تاریخ انتشار: ۱۹:۴۳ - ۰۲ تير ۱۴۰۲

ریزش مرگبار یک ساختمان در شهر گلستان

فرماندار شهرستان بهارستان از ریزش ساختمان ۳ طبقه در شهر گلستان در پی عملیات ساخت‌وساز ساختمان مجاور خبر داد و گفت: احتمال وجود چندین نفر از ساکنان زیر آوار وجود دارد که تیم‌های امدادی در حال آواربرداری هستند.

ریزش مرگبار یک ساختمان در شهر گلستان

رویداد۲۴ عبدالله نوحی با بیان اینکه عملیات ساخت‌وساز یک ساختمان در شهر گلستان منجر به حادثه شد اظهار داشت: ساختمان ۳ طبقه قدیمی در بافت فرسوده و در جوار ملکی که در حال ساخت‌وساز و گودبرداری بود، فروریخته است.

وی به تخریب کامل ساختمان اشاره کرد و افزود: احتمال وجود چندین نفر زیر آوار وجود دارد که تیم‌های امدادی در حال آواربرداری هستند. در ادامه سیدمحمد میرزمانی شهردار گلستان در گفتگو با خبرگزاری تسنیم گفت: یک ساختمان ۳ طبقه و مستهلک صبح امروز به‌علت عدم استحکام بنا در حین پی‌کنی یک و نیم متری ساختمان همجوار ریزش کرد.

وی به حضور دادستان و فرماندار بهارستان در محل حادثه اشاره کرد و افزود: علاوه بر مسئولان تیم‌های امدادی و سگ‌های زنده‌یاب در محل حادثه حضور دارند.

شهردار گلستان در پایان تأکید کرد: اخبار تکمیلی این حادثه متعاقباً از طریق رسانه‌ها به نظر مردم خواهد رسید. گفتنی است شاهدان محلی از حضور یک زن جوان و یک فرزندش در زیر ساختمان آوار شده خبر می‌دهند.

فوت یک نفر در ریزش ساختمان شهر گلستان

مصطفی مطلب‌نژاد رئیس بیمارستان امام حسین (ع) بهارستان در گفتگو با خبرگزاری تسنیم در بهارستان، با اشاره به حادثه ریزش ساختمان ۳ طبقه اظهار داشت: زن جوان مادر خانواده ساکن در ساختمان آوار شده به علت جراحات شدید جان خود را در حادثه ریزش ساختمان از دست داد.

وی افزود: نیرو‌های امدادای و عملیاتی فرزند این مادر را زنده از زیر آوار بیرون کشیدند و در حال حاضر با انتقال به بیمارستان تحت نظر پزشک است.
رئیس بیمارستان امام حسین (ع) بهارستان حال عمومی کودک را مطلوب اعلام کرد و گفت: یکی از نیرو‌های امدادی در حین انجام وظیفه از ناحیه کمر دچار آسیب شده است که در بیمارستان بستری و تحت مراقبت‌های پزشکی قرار دارد.


بیشتر بخوانید: فاجعه ریزش ساختمان‌های ایران از دهه‌ی ۹۰ تاکنون


مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران نیز در گفتگو با مهر: تا این لحظه ۳۱ نفر در این سانحه حادثه دیده اند، که پنج نفر از این افراد فوت کرده‌اند و ۲۶ نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند. متاسفانه حال تعدادی از مصدومان وخیم است.

۲ نفر دستگیر شدند

سید‌امیر احمدی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بهارستان در گفتگو با خبرگزاری تسنیم در بهارستان، با تأیید فوت یک زن جوان در حادثه ریزش ساختمان در شهر گلستان اظهار داشت: خوشبخانه با عملیات امداد و نجات یک کودک از زیر آوار زنده بیرون آمد.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی در رابطه با ترک فعل مسئولین در رابطه با ریزش ساختمان ۳ طبقه در شهر گلستان ورود خواهد کرد افزود: مهندس ناظر و مالک ساختمان به علت عدم رعایت اصول ایمنی ساخت‌وساز بازداشت شده‌اند تا تحقیقات در این رابطه تکمیل شود.

دادستان بهارستان به تخریب اسباب و اثاثیه ساکنان ساختمان ۳ طبقه اشاره کرد و گفت: دیگر ساختمان‌های همجوار این ملک تخلیه و انشعابات آن تا اطلاع ثانوی قطع شده است.

احمدی تصریح کرد: کارشناس در حال حاضر با بررسی جوانب فنی به دنبال اعلام نظر کارشناسی آوار ساختمان و خسارت‌های جانبی آن هستند. بازپرس پرونده بررسی حادثه و اتفاقات آن را آغاز کرده است و پس از تکمیل پرونده جزییات آن از طریق رسانه برای آگاه مردم اعلام خواهد شد.

دادستان شهرستان بهارستان در پایان خاطرنشان کرد: تمامی برخورد‌ها و مقابله با ساخت‌وساز‌های غیرمجاز پیشگیری از حوادث این‌چنینی است که انتظار می‌رود دستگاه‌های ذی‌ربط و شهرداری‌ها نظارت خود در حوزه ساخت‌وساز‌ها بیشتر کنند.

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: اخبار حوادث
نظرات شما