تاریخ انتشار: ۱۶:۳۳ - ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲

ایران در بین گران‌ترین تیم‌های آسیا/ قلعه نویی در میان ارزان‌ترین‌ها

ارزش تیم‌های ملی شرکت کننده در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ قطر مشخص شد.

ایران در بین گران‌ترین تیم‌های آسیا/ قلعه نویی در میان ارزان‌ترین‌ها

رویداد۲۴ نشریه «الاقتصادیه» عربستان در گزارشی به ارزش تیم های ملی شرکت کننده در مرحله گروهی جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ قطر پرداخت.

تیم ملی کشورمان که در قرعه کشی مرحله گروهی در گروه سوم با تیم های ملی امارات، هنگ کنگ و فلسطین قرار دارد با ارزش ۴۶.۲ میلیون یورو سومین تیم ملی گران قیمت آسیا انتخاب شد.

بر اساس آخرین آمار وب سایت «ترانسفر مارکت» ارزش کل تیم های شرکت کننده در جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ قطر بالغ بر ۶۱۳.۲ میلیون یورو است. کره جنوبی با ۱۷۴.۸۳ میلیون یورو، ژاپن با ۱۶۶.۵۸ میلیون یورو، ایران با ۴۶.۲ میلیون یورو به ترتیب تیم های اول تا سوم ارزشمند این جام به شمار می آیند.

ارزش بقیه تیم های شرکت کننده در جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ به ترتیب زیر است:

استرالیا با ۴۱.۹ میلیون یورو، ازبکستان با ۲۶.۷ میلیون یورو، امارات با ۱۸.۵۵ میلیون یورو در رتبه های بعدی قرار دارند. تیم عربستان با ۱۴.۵۵ میلیون یورو در رده هفتم، سوریه ۱۱.۹۳ میلیون یورو در رده هشتم، چین ۱۰.۸ میلیون ، اردن ۹.۷۵ میلیون یورو، تایلند ۹.۰۸ میلیون، عراق ۸.۱۳ میلیون، بحرین با ۷.۳ میلیون، اندونزی با ۷.۲ میلیون، لبنان با ۶.۹۸ میلیون، ترکمنستان با ۶.۶۵ میلیون، عمان ۶.۳ میلیون، قطر با ۶.۳ میلیون، مالزی با ۶.۱۳ میلیون، هند با ۶.۱ میلیون، قزاقستان با ۵.۵ میلیون، فلسطین با ۵.۲۸ میلیون و هنگ کنگ با ۴.۱ میلیون در رده بعدی قرار دارند.

با نگاه به گروه بندی جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ گروه شاگردان قلعه نویی با حضور تیم های ملی امارات، فلسطین و هنگ کنگ ارزان ترین و بی ارزش ترین گروه به شمار می آید.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما
پیشخوان