تاریخ انتشار: ۰۹:۰۶ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر

حل‌وفصل ۲ پرونده مهم اختلافی ایران و آژانس

در جریان مذاکرات فنی اخیر میان سازمان انرژی اتمی کشورمان و آژانس بین المللی انرژی اتمی، پرونده یکی از مکان‌های ادعایی مطروحه آژانس (موسوم به آباده) حل‌وفصل شده است.

حل‌وفصل ۲ پرونده مهم اختلافی ایران و آژانس
رویداد۲۴ به گزارش منابع آگاه، در جریان مذاکرات فنی اخیر میان سازمان انرژی اتمی کشورمان و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، پرونده یکی از مکان‌های ادعایی مطروحه آژانس (موسوم به آباده) حل‌وفصل شده است. به این ترتیب، این دومین پرونده از مکان‌های ادعایی از سوی آژانس است که بسته می‌شود.

همچنین ادعاهای آژانس در خصوص کشف ذرات اورانیوم با غنای ۸۳/۷ نیز با توضیحات فنی ایران حل و فصل شده است.

سفر رافائل گروسی اسفند ماه سال گذشته و دیدار و مذاکره وی با مقامات عالی‌رتبه کشورمان به ویژه دیدار با آیت‌الله رئیسی که طی آن رئیس جمهور با بیان اینکه ایران بر اساس حسن نیت و وفای به عهد بالاترین سطح همکاری‌ها با آژانس را داشته و در صورت داشتن نگاه کاملاً حرفه‌ای و پرهیز از تاثیرپذیری آژانس از قدرت‌های سلطه‌گر، این همکاری‌ها می‌تواند ادامه و توسعه یابد از مهمترین دلایل فضای مثبت به وجود آمده می‌باشد.

چنانچه قدرت‌های سلطه‌گر فضای مثبت به وجود آمده را با برنامه‌های سیاسی خود از بین نبرند همکاری‌های ایران و آژانس در قالب رویکرد جدید که محورهایی از آن در بیانیه مشترک تبلور بافته است می‌تواند بیش از پیش توسعه یابد.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۹:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
0
0
تحریم های ایران فقط با زور کلاهک هسته ایی لغو خواهد شد.
امریکا هم فقط زبان زور را می فهمد
جمهوری اسلامی دقیقا برعکس عمل کرده و زور خودش را کاهش داده و از دلار ۸۰۰ تومان سال ۸۸ رسیدیم به دلار ۸۰۰۰۰ تومانی.
نظرات شما
پیشخوان