تاریخ انتشار: ۱۴:۴۲ - ۲۵ تير ۱۴۰۲

ترامپ: ممنوعیت سفر به آمریکا برمی‌گردد

در زمان ترامپ با فرمان او سفر اتباع ۷ کشور اسلامی از جمله ایران به خاک آمریکا ممنوع شده بود و حالا او گفته در اولین روز کاری خود از سال ۲۰۲۵ دوباره طرح ممنوعیت سفر را شدیدتر و جدی‌تر به مورد اجرا خواهد گذاشت.

ترامپ: ممنوعیت سفر به آمریکا برمی‌گردد

رویداد۲۴ ترامپ روز شنبه (دیروز) در جریان سخنرانی در یک کنفرانس گروه‌های راستی افراطی موسوم به "نقطه عطف" قول داد در صورت پیروزی در انتخابات ۲۰۲۴ بار دیگر طرح ممنوعیت سفر اتباع برخی کشور‌های (اسلامی) به خاک آمریکا را با جدیت و شدت بیشتری به مورد اجرا خواهد گذاشت.

او گفت: "وقتی به قدرت برگردم، ممنوعیت سفر حتی بزرگ‌تر و بسیار قوی‌تر از قبل بازمی‌گردد. ایالات متحده به سرنوشت کشور‌هایی مانند فرانسه محکوم نخواهد شد. "

ترامپ در زمان ریاست جمهوری یک فرمان اجرایی را امضا کرد که بر اساس آن شهروندان ۷ کشور اسلامی - از جمله ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن- را از ورود به ایالات متحده منع می‌کرد و همچنین برنامه جذب پناهندگان سوری را به طور نامحدود به حالت تعلیق درآورد و برنامه‌های جذب سایر پناهندگان را نیز به طور موقت متوقف کرد.

دیوان عالی آمریکا با شکایت مخالفان این طرح، این ممنوعیت‌ها را تایید کرد و در نهایت جو بایدن در اولین روز ریاست جمهوری خود با صدور فرمان اجرایی جدید به آن پایان داد.

ترامپ در سخنان دیروز خود با انتقاد از سیاست‌های مهاجرتی دولت بایدن، گفت: "ما در حال پذیرش افرادی هستیم که افراد بسیار خطرناکی هستند. ما به آن‌ها اجازه می‌دهیم تا فوج فوج و به طور میلیونی وارد شوند. این بزرگترین عملیات اخراج داخلی در تاریخ آمریکاست. "

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: دونالد ترامپ
نظرات شما