تاریخ انتشار: ۱۱:۴۹ - ۰۹ تير ۱۴۰۲

پیدا شدن احتمالی بقایای انسانی در لاشه زیردریایی تایتان

گارد ساحلی آمریکا می‌گوید: آنچه که به نظر می‌رسد بقایای انسانی باشد در میان قطعات یافت‌شده از زیردریایی تایتان که هفته گذشته در آب‌های اقیانوس اطلس دچار سانحه شد، پیدا شده است.

پیدا شدن احتمالی بقایای انسانی در لاشه زیردریایی تایتان

رویداد۲۴ به گزارش ایسنا به نقل از سی ان ان، خدمه امداد و نجات چهار روز بعد از آنکه زیردریایی تایتان به اعماق اقیانوس رفت و ناپدید شد، قطعاتی از بقایای این شناور را در کف اقیانوس یافتند.

گارد ساحلی آمریکا می‌گوید پنج سرنشین آن احتمالا در اثر یک انفجار فاجعه‌بار در جا کشته شده‌اند.

بنابر اعلام خبرگزاری رویترز و سایر رسانه‌ها، قطعات بقایای این شناور به ساحل آورده شد و با استفاده از جرثقیل در بندری در نیوفاندلند در شرق کانادا تخلیه شد.

تصویر منتشر شده یک قطعه فلزی بزرگ سفید و لاشه‌ای با کابل‌های آویزان را نشان می‌دهد.

گارد ساحلی آمریکا قصد دارد با مقامات تحقیقاتی کشور‌های مرتبط برای تجزیه و تحلیل دقیق این قطعات یافت شده همکاری کرده و علت این حادثه را مشخص کند.

زیردریایی تایتان یکشنبه گذشته (۱۸ ژوئن) برای سفر به عمق دریا و بازدید از بقایای کشتی تایتانیک به آب انداخته شد و مدت کوتاهی پس از آن، تماس آن با کشتی مادر قطع شد.

بسیاری از کارشناسان پیش از حادثه تایتان که «درون پاشی یا انفجار از درون» (Implosion) عنوان شده، درباره نحوه نوآوری در ساخت این زیردریایی ابراز تردید کرده بودند؛ از جمله استفاده از فیبر کربنی در بدنه آن.

«استاکتن راش»، مدیرعامل شرکت «اوشن‌گیت» که خود در میان پنج جان باخته زیردریایی تایتان است، بار‌ها هشدار‌هایی که نسبت به ایمنی این زیردریایی کوچک و استفاده از بدنه کربنی برای ساخت آن را دریافت کرده بود، نادیده گرفته و آن‌ها را «بی‌پایه» خوانده بود.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: اخبار حوادث
نظرات شما