تاریخ انتشار: ۱۷:۱۸ - ۲۹ فروردين ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۲ نظر

ادعای خبرگزاری فارس: بیش از ۹۰ درصد حوادث اخیر مدارس توسط دانش‌آموزان اتفاق افتاد

فارس نوشت: تحقیقات نشان می‌دهد در موارد با منشاء داخلی، علت بدحالی دانش‌آموزان منتقل‌شده به مراکز درمانی حدود ۸۰ درصد تمارض و حدود ۲۰ درصد تلقین اعلام شده است. البته در مواردی ابتلای آن‌ها به آسم، مشکلات ریوی یا قلبی هم با تحریک مواد بدبو یا استرس منجر به بدحالی شده است.

ادعای خبرگزاری فارس: بیش از ۹۰ درصد حوادث اخیر مدارس توسط دانش‌آموزان اتفاق افتاد

رویداد۲۴ تحقیقات گسترده نهاد‌های ذیربط نشان می‌دهد که بیش از ۹۰ درصد حوادث مدارس منشأ داخلی داشته و توسط دانش آموزان اتفاق افتاده است و شیطنت‌های دوره نوجوانی همزمان با پوشش رسانه‌ای گسترده، این رقابت را بین برخی دانش آموزان تسری داده است.

بررسی‌ها همچنین نشان می‌دهد در موارد معدودی برخی معلمین نیز تخلفاتی در این زمینه داشته اند و به رغم با خبر بودن از ماجرا با دانش آموزان برای تعطیل کردن کلاس‌ها همراهی کرده‌اند که پرونده تخلف آن‌ها در حال رسیدگی است.

این تحقیقات نشان می‌دهد در موارد با منشاء داخلی، علت بدحالی دانش‌آموزان منتقل‌شده به مراکز درمانی حدود ۸۰ درصد تمارض و حدود ۲۰ درصد تلقین اعلام شده است. البته در مواردی ابتلای آن‌ها به آسم، مشکلات ریوی یا قلبی هم با تحریک مواد بدبو یا استرس منجر به بدحالی شده است

در همین رابطه یک متخصص طب اورژانس در یکی از بیمارستان‌های قم به خبرنگار فارس گفت: تعدادی از دانش آموزان حاضر در بیمارستان هیچ علائمی از بیماری را نداشتند و تشخیص ما در پرونده پزشکی آن‌ها تمارض قید شد.

پزشکان و روانپزشکان مخاطب خبرگزاری فارس بعد از دیدن فیلم اظهارنظر این دانش‌آموزان و شرحی که از حال خود می‌دهند تاکید کردند که علائمی نظیر سرفه‌های خشک، حس خفگی و بی‌حس شدن دست و پا و حتی فراتر از آن بی‌هوشی و حتی حضور بیمار به بخش مراقبت‌های ویژه هم می‌تواند از جمله تأثیرات استرس بر تن باشد و این عوامل هم می‌تواند در دایره بیماری‌های روان‌تنی در نظر گرفته شود.


بیشتر بخوانید: معاون امنیتی وزیر کشور: اتفاقات اخیر در مدارس ناشی از شیطنت دانش‌آموزان بود


مهرداد شریفی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفته بود: «بیشترین مراجعات بیمارستان به دلیل ترس و نگرانی است و لذا از والدین و اولیای مدرسه تقاضا می‌شود به دانش‌آموزان آرامش داده و التهاب را بیشتر نکنند؛ چراکه شاهد هستیم که برخی از والدین دانش آموزان را به دلیل یک سرفه جزئی به بیمارستان می‌آورند».

گزارش‌ها نشان می‌دهد از چندین سال قبل نیز استفاده دانش‌آموزان از انواع بمب‌های بدبو به عنوان یک شوخی متداول شده است و این ابزار‌های شوخی در فروشگاه‌های اینترنتی به راحتی در دسترس است. برخی از دانش‌آموزان بو‌هایی که استشمام کرده‌اند را مشابه بوی همین بمب‌های بدبو یا اسپری‌های فلفل توصیف کرده‌اند. اما به نظر می‌رسد این بار سوءاستفاده و بزرگنمایی برخی رسانه‌های ضدایرانی و استفاده از واژه‌هایی نظیر «حمله شیمیایی» استرس‌ها و نگرانی‌ها را مضاعف کرده است.

ناگفته نماند در موارد اندکی برخی اقدامات خرابکارانه نیز نظیر پرتاب کپسول‌های حاوی مواد محترقه با بو‌های نامطبوع توسط عوامل بیرونی به داخل مدارس صورت گرفته بود که با تحقیقات یا بررسی دوربین‌ها این افراد شناسایی و دستگیر شده‌اند که طبق اعترافاتشان هدف آن‌ها دامن زدن به موج نگرانی‌ها و ایجاد ناامنی اعلام شده است.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۲۹
0
16
چون ماه رمضان منم روزه ام، خبرگزاری فارس!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۲۹
0
24
فارس یعنی اوج وقاحت و بی شرافتی.
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان