تاریخ انتشار: ۰۹:۰۲ - ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۵ نظر
فاضل میبدی:

حجاب از ترس دوربین و مامور دین نمی‌شود/ مسائل دولتی و ریشه‌ای را حل کنید، حجاب را به خود مردم بسپارید

فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: خانمی در خیابان از ترس ماموران یا دوربین حجابش را می‌گذارد و بعد جای دیگر که دوربین یا مامور نباشد، حجابش را برمی‌دارد، این که دین و حجاب نشد؛ بنابراین به نظرم این روش نفاق پروری است.

حجاب از ترس دوربین و مامور دین نمی‌شود/ مسائل دولتی و ریشه‎ای را حل کنید، حجاب را به خود مردم بسپارید

رویداد۲۴ محمدتقی فاضل میبدی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در خصوص راهکارهای نیروی انتظامی با بی حجابی گفت: من روشی که نیروی انتظامی اعلام کرده تا با دوربین رصد و  دستگیر کند را قبول ندارم. طبق تجربه و تحقیقاتم هیچ نوع حکم اخلاقی و شرعی وجود ندارد که با زور و تهدید باوری را به مردم تلقین کنیم. اگر شما بخواهید با زور و تهدید یک حکم اخلاقی و شرعی را به مردم تحمیل کنید، تبدیل به نفاق می‌شود.

مهمترین بخش های این گفت و گو را در ادامه می خوانید:

خانمی در خیابان از ترس ماموران یا دوربین حجابش را می‌گذارد و بعد جای دیگر که دوربین یا مامور نباشد، حجابش را برمی‌دارد، این که دین و حجاب نشد. بنابراین به نظرم این روش نفاق پروری است. در واقع ما از جامعه یک چهره بیرونی در برابر حکومت و یک چهره‌ای در خلوت به دور از حکومت می‌سازیم. اصولاً در بین فقها هیچ کس نگفته امر به معروف و نهی از منکر را با جبر، زور و تهدید بین مردم جا بیندازیم. این روش به نظر من روش درستی نیست و نتیجه معکوس دارد.

به هر حال باید این موضوع را در اختیار مردم بگذارند و در ادامه مردم را نصیحت و اندرز دهند؛ باید روش را تغییر دهند و احکام اسلام و شریعت را با جبر، زور و تهدید در جامعه تبلیغ و ترویج نکنند.

اگر مشکلات اقتصادی مملکت حل شود، بقیه مسائل حل می‌شود. یعنی به جای اینکه به مشکلات اصلی بپردازند، به مسائل فرعی مشغول هستند. مشکل کشور گرانی، تورم و اقتصاد است. اگر این را درست کنند، به نظر من باقی مسائل حل می‌شود. حجاب را به خود مردم بسپارند و مسائل دولتی و ریشه‎ای را حل کنند.

یعنی به مردم بگویند اسلام می‌گوید حجاب داشته باشید. وقتی نماز و احکام دین را به عهده خود مردم می‌گذارید، چرا درمقوله حجاب با قوه قهریه برخورد می کنید؟ این هم همانطور است. می‌شود کسی را با شمشیر به زور نمازخوان کرد؟ نماز را خود طرف باید بخواهد که بخواند. هر چیزی که در مسائل اخلاقی به سمت اجبار و تهدید رفته است، تبدیل به نفاق می‌شود.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Singapore
|
۱۰:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۲
1
15
چند تا ملا فکر می کنند معترضین به حجاب اجباری را را در گور آنها می گذارند، وای نصیب نشه، توبه......
ناشناس
|
Sweden
|
۱۰:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۲
1
20
حکومتیان خود به خوبی‌ میدانند که هم و غم آنها دین نیست، قدرت است. حجاب، کشتن کودکان و نو جوانان, مردم کوچه و بازار همه یک هدف دارد، سرکوبگری برای قدرتی‌ فاسد که فرسخ‌ها از دین و ایمان و اخلاق و مروت فاصله گرفته است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۲
4
11
آقازاده کانادا چه طورن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۲
0
14
اينها ماموران دین زدائی هستند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۲
2
1
آیات قران مربوط به قصاص و شلاق و سنگسار که دین شد تو می خواهید مشوق عبور از چراغ قرمز دین تو است می توانید تمام هوش زیر ناف و بالای نافت را جمع کنید و بگویید عبور از چراغ قرمز کدام دین است؟؟؟ دین یعنی چه؟؟
نظرات شما