تاریخ انتشار: ۰۸:۵۸ - ۰۳ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۲ نظر

دعوای دولت با قالیباف بالا گرفت

روزنامه ایران در مطلبی انتقادی درباره رئیس مجلس نوشت: محمدباقر قالیباف صورت مسأله ماجرای تهدید وزیر کشور به استیضاح و اعمال فشار برای جابه‌جایی معاون سیاسی این وزارتخانه را پاک کرد.

دعوای دولت با قالیباف بالا گرفت
رویداد۲۴ طرح استیضاح وزر کشور در مجلس و پیگیری نمایندگان، روزنامه ایران ارگان رسانه‌ای دولت رئیسی را بر آشفت.

روزنامه ایران در این مطلب انتقادی درباره رئیس مجلس نوشت: محمدباقر قالیباف صورت مسأله ماجرای تهدید وزیر کشور به استیضاح و اعمال فشار برای جابه‌جایی معاون سیاسی این وزارتخانه را پاک کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اگرچه در جلسه علنی ۲۵ تیرماه از پایان مهلت احمد وحیدی برای برکناری معاونش سخن گفته بود، روز گذشته در جریان پاسخ به اخطار قانون اساسی یکی از نمایندگان، اساساً منکر خواست مجلس برای مداخله در انتصابات وزارت کشور شد و گفت: «ما هرگز به حاشیه نمی‌رویم. مشکل مردم برای ما مهم است و افرادی که در بیرون دنبال تهمت زدن به مجلس هستند تا بگویند ما دغدغه فردی داریم بدانند که چنین چیزی نیست.»

در ادامه مطلب روزنامه ایران آمده است: وی در جلسه دیروز در پاسخ به سمیه محمودی نماینده شهرضا که پیگیر سرنوشت طرح سؤالش از وزیر و چرایی عدم حضور وزیر در جلسه علنی بود، روایت کاملاً متفاوتی از ماجرا را مطرح کرد و اظهار داشت: «وزیر کشور ابتدا شفاهاً علت عدم حضور خود را اعلام کرد که ما نپذیرفتیم سپس کتباً فرصت خواست که موافقت شد و ۱۰ روز فرصت دادیم.»


بیشتر بخوانید: دعوای درونی میان اصولگرایان برای تصاحب قدرت


قالیباف در این باره ادامه داد: «وزیر کشور از من خواست تا وساطت کنم، یک هفته تا ۱۰ روز فرصت دهیم تا معاون سیاسی را جابه‌جا کند، اما مجلس هیچ وقت نخواست معاون سیاسی برکنار شود. من هم در جلسه غیرعلنی از نمایندگان خواستم که اجازه حل این مشکل را بدهند.»

این اظهارات در حالی مطرح شد که قالیباف پیش‌تر در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان مطرح‌کننده استیضاح وزیر گفته بود: «خودِ وزیر کشور هم با من قبل از حضور در نشست غیرعلنی صحبت کرد و قول داد که معاون سیاسی‌اش جابه‌جا می‌شود؛ لذا جمعه به وزیر کشور اعلام کردم زمانی که قول داده بودید به اتمام رسیده است و قرار شد این جابه‌جایی انجام شود. اگر این قول وزیر کشور انجام نشد، من بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس پیگیری خواهم کرد.»

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
راِیش سوم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۳
0
2
حمله
دو مفسد
به هم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۳
0
2
لطفا سر هیچ و پوچ دعوا نکنید هیچکس هیچ کدامتان را قبول ندارد ، این درد مشترکتان است پس به خاطر این ویژگی مشترک با هم رفیق باشین
نظرات شما