تاریخ انتشار: ۱۴:۰۷ - ۱۹ تير ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
مشاور امنیت ملی کاخ سفید:

مذاکرات غیرمستقیم با ایران برای آزادی شهروندان آمریکایی در جریان است

مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت که مذاکرات غیر مستقیم با ایران به منظور آزاد کردن شهروندان آمریکایی زندانی در ایران در جریان است.

مذاکرات غیرمستقیم با ایران برای آزادی شهروندان آمریکایی در جریان است
رویداد۲۴ جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید درگفت‌وگو با شبکه صدای آمریکا خاطر نشان کرد که دولت جو بایدن با هدف آزاد کردن آمریکایی‌های بازداشت‌شده در ایران، با جمهوری اسلامی «مذاکرات غیرمستقیم» دارد.

به گزارش ایسنا، جیک سالیوان در ادامه اظهار داشت: ما به‌طور غیرمستقیم با ایران تماس داشته‌ایم و هیچ مذاکره مستقیمی بر سر موضوع هسته‌ای یا بازداشت‌شدگان وجود ندارد. ما از این دست گفتگو‌های غیرمستقیم در مورد بازداشت‌شدگان داشته‌ایم؛ زیرا این وظیفه ما است که تلاش کنیم شهروندان آمریکایی را به خانه بازگردانیم.

این مقام کاخ سفید افزود: بنابراین، ما با هر دولتی به هر نحوی که بتوانیم، صحبت می‌کنیم، مانند کاری که با دولت روسیه درباره آمریکایی‌های بازداشت‌شده انجام می‌دهیم.

سالیوان این مذاکرات را در راستای «تلاش برای یافتن راه‌حلی برای بازگرداندن شهروندان آمریکایی به خانه» توصیف کرد و گفت: در حال حاضر هیچ خبر جدیدی در مورد این که ما به نتیجه خاصی رسیده باشیم، ندارم.

در حال حاضر سه شهروند ایرانی-آمریکایی به نام‌های عماد شرقی، مراد طاهباز و سیامک نمازی و یک ایرانی دارای اقامت دائم آمریکا به نام شهاب دلیلی در ایران زندانی هستند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۹
0
0
دوشنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۵
آمریکایی‌هـا در یـک جاهایی تهدیـد می‌کنند‌، در برخـی مواقع دیگر دم از دیپلماسـی و ادامه مذاکرات می‌زنند. ظاهرا در بین خود آمریکایی‌ها هم درباره احیای برجام اختلاف‌نظرهای زیادی وجود دارد. یعنی با خودشان هم نمی‌دانند چند چند هستند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۹
0
0
حل و فصل سیاسی، تنها راه پایان دادن به بحران اوکراین است. کمک، حمایت و پشتیبانی نظامی آمریکا، غرب و ناتو به طور کامل به اوکراین هم باید قطع شود.
نظرات شما