تاریخ انتشار: ۱۴:۱۶ - ۲۱ تير ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۸ نظر
گزیده بیانات رهبر انقلاب در دیدار مبلغان و طلاب:

پشت صحنه تبلیغات دشمن را بشناسید/ در تبلیغ به مبانی فکری جبهه مقابل حمله کنید

جمعی از مبلغان و طلاب حوزه‌های علمیه سراسر کشور صبح امروز (چهارشنبه) با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) با آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

پشت صحنه تبلیغات دشمن را بشناسید/ در تبلیغ به مبانی فکری جبهه مقابل حمله کنید

رویداد۲۴ به گزارش ایسنا، گزیده بیانات ایت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در این دیدار به شرح زیر است:

* اگر در حوزه از اهمیت تبلیغ غفلت شود دچار استحاله فرهنگی می‌شویم

 نسبت به تبلیغ نگرانم / تبلیغ در نگاه حوزه علمیه باید در مرتبه اول باشد

با اطلاعاتی که به من میرسد از جهات مختلف، نسبت به تبلیغ نگرانم. این قدر ظرفیت تبلیغ در این کشور انبوه و متراکم و گسترده است که ما اگر چندین برابر آن مقداری که کار میکنیم هم کار کنیم، به نظرم این ظرفیت پر نمیشود.

هم به تبلیغ احتیاج داریم، هم به موعظه احتیاج داریم، هم به تحقیق احتیاج داریم. امروز نگاه رایج در حوزه‌های علمیه این است که تبلیغ در مرتبه‌ی دوم قرار دارد، مرتبه‌ی اول چیز‌های دیگر است مقامات علمی و امثال اینها؛ مرتبه‌ی دوم تبلیغ است و ما از این نگاه باید عبور کنیم؛ تبلیغ مرتبه‌ی اول است.

 در تکثر رسانه‌ای، صدای انتقال معارف نسلی و خانوادگی در انزوا قرار گرفته است

امروز سطح آگاهی عمومی جوان و غیرجوان با گذشته قابل مقایسه نیست. بنده همه‌ی عمرم تقریباً، عمر تبلیغی‌ام شصت سال، بیشتر با جوان‌ها گذشته. آن روز هم فکر بچه‌ها خوب بود، جوان‌ها خوشفکر بودند، اما با امروز قابل مقایسه نبود. سطح فکر بالا رفته.

علاوه بر اینکه سطح فکر جوان ما، نوجوان ما، مخاطب ما بالا رفته یک آفتی هم وجود دارد و آن اینکه در این آشفته بازار صدا‌های مختلف فضای مجازی و تکثر رسانه‌ای که وجود دارد این تکثر رسانه‌ای در این صدا‌های گوناگون، یک صدا در انزوا قرار گرفته و آن صدای انتقال معارف نسلی و خانوادگی است. پدرها، مادر‌ها خیلی چیز‌ها را به بچه‌هایشان یاد می‌دادند. در این غوغای تکثر رسانه‌ای این صدا ضعیف شده.

 پشت صحنه تبلیغات دشمن را بشناسید / در تبلیغ به مبانی فکری جبهه مقابل حمله کنید

تبلیغ صرفاً پاسخگویی به شبهه نیست، موضع دفاعی نیست.

این کار، لازم است. اما فقط این نیست. طرف مقابل مبانی فکری دارد باید به او حمله کرد

در تبلیغ موضع تهاجم لازم است.

این لازمه‌اش شناخت صحنه است یعنی شما باید بدانید که وقتی با انبوه شبهه در ذهن جوان‌ها مواجه میشوید با کی طرفید، ما با کی طرفیم حالا فرض کنید که یک شبهه‌ای را فلان سرمقاله نویس یا فلان ستون نویس فلان روزنامه یا فلان مثلاً توئیت‌زن توی فلان شبکه فلان چیزی را مطرح کرده ما با کی طرفیم؟ این کیست؟ آیا این خودش است که این کار را دارد میکند؟ احتمال قوی هست که این‌جور نباشد، احتمال قوی هست که این یک پشت صحنه‌ای داشته باشد.

 با تشکیل نظام اسلامی، دشمنی‌ها با اسلام شدّت پیدا کرده است / تبلیغ در دوره پسا اینترنت و هوش مصنوعی اهمیت مضاعف دارد

اولویت حوزه‌ها تبلیغ است. در همه دوره‌ها این جور بوده، اما در دوره ما بالخصوص مضاعف است این اهمیت. برای این‌که ما در دوره ما یک اتفاقی افتاده است که در طول هزار سال بیش از هزار سال از صدر اسلام چنین اتفاقی نیفتاده بود، و آن حاکمیت اسلام بود. تشکیل سازمان سیاسی مدیریت کشور در شکل محتوای اسلامی این سابقه ندارد. وقتی که یک چنین وضعی هست، طبعاً دشمنی‌های با اسلام شدّت پیدا می‌کند.

پس تبلیغ در دوره‌ی ما اهمیت مضاعف پیدا میکند. هم از جهت اینکه در نظام اسلامی پایه‌ی قوام نظام مردم‌اند، ایمان مردم است. اگر چنانچه ایمان مردم نباشد نظام نخواهد بود.

ثانیاً از این جهت که دوره دوره‌ی تطور علمی است انواع و اقسام شیوه‌های پراکندن پیام امروز وجود دارد که در گذشته حتی فکرش را هم نمیکردند. از تلویزیون و ماهواره بگیرید تا اینترنت و تا پسا اینترنت، این چیز‌های جدیدی که پیش آمده، هوش مصنوعی و امثال اینها.

خب با یک چنین شرایطی با یک چنین وضعیتی که دست دشمن شمشیر‌های آخته برّان خونریزی وجود دارد، ما چه کار می‌خواهیم بکنیم، تبلیغ اینجا اهمیت مضاعف پیدا می‌کند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
علیرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۱
0
16
چرا به واگذاریهای غیرقانونی موقوفات سازمان اوقاف به خصوص واگذاری زمین‌های صد و پنجاه هکتاری موقوفه قزوین به عروس خاموشی رئیس سازمان اوقاف و همچنین موقوفه عظیم گوهرشاد به احمد علم الهدی پدرزن رئیس جمهور و امام جمعه مشهد رسیدگی نمی‌شود!؟ چرا رئیس مجلس قالیباف با تحقیق و تفحص از سازمان اوقاف مخالفت می‌کند!؟ این موضوعات را چه کسی باید پاسخگو باشد!؟
حسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۱
0
12
همه چی فیلتره چطوری مقابله کنیم با پست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۱
0
15
" تبلیغ " چه سنخیتی با "حمله " دارد؟!
ناشناس
|
Poland
|
۱۶:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۱
0
16
در روایت آمده است که. مردم را با عملتان دعوت کنید نه با زبانتان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۱
0
19
خود ...بزرگترین ضربه رو به خودش میزنه نیازی به تبلیغ دشمن نیست
صفورا
|
Canada
|
۱۹:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۱
0
14
با دنيا تعامل کنيد که نفعش بيش از ضررش است
ناشناس
|
Sweden
|
۲۰:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۱
0
2
آسایش دوگیتی تفسیر این دو حرف است
با دوستان مروت، با دشمنان مدارا
ناشناس
|
Sweden
|
۲۱:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۱
0
1
یکی از علل بزرگ انقلاب (یا بقول بعضی‌ها اغتشاشات مردم) بر علیه شاه‌ وجود و رفتارساواک بود. ساواک برای پیدا کردن دشمنان رژیم شاه تاسیس شد بدلیل مبانی وجودش بیشمار دشمن برای شاه پیدا کردو کار به آنجا کشید که همه می‌دانیم.
نظرات شما