تاریخ انتشار: ۱۱:۴۶ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
علی صوفی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب:

تکرار می‌کنم خاتمی در تاریخ انتخابات ماند؛ دیگر هم تکرار نخواهد کرد

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: «تکرار می‌کنم» آقای خاتمی در تاریخ انتخابات مانده است. همین عبارت سرنوشت انتخابات را دگرگون کرد. اما خود او هم گفته است که «تکرار می‌کنم» را نخواهد گفت و در انتخابات آتی مجلس هم قطعا، اثری از تکرار خاتمی نمی‌بینیم.

تکرار می‌کنم خاتمی در تاریخ انتخابات ماند؛ دیگر هم تکرار نخواهد کرد
رویداد۲۴ علی صوفی، فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: در انتخابات آتی مجلس قطعا اثری از تکرار خاتمی نمی‌بینیم به گفته خود او، شرایط لازم برای تکرار دیگری وجود ندارد.

به گزارش منیبان، بخش‌هایی از گفت و گوی صوفی را در ادامه می‌خوانید:

اصلاح طلبان در رابطه با انتخابات هنوز جلسه‌ای نگذاشته اند و نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان که جبهه اصلاحات بود در حال شکل گیری مرحله جدید اش است.

در حال حاضر اصلاح طلبان به نهاد اجماع ساز خود شکل نداده اند که بخواهند راجع به انتخابات صحبت کنند. البته اگر هم شکل بگیرد انتخابات به این زودی در دستورکار جبهه اصلاحات به دلایلی همیشگی قرار نخواهد گرفت.

یکی از آن دلایل این است که اصلاح طلبان بر خلاف اصولگرایان که از ناحیه نظارت استصوابی و تایید صلاحیت‌ها خیال راحتی دارند، به شدت وضعیتی متزلزل دارند و این متغیر یعنی تعیین کاندیدا برای اصلاح طلبان غیر قابل کنترل است، ولی برای اصولگرایان متغییری قابل کنترل است و آن‌ها با اطمینان کامل می‌توانند حتی قبل از شروع یک مجلس برای مجلس بعدی هم تصمیم بگیرند.

من اشکال جدی در رهبری اصلاحات نمی‌بینم. حتما اقای خاتمی ملاحظاتی دارند و نمی‌توانند و به او اجازه نمی‌دهند که همواره در صحنه سیاسی تاثیر گذار باشد وگرنه او هم می‌تواند در سطح بین المللی تاثیر گذار باشد و هم در عرصه داخلی تاثیرگذار باشد.

همه ما می‌دانیم که چه مسائلی برای ایشان پیش می‌آورند و چقدر نگران تاثیرگذاری ایشان هستند. «تکرار می‌کنم» ایشان در تاریخ انتخابات مانده است. همین عبارت سرنوشت انتخابات را دگرگون کرد. اما خود او هم گفته است که «تکرار می‌کنم» را نخواهد گفت و در انتخابات آتی مجلس هم قطعا، اثری از تکرار خاتمی نمی‌بینیم به گفته خود او، شرایط لازم برای تکرار دیگری وجود ندارد.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
کیقباد ساسانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۳
1
1
آقای خاتمی نه تنها نباید تکرار کند بلکه باید کم کم فکر اینکه ایاتشییع جنازه آبرومندی خواهد داشت فکر کند
نظرات شما
نظرسنجی
پیش‌بینی شما از آینده قیمت دلار چیست؟
پیشخوان