تاریخ انتشار: ۱۸:۱۵ - ۱۵ تير ۱۴۰۲

قیچی باغبانی و راهنمای انتخاب بهترین قیچی باغبانی برای شما

قیچی باغبانی یکی از ابزار هایی است که باغبان ها و افرادی که از گل و گیاهان محافظت می کنند، از استفاده می کنند. گیاه برای رشد بهتر علاوه بر خاک، اب و نور کافی نیاز به هرس شدن دارد. در گیاهان قیچی باغبانی برای هرس کردن شاخه ها از جمله درخت، بوته و گل مورد استفاده قرار می گیرد. هرس کردن شاخه های درختان میوه توسط این قیچی ها سبب افزایش باردهی درخت می شود.

رویداد۲۴ قیچی باغبانی از مهم ترین وسایلی است ‌که یک باغبان جهب محافظت و نگهداری از باغچه و باغ خود از ان استفاده‌ می کند. قیچی باغبانی برای سهولت باغبان ها جهت بریدن شاخ و برگ ها و نیز باغبانی بسیار مناسب است و با توجه به نیاز باغبان ها در انواع مختلف تولید و بازار عرضه‌ می گردد.

قیچی باغبانی و راهنمای انتخاب بهترین قیچی باغبانی برای شما

در ادامه ی این مطلب قصد داریم شما عزیزان را با موضوعات مختلفی درباره‌ ی قیچی باغبانی اشنا کنیم بنابراین با ما همراه باشید تا مطالب مفیدی را درباره ی انواع قیچی باغبانی، نحوه ی نگهداری و محافظت از آن و کاربرد های این محصول در اختیار شما قرار دهیم.

در صورت نیاز به خرید قیچی باغبانیشپا عزیزان می توانید با مطالعه ی قیمت قیچی باغبانی، راهنمای انتخاب و خرید آن و همچنین خرید و فروش این محصول پر کاربرد، بهترین و با کیفیت ترین محصول را به راحتی و بدون هیج گونه دردسری با توجه‌ به نیاز خود در انواع مختلف برای باغچه و یا باغ خود فراهم کنید.

معرفی قیچی باغبانی

قیچی باغبانی یکی از ابزار هایی است که باغبان ها و افرادی که از گل و گیاهان محافظت می کنند، از استفاده می کنند.

گیاه برای رشد بهتر علاوه بر خاک، اب و نور کافی نیاز به هرس شدن دارد. در گیاهان قیچی باغبانی برای هرس کردن شاخه ها از جمله درخت، بوته و گل مورد استفاده قرار می گیرد. هرس کردن شاخه های درختان میوه توسط این قیچی ها سبب افزایش باردهی درخت می شود.

قیچی باغبانی دارای دسته ی ارگونومیک و بدون ايجاد خستگی در استفاده ی طولانی مدت می باشد.این قیچی ها از دسته ی آلومینیوم و روکش پی وی سی ساخته شده اند و همچنین مجهز به تیغه ی فولادی می باشند.

بررسی انواع قیچی باغبانی   

قیچی باغبانی از لحاظ نوع عملکرد به انواع مختلفی تقسیم می شود. در این بخش به انواع مختلف قيچي باغبانی و خصوصیات هر کدام به صورت جزئی می پردازیم.

 • قیچی باغبانی جغجغه ای: این نوع قیچی به خاطر چرخ جغجغه ای که دارد با وارد کردن نیروی بسیار کمی شاخه های بسیار ضخیم را برش می دهد.
 • قیچی باغبانی سر ساخه زن: دارای یک تیغه ی مشابه ویگر قیچی های باغبانی است که به یو دسته ی تقریبا بلند متصل می باشد و باغبان می تواتد با ایستادن پایین درخت به کمک میله ای که به قیچی‌ متصل استو شاخه هایی که به سمت بالا اند را هرس کتد.
 • قیچی باغبانی هرس: این نوع قیچی دارای میله های بلتددتر است و همچنین تیغه های قوی تری را برای هرس کردن شاخه های ضخیم دارد.
 • قبچی باغباني شمشاد زن: برای هرس کردن پرچین ها از قیچی باغبانی شمشاد زن استفاده می شود. این قیچی دارای دسته های بلندی است و برای شکل دادن به بوته ها مناسب می باشد.
 • قیچی باغبانی چمن زن: این نوع قیچی جهت کوتاه کردن چمن و گیاهانی که شاخه های ضخیم و محکمی ندارند مورد استفاده قرار می گیرد.
 • قيچي باغبانی شارژی: این نوع قیچی ها به علت این که برقی هستند فشار دست را جهت کوتاه کردن شاخه ها بسیار کم کرده و می توانند شاخه هایی تا ضخامت ۲۵ میلی متر را برش دهند.

شیوه ی نگهداری از قیچی باغبانی   

 • اگرچه این قیچی ها در محیط های مرطوب دچار زنگ زدگی نمی شوند و بسیار مقاوم اند انا توصیه می شود ان ها را در محیط های خشک قرار دهید.
 • قیچیهای باغبانی در اشکال و انواع مختلفی طراحی شده‌ اند که هر کدام کاربرد و عملکرد خاص خود را دارا می باشد.
 • توصیه می شود از یک نوع قیچی باغبانی برای تمام کار ها استفاده نشود زیرا هر کدام از انواع آن ها برای کار خاصی طراحی و به بازار عرضه شده اند.
 • هنگام خرید این قیچی ها از چفت شدن دو لبه ی آن مطمئن شوید تا در صورت عدم استفاده خطری شخصی را تهدید نکند.
 • ‌خرید یک قيچي باغبانی مجهز به قفل برای تضمین ایمنی پیشنهاد می شود.
 • توصیه می شود که در بازه‌ زمانی های مختلف و به طور منظم پیچ تعبیه شده بر روی این قیچی ها را روغن کاری کنید و از فرو بردن قیچی درون خاک خودداری کنید.

قیمت قیچی باغبانی

قیمت در انتخاب و خرید قیچی باغبانی از عوامل مهمی است که هنگام خرید این محصول بایستی در نظر گرفته شود. در تعیین قیمت قیچی باغبانی عوامل مختلفی مؤثر هستند که در این قسمت این عوامل ذکر می کنیم.

قیچی باغبانی و راهنمای انتخاب بهترین قیچی باغبانی برای شما

مدل قیچی و کشوری که در آن ساخته شده است از جمله عوامل مهمی اند که در تعیین قیمت قیچی باغبانی بسیار تاثیر گذار می باشند.

از دیگر عوامل مهم می توان به تعداد خرید مشتری و مشخصات فنی این محصول اشاره نمود که در قیمت گذاری قیچی باغبانی تاثیر بسزائی دارند.

قیچی باغبانی با توجه به ویژگی ها و کاربرد های منحصر به فردی که دارا می باشد مسبت به قیچی دستی از قیمت بالاتری برخوردار است.

راهنمای انتخاب و خرید قیچی باغبانی

در خريد اینترنتی قیچی باغبانی توجه به یکسری موارد بسیار حائز اهمیت است. به مشتریان گرامی توصیه می کنیم پیش از اقدام به تهیه ی این محصول به توضیحات این بخش توجه فرمایید.

پیش از هر چیز به دنبال سایت و یا فروشگاه اینترنتی معتبر و قابل اطمینان باشید. با توجه به این که این قیچی ها دارای انواع مختلفی هستند بایستی مشخص کنید کهددر چه زمینه ای می خواهید از اين محصول استفاده کنید.

توجه به جنس تیغه از دیگر نکات مهم است و درواقع جنس تیغه ی قيچي باغبانی باید به گونه ای باشد که در محیط های مرطوب دچار زنگ زدگی و تخریب نشود.

تیزی و ضخامت قیچی باغبانی از دیگر مواردی اند که توجه به آن ها ضروری است. هر چقدر میزات تیزی و ضخامت این قیچی ها بیشتر باشد عملورد بهتری خواهند داشت و برگ و ساقه ها را به راحتی و اسانی برش می دهند.

قیچی باغبانی و راهنمای انتخاب بهترین قیچی باغبانی برای شما

قیچی باغبانی مد نظر باید به گونه طراحی شده باشد که باغبان به راحتی و سهولت بتواند از آن استفاده کند. وزن قیچی نیز از نکات حائز اهميت هنگام خرید این محصول است و درواقع هر چقدر که وزن آن بیشار باشد استفاده از آن دشوار تر خواهد بود.

خرید و فروش قیچی باغبانی  

امروزه فروشگاه های انلاین و شرکت های بسیاری جهت تولید و عرضه ی قیچی باغبانی اقدام کرده و این محصولات را در بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت تولید می کنند. فروشگاه اینترنتی ابزار میهن از بهترین فروشگاه ها است و نیز جز سایت های اینترنتی معتبر و قابل اطمینان می باشد.

فروشگاه اینترنتی ابزار میهن از بزرگترین و بهترین ابزار فروشی تهران می باشد در زمینه ی تولید ابزار و محصولاتی نظیر ابزارآلات باغبانی، ابزارآلات برقی، ابزارآلات دستی، ابزارآلات گاراژی و غیره فعالیت می کند. ابزار فروشی میهن همیشه فعال است و بالا بودن کیفیت و کارایی محصولات خود را تضمین می کند و با نازل ترین‌ قیمت به مشتريان محترم عرضه می کند.

از دیگر محصولات این فروشگاه‌ اینترنتی معتبر می توان به اقلام مصرفی ابزار از جمله چسب سیلیکون، چسب چوب، چسب آکواریوم، اره سامورایی درخت بر، متر، فرز، فرز انگشتی، مینی فرز، صفحه گرانیت بر، سنباده پوسات، کیف ابزار، جعبه ابزار، جک خودرو، چسب دو قلو، فاز متر، سیم لخت کن، صفحه سنگ‌ بر، چسب ۱۲۳، چسب کاشی، چسب سرامیک، اسپری رنگ نسوز، کمپرسور هوا، پروفیل بر، بلوور، بتن کن و غیره اشاره کرد.

در صورت نیاز به خرید و یا اطلاعات بیشتر به سایت ابزار فروشی ابزار میهن مراجعه کنید .

برچسب ها: اخبار اقتصادی
نظرات شما