تاریخ انتشار: ۱۴:۲۴ - ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۳ نظر

ورود زنان بدون حجاب به موزه‌ها ممنوع شد

اداره کل موزه‌های کشور در بخشنامه‌ای به ادارات کل میراث فرهنگی استان‌ها اعلام کرد: حضور افراد بدون رعایت حجاب اسلامی در موزه‌ها ممنوع است.

ورود زنان بدون حجاب به موزه‌ها ممنوع شد

رویداد۲۴ مهر نوشت: اداره کل موزه‌های کشور در بخشنامه‌ای به ادارات کل میراث فرهنگی استان‌ها اعلام کرد: حضور افراد بدون رعایت حجاب اسلامی در موزه‌ها ممنوع است.

مرتضی ادیب‌زاده، مدیرکل موزه‌های وزارت میراث فرهنگی در بخشنامه‌ای به مدیران اداره‌های میراث فرهنگی استان‌های کشور درباره ضرورت رعایت حجاب و عفاف در موزه‌ها و مجموعه‌های موزه‌های تحت پوشش این وزارتخانه نوشت:نظر به اهمیت پاسداری و صیانت از شئون فرهنگی و حریم امنیت عمومی جامعه در موزه‌ها و مجموعه‌های فرهنگی تاریخی از تاریخ ابلاغ این بخشنامه ورود و حضور افراد بدون رعایت حجاب اسلامی در موزه‌ها و مجموعه‌های تحت پوشش این وزارتخانه ممنوع است.

بیشتر بخوانید: درگیری بر سر حجاب در ماهان کرمان منجر به فوت یک نفر شد +فیلم

در ادامه این بخشنامه آمده است: خواهشمند است با همکاری مسئولان محلی تدابیری اتخاذ شود که موضوع با حفظ کرامت انسانی ضمن احترام کامل به هموطنان عزیز اجرا شود. مقتضی است ارائه خدمات مرتبط در ورودی موزه‌ها و مجموعه‌های موزه‌ای و نیز اجرای سیاست‌های تشویقی برای رعایت آن در حین بازدید در عالی‌ترین سطح ممکن در دستور کار قرار گیرد.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: حجاب اجباری
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
اجری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۴
1
16
از همین امروز تعدادی مشغول بکار میشوند ،؟!؟! شغل =اجاره ی چادر و روسری برای بازدید از موزه ،!!مانند ورودی اماکن زیارتگاهی که چادر اجاره میدهند ،!!! اینها هم جزو یکمیلیون شغل رییس است !!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۴
0
7
به....
خخخخ
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۵
0
4
خیلی موزه ها مشتری داشتند !!!! این چهار تا ادم را هم پراندید ،!!! خوب مردها هم با این اوصاف انجا نمیروند ،،،،ولی مشکلی نیست ،کمی از حقوق حزب الله لبنان کم کنید و به موزه دارها بدهید
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان