و گفت: قرآن و تعالیم و فرهنگ قرآنی در صدر برنامه ریزی‌های حوزه فرهنگی دولت مردمی قرار دارد و به تاسی از راهنمای حکیم و خردمندمان، مقام معظم رهبری که در روز اول ماه رمضان با خانواده قرآنی دیدار و مطالباتی را بیان کردند، مبنای کار خودمان را تحقق این مطالبات قرار داده‌ایم.

اسماعیلی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در جلسه‌ای که در نخستین روز از ماه مبارک رمضان با ایشان داشتیم فرمودند هر مسجد را پایگاهی برای ترویج قرآن قرار دهید. ما بلافاصله حرکتی را آغاز کردیم و ۲۶ هزار کانون فرهنگی مساجد ما در سال جاری به پایگاه تعلیم و ترویج قرآن مبدل خواهد شد.

وی با اشاره به این موضوع که در بخش‌های مختلف وزارت فرهنگ، رویکرد قرآنی با جدیت دنبال می‌شود، تصریح کرد: در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هر معاونت موظف شده بسته مأموریتی خودش را برای تحقق وظایف در حوزه فرهنگ قرآنی تعریف کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: با دستور رئیس جمهور محترم وظیفه هر نهاد دولتی را در حوزه قرآن و عترت مشخص کرده‌ایم که پس از مدتی مورد ارزیابی هم قرار خواهد گرفت زیرا شعار بازگشت به فرهنگ و تعالیم قرآنی و معارف الهی و توجه به مساجد در اولویت مدیریت اجرایی کشور در حوزه فرهنگ قرار دارد.

اسماعیلی همچنین سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم را رویدادی ممتاز در جامعه برشمرد و افزود: مساحت نمایشگاه قرآن امسال نسبت به سال قبل دو برابر شده و راه‌اندازی غرفه ویژه دهه هشتادی‌ها و دهه نودی‌ها با محوریت مؤسسات قرآنی از ویژگی‌های برجسته این رویداد بزرگ فرهنگی به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: در این دوره از نمایشگاه بیش از ۴۹ بخش و کمیته فعال بوده‌اند و در بخش بین‌الملل بیش از ۲۱ کشور حضور دارند؛ همچنین تعدادی از وزرای کشورهای اسلامی در حوزه معارف دینی نیز طی روزهای آینده به ایران می‌آیند و شاهد راه اندازی طرح مبتکرانه گفتگوهای قرآنی تهران خواهیم بود.

وزیر فرهنگ با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی در حوزه قرآن تحولات بزرگی را شاهد بودیم، تاکید کرد: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سه هزار مجوز مؤسسه قرآنی صادر کرده‌ایم. در لایحه بودجه ۱۴۰۲ نیز با حمایت رئیس جمهور و همراهی مجلس گام‌های بلندی برای تقویت زیرساخت‌های فرهنگی در بخش‌های مختلف و در صدر آن برای حوزه قرآنی برداشته شده است. برنامه‌های آموزشی قرآنی نیز در جریان است و در این راستا در طرح بشری در سال گذشته بیش از پنج هزار مربی قرآنی تربیت شده‌اند همچنین طرح رسول کریم و طرح‌های دیگر نیز در حال اجراست.

اسماعیلی در پایان گفت: جامعه اسلامی به تعالیم قرآنی افتخار می‌کند زیرا روستاهایی در کشور داریم که در یکی از آنان بیش از ۳۰۰ بانوی قرآنی حضور دارد که این مسئله جزئی از افتخارات نظام اسلامی و انقلاب اسلامی محسوب می‌شود و به امید خداوند این مسیر با قوت در دولت مردمی ادامه پیدا خواهد کرد.

سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار "می‌خوانمت" از امروز، شنبه برابر با دهم ماه مبارک رمضان آغاز شده و تا ۲۶ فروردین مصادف با ۲۴ ماه صیام ادامه دارد و علاقه‌مندان هر روز می‌توانند از ساعت ۱۷ تا یک بامداد از نمایشگاه دیدن کنند.

منبع: تسنیم
برچسب ها: حجاب اجباری
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
یک ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۳
0
0
این آقا برادر نوری هنرمند نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۳
0
1
از اظهار نظر وزیر ارشاد که واقعا بر معضلات جامعه اشراف دارند . مگم سپاسگزاری کنند ... هنوز نطق ایشان در چشنواره فجر نقل محافل هست .
نظرات شما
نظرسنجی
پیش‌بینی شما از آینده قیمت دلار چیست؟
پیشخوان