تاریخ انتشار: ۱۸:۴۵ - ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر

پلیس: ۸۷ واحد صنفی در راستای اجرای طرح عفاف و حجاب در آذربایجان غربی پلمب شد

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه رعایت عفاف و حجاب از جمله مطالبات آحاد مردم بوده و پلیس برابر وظیفه قانونی خود با جدیت در این راستا ورود کرده است، از پلمب ۸۷ واحد صنفی متخلف در استان خبر داد.

پلمپ مغازه

رویداد۲۴ ایرنا: سردار رحیم جهانبخش روز شنبه اظهار کرد: پلیس به استناد قانون، به عنوان مجری و ضابط قضایی و در تعاقب ابلاغیه‌های قوه قضاییه و وزارت کشور و حکم شرعی و اجتماعی در جامعه‌ای که اغلب مردم دیندار و مقید به رعایت حدود الهی هستند، ملزم به پیگیری مفاد قانون است و در این راستا برابر قانون طرح عفاف و حجاب را در راستای مطالبات اکثریت آحاد جامعه و مسوولان به اجرا گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه رعایت عفاف و حجاب از جمله مطالبات آحاد مردم است، افزود: این طرح به صورت هوشمند و برای تقویت و توسعه‌ حقوق شهروندی اجرا شده و پلیس از مشارکت و همراهی آحاد مردم در ارتقای امنیت عمومی قدردانی می‌کند.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی با اشاره به اقدامات پلیس در حوزه فضای مجازی، اضافه کرد: با اشراف سایبری پلیس و اجرای طرح‌های عملیاتی مختلف هر گونه فعالیت مجرمانه پیرامون اشاعه و ترویج فحشا و موارد سوء اخلاقی رصد شده و برخورد با مرتکبان و مجرمان در دستور کار پلیس قرار دارد.


بیشتر بخوانید: اجرای طرح عفاف و حجاب در متروی تهران + فیلم


سردار جهانبخش ادامه داد: از ۲۶ فروردین تاکنون یک هزار و ۸۵۱ فقره بازدید از واحدهای صنفی صورت گرفت که به یک هزار و ۳۷۶ واحد تذکر شفاهی داده شد و از ۳۸۸ واحد صنفی هم تعهد کتبی اخذ شد.

به گفته وی، همچنین تعداد پنج هزار پیامک تذکر به رانندگان خودروها که موضوع عفاف و حجاب را رعایت نمی‌کردند، ارسال شده است.

سردار جهانبخش با اشاره به اینکه برابر قانون و تدابیر ابلاغی آن دسته از خودروهایی که سرنشینان آن اقدام به کشف حجاب کنند در ابتدا تذکر و در صورت تکرار خودرو توقیف و واحدهای صنفی متخلف نیز به همین شیوه پلمب خواهند شد، گفت: مردم استان طی چند روز گذشته استقبال گسترده‌ای از طرح‌های پلیس داشته‌اند که در این خصوص از همکاری خوب شهروندان و اقشار مختلف قدردانی می‌کنم.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
0
6
اشتغال زایی به سبک حکومت یک دست
یک میلیون اشتغال زدایی در سال
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان