تاریخ انتشار: ۰۹:۰۶ - ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۲ نظر

نماینده مجلس: ۹۰ درصد مردم موافق اجرای لایحه حجاب هستند

مهدی سعادتی، نماینده مجلس در مورد لایحه حجاب و عفاف گفت: نقش خانواده‌ها نیز در این بین مهم است و مردم نیز اخیرا طبق نظرسنجی‌ها نزدیک نود درصد موافق اند که این قانون اجرا شود. برهنگی در همه جا خلاف است و دهن کجی به قانون پسندیده هیچکس نیست. انشالله مجلس بتواند دور از هیجانات سیاسی در این زمینه موفق شود.

نماینده مجلس: ۹۰ درصد مردم موافق اجرای لایحه حجاب هستند
رویداد۲۴ انتخاب نوشت: لایحه پرمناقشه حجاب بالاخره توسط دولت تهیه شده، اما گویا به مجلس ارسال نشده است. لایحه فوق که عمدتا جریمه‌های نقدی را برای حجاب در نظر گرفته مورد انتقاد برخی اصولگرایان نیز قرار گرفته است و خواهان برخورد جدی‌تر با حجاب هستند.

مهدی سعادتی، نماینده مجلس، درباره پیگیری لایحه حجاب در مجلس گفت: موضوع حجاب یک مسئله شرعی است و از صدر اسلام تاکنون جز فرهنگ دینی مردم بوده است. تا الان که من با شما صحبت می‌کنم این لایحه هنوز به مجلس نیامده است، یک سری انتقاداتی وجود داشت که رئیس قوه قضاییه درباره اختیارات ضابطین پاسخ داد، مجلس نیز روی این مسائل حساس است و دنبال این است که به محض ارسال به مجلس پیگیری آن را با فوریت بررسی کند، اگر مشکلاتی هم باشد مردم نگران نباشند، مجلس متعلق به مردم است و نمایندگان نظرات آن‌ها را در کمیسیون‌های مختلف در نظر دارند تا اشکالات برطرف شود. کشور ما قانون دارد، اما قانون باید جامع‌تر باشد.

وی درباره جزئیات لایحه‌ی حجاب افزود: حضرت آقا یک بار فرمودند قانون اگر بد هم باشد بهتر از بی قانونی است، ذکر مصادیق نیز در قانون مهم است. لایحه حجاب هم صرفا جریمه نقدی نیست، بخشی تذکرات است، برخی محدودیت هاست که دستگاه‌های مرتبط باید نظارت کنند مانند حجاب در ادارات و دانشگاه‌ها و... بخش دیگر نیز خدمات اجتماعی است که محدودیت‌هایی در آن ذکر شده است.

وی افزود: همه عوامل باید دست به دست هم دهند، از تذکر شفاهی تا کتبی و جریمه و حتی بحث‌های تشویقی با هم باشد. نقش خانواده‌ها نیز در این بین مهم است و مردم نیز اخیرا طبق نظرسنجی‌ها نزدیک نود درصد موافق اند که این قانون اجرا شود. برهنگی در همه جا خلاف است و دهن کجی به قانون پسندیده هیچکس نیست. انشالله مجلس بتواند دور از هیجانات سیاسی در این زمینه موفق شود.

سعادتی گفت: مبنای حجاب یک امر شرعی و قدیمی در فکر و ذات و فرهنگ مردم ماست. من معتقدم که می‌توانیم برای این مسیر را برنامه ریزی درست و همه جانبه داشته باشیم. ما وظایف مختلف در این زمینه برای وزارتخانه‌ها تعیین کرده بودیم که الان با این لایحه امیدواریم بتوانند موفق باشند.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: حجاب اجباری
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۴
0
5
این نود درصد چگونه نظر سنجی شده ؟ میشه توضیح دهید .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۴
0
4
اینم همکلاسی رئیسی بوده و معلم ریاضیشون یکی بوده, احتمالاهشت و نه دهم درصد بوده , رندش کرده شده نود درصد
نظرات شما
پیشخوان